Minu unistuste päev

Perepäev Saaremaal erivajadustega lastele

Lotte seiklused Saaremaal ehk perepäev Saaremaa erivajadustega lastele

Ühel kesksuvisel päeval kostus Tehumardi Puhkekeskuse puude varjust tavapäraselt rohkem naerukilkeid, sest Saaremaa erilistele lastele oli külla tulnud ei keegi muu kui vahva koeratüdruk Lotte isiklikult. Soojalt tervitas ta kõiki oma väikeseid ja suuri sõpru ning kutsus nad endaga koos lustima. Seda päeva olid lapsed oi-oi kui pikalt oodanud. Mõni lausa terve aasta!

Mullivahu pesupäev

Algatuseks otsustas Lotte koos lastega hiigelmullide tegemise selgeks õppida.Mitu liitrit seebivedelikku haihtus sillerdavate mullidena sinavasse taevalaotusse nagu niuhti! Mõni õnnestus siiski ka kinni napsata. Muuseas pesti mullivahuga puhtaks ka kõik külalised, kes olid unustanud eelmisel õhtul pesemas käia. Seebist vedelikku jagus kõikjale ja kõigile - ka emade kleitidele, nina peale ja juustesse.

Tädi Tiina pannkoogid

Lotte on üks väga kärsitu koeraplika ja ega tema juba purgis ei püsi. Muudkui nuputab uusi tegevusi välja. Värskes õhus ja suure mürgeldamise peale kippus ainult kõht kangesti tühjaks minema. Aga kes see siis raatsis ilusa ilmaga ja nii põnevate tegevuste vahel tuppa sööma minna? Õnneks olid Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud ettenägelikud ja katsid isuäratava laua õue. Nii sai igaüks meelepärase ampsu jooksupealt kaasa haarata ja taas seiklustesse sukelduda. Eriti maitsesid lastele tädi Tiina küpsetatud pannkoogid maasikamoosiga.

Väikesed draakonid

Samal ajal, kui Lotte koos lastega uusi seiklusi otsis, mõnulesid lapsevanemad onu Klausi kombel põõsaste vahel massaažitoolides ja nautisid lõõgastavat mudimist. Oi, küll see oli mõnus!

Lotte oli perepäevale kaasa kutsunud ka oma hea sõbra Mati, kes näitas lastele mitmeid huvitavaid katseid. Kõige rohkem elevust pakkus „draakoni küpsise“ katse. Kõik, kes võlutud küpsise põske pistsid, olid suutelised ühtäkki ninasõõrmetest auru välja laskma. Ei ole välistatud, et kui Mati oleks oma katsega jätkanud, oleksime me kõik päris draakoniteks muutunud ja suutelised lisaks aurule ka suust tuld purskama.

Sõit hobukaarikul

Lapsed, kes eelistasid pigem omaette tegutseda, said vabatahtlike abiga teraapiapudeleid meisterdada, merekivikesi maalida ja kunstnikuna kätt proovida. Kunstniku hingega Marta oli väga keskendunud ja võttis maalimist kohe eriti tõsiselt. Oli näha, et ta nautis seda tegevust täiel rinnal. Mis siis, et ta ise päeva lõppedes pealaest jalataldadeni värviga koos oli.

Muusikahuvilised said aga koos Lottega poti-panni-kulbi bändi teha. Suurt elevust pakkus ka uhke hobune Lüürika, kes oma veel uhkemas kaarikus koos kutsar Liisiga peredele lõbusõitu tegi.

Mitu tundi tralli, põnevaid tegevusi ja värske õhk tegid oma töö. Ükshaaval hakkasid meie vahvad päevakangelased ära väsima ja oli aeg hüvasti jätta. Oli imeline päev täis kõige ehedamaid ja rõõmsamaid emotsioone! Kindlasti kohtume taas - kui mitte enne, siis järgmisel suvel igatahes, sest nii palju põnevat on ju veel avastada.

 VABATAHTLIKUD: Kedi Välba, Erle Uus, Annika Jenkins, Kertu Vapper, Kristiina Bushell, Kristiina Gabor-Mägi

Toetajad

Ma armastan aidata   Tehumardi Puhkekeskus   Evermedia OÜ    Merros Stuudio OÜ   Fresh Kohvik OÜ   Tiina Pannkook OÜ    Sinu Catering   Kessu Kohvik   Teeääre Tall   Fokera OÜ   Mõnus Villem OÜ   Hiie Mook   Erki Paju   Massöörid Rita Kallas-Aulik (Saaremassaaž ) ja Kaia Latkin   Kristi Kirss    AGA Eesti   Vichy Vitamin