Minu unistuste päev

Lõbus mänguhommik klouniplika Kärtsuga

Lustakas päev, mis pani haiglalapsed naerust turtsuma

Oktoobrikuu esimesel päeval käis lastehaiglas lapsi lõbustamas klouniplika Kärts. Juba haigla ees kohtus Kärts vahvate lastega, kes ennast kojuminekule sättisid. Kollased puulehed jalgades sahisemas, suu naerul, kui klouni märkasid. Kärts lehvitas pisikestele sõpradele ja astus haigla poole edasi.

Salapärane võlukunst

Mängutoas olid juba ootamas uued sõbrad ja kohe algas ka trikitamine. Kuna Kärts elab tsirkuses ja õpib mustkunstikoolis, siis tegi ta lastele mitu trikki, mis aga tulid klounile omaselt pigem naljakad välja. Lapsed said soovida võlukotist midagi, aga muidugi võlus Kärts soovitud flamingo asemel hoopis kurgi ja õuna asemel verivorsti. Nalja sai palju ja kui oli käes aeg ärakadumistrikke teha, olid lapsed kõik nõus kaasa lööma. Kõige julgemad pakkusid end assistentideks ning Kärtsu kadumistrikki tehes kadusidki kaks last ära. Õnneks ainult lina alla, aga Kärtsu kadumistrikk õnnestus igati. Terve toatäie laste kaotamine võttis küll natukene aega, aga ka sellega sai klouniplika hakkama – ning jälle oli tuba naeru täis. Mustkunst tehtud, hakati klounipuslesid kokku panema ja kleepsuringi tegema. Kõik lapsed said särgile naerusuuga värvilise kleepsu ja päev muutus veel lõbusamaks. Kes mängudest osa võtta ei soovinud, sai pikale joonistuspaberile joonistada. Kärtsul oli seda kaasa võetud kohe mitu meetrit. Üks tore poiss joonistas iseennast - Kärtsule tundus aga, et pilt oli superkangelasest, ja soovitas teha ka keebi. Nii valmiski vahva joonistus lendavast superkangelasest.

Nali aitab haiglapäeva rõõmsamaks muuta

Klouniplika otsustas minna palatitesse rõõmu viima ja nalja tegema ka neile lastele, kes sel korral mängutuppa ei saanud tulla. Õhupallivigurid ja naljakas jutt panid lapsed naerust turtsuma. Kärtsul oli väga hea meel, kui sai natukene rõõmsamaks muuta igavat haiglapäeva. Kui ainult neid naljapäevi rohkem oleks ja kui haigeid lapsi kohe üldse ei oleks, siis oleks Kärts maailma kõige õnnelikum kloun.