Minu unistuste päev

LEGO-pidu Tartu Ülikooli Lastekliinikus

Ühise pingutuse tulemusel valmis hiigelsuur LEGO-mosaiik

Ühel mõnusal novembrikuupäeval jõudis Tartusse esimene lumi ja see tekitas parajalt elevust. Põnevust tekitas ka Triinu jõudmine Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikusse.

Triin tuli meile külla ühest väga põnevast ühendusest – EstLUG. EstLUG on ühendus, mis seob Eestis elavaid täiskasvanud LEGO-fänne. Nende hulgas on nii ehitajaid, kollektsionääre kui ka robootikahuvilisi. Ühenduse eesmärgiks on innustada lapsi ja täiskasvanuid LEGOdest omaloomingut ehitama ning LEGOsid kollektsioneerima ja loomulikult soovivad seda vahvat harrastust teistega jagada.

Hiiglaslik LEGO-mosaiik

Meie eesmärk oli tõsine ja aus. Kokku oli tarvis saada hiiglaslik LEGO-mosaiik. Selleks, et see juhtuks oli vaja kõigil tõsiselt pingutada. Iga laps ja täiskasvanu pidi hoolega jälgima, et ükski klots valesse kohta ei satuks. Lõpptulemus sõltus meie kõigi ühisest pingutusest. Õnneks oli meie seas nutikaid ning lahkeid inimesi, kes puuduolevad tükid naabrilt laenasid või tekkinud segaduse muud moodi lahendasid.

Kas küpsisepuru sobib klotside vahele?

Küll oli mõnus pisikesi klotsikesi üksteise järgi ritta seada ja selle kõige juures kuulata toredaid Airi Liiva lastelaule. Teame ju kõik, et mõistus peab sellistes pingelistes olukordades püsima ergas! Selle eest hoolitses Pika Tänawa Pagaripood, sest nad valmistasid LEGO-peole suure hulga suussulavaid küpsiseid. Triin küll hoiatas meid kõiki, et küpsisepuru klotside vahel pole kõige parem kooslus, aga salaja käisime siiski küpsiseid nosimas ja ühtlasi nautisime värskendavaid Värska jooke.

Küsite nüüd: ”Kas jäime lõpptulemusega rahule? Kas saime mosaiigi kokku?” Loomulikult saime ja enamgi veel. Peo lõpus lasime meeled päris valla ja kõik said LEGO-klotsidest nikerdada seda, mida hing ihaldas. Mõni laps ehitas meeletult vinge ATV, teine meisterdas ägedalt vetruva batuudi, keegi jällegi päikese käes peesitava lapsevanema.

PS! LEGO-klotsid mõjuvad ka täiskasvanutele suurepäraselt ja tervendavalt! Kõigil oli lõbus!

VABATAHTLIKUD:   Mari-Liis Männik, Ada Konsa, Kertti-Airin Pärli, Liina Arumägi