Minu unistuste päev

Lasteteater Rõõmulill Tartu Ülikooli Kliinikumis

Lasteteater rõõmustas Tartu Ülikooli Kliinikumi väikesed ja suuri

Ilusal maikuu päeval sõitis pealinnast Tartusse kahest lõbusast naisest koosnev teatritrupp - Lasteteater Rõõmulill. Nad tulid kohale selleks, et tuua Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastehaiglas viibivate lasteni teatrietendus ”Üks nõiduslik lugu”.

Ettevalmistused ja ootusärevus

Lapsed hakkasid varakult kogunema ja avastasid õige pea, et teatrilaval on kartulikrõpsud, kokakoola purgid ja muud kummalised asjad. Tekkis palju küsimusi. Kui kõik lapsed olid koos, algas etendus, mis andis küsimustele vastused. Mis juhtub, kui jänes sööb jänesekapsa asemel vürtsikaid kartulikrõpse ja joob peale kõike muud kui vett? Õnneks oli laval metsamoor, kes aitas nii jänest kui ka konnakest. Suur roll oli etenduses ka lastel. Tõenäoliselt poleks jänes oma kõrvu iialgi tagasi saanud ning kõhuvalust vabanenud, kui lapsed poleks metsamooril aidanud erinevaid nõidusi nõiduda. Lõpp hea, kõik hea. Nii väikestele kui ka suurtele inimestele jäi loodetavasti alatiseks meelde, et iialgi ei tohi metsa alla visata nätsu, purke, kilekotte jms.

Sellega pidu ei lõppenud

Kui ”Üks nõiduslik lugu” vaadatud, tulid tegelased lavalt meie sekka ja nii jänes kui ka metsamoor olid lahkesti nõus üheskoos lastega veidi meisterdama. Neil oli kaasas puidust kettaid, millest lapsed said endale medaleid meisterdada ja neid kaunistada, sest eranditult kõik lapsed olid seda medalit väärt! Tegime pilte, joonistasime, kleepisime, sõime juur -ja puuvilju ning pistsime põske mõne kommigi.

Pidu hakkas lõppema ja kui kallistused jänesele ning metsamoorile tehtud, võisid lapsed endaga kaasa võtta nii Amservi kui ka Iizi Kindlustusmaakleri poolt kingituseks saadetud värviraamatuid. Loomulikult seda võimalust kasutati, sest nii lendab siin haiglaseinte vahel aeg kiiremini.

Aitäh, Lasteteater Rõõmulill, et tulite ja meid kõiki õpetasite ning rõõmustasite!

OSALEJATE TAGASISIDE

Kõik lapsed ja täiskasvanud, kes viibisid TÜ Kliinikumi Lastehaigla saalis ja nägid etendust, jäid väga rahule. Teatritükk pakkus mõtteainet igale inimesele, sõltumata tema vanusest ja tervislikust seisundist. Mis juhtub meie loomadega ja taimedega metsas, kui sinna satub prügi. Mida teeb rämpstoit meie organismile. Lasteteater Rõõmulill näitlejad haarasid väga kenasti etendusse kaasa lapsi ja suhtlesid nendega kogu ürituse vältel palju. Kindlasti meeldis lastele ka pärast etendust alanud meisterdamisaeg ning väike tervislik amps sinna juurde. Kuigi tuleb tunnistada, et laual oli tuju tõstmiseks ka mõningaid maitsvaid komme. Rahule jäid ka näitlejad ise ning olid tõesti õnnelikud, et andsime neile võimaluse teha head. Ühesõnaga, kõik olid õnnelikud, sealhulgas Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud.

VABATAHTLIKUD: Mari-Liis Männik, Riina Laanemets, Helle Tverdholeb, Maiki Linder ja keeletoimetaja Elge Lind