Minu unistuste päev

Kevadhelin Tartu Ülikooli Lastekliinikus

Kaunilt voogav muusika 

Kõigist ilutütreist pühim,
nõiduslikem oled sa,
nagu sügav vetemühin
tasa voogad, muusika! 
George Gordon Noel Byron 

Kevadpidu lastekliinikus oli täis kaunist muusikat. Lapsi ja haiglapersonali olid rõõmustama tulnud Tartu I ja II Muusikakooli õpilased ja nende juhendajad.  Juba pillide häälestamise ajal täitus aula rõõmsa ja noorusliku energiaga. Ilus pillimäng meelitas kuulama ka ambulatoorsele vastuvõtule saabunud lapsi ja nende vanemaid.

Noored muusikasõbrad ja nende juhendajad esitasid rõõmsaid, helgeid ja kevadisi muusikapalu. Kaunid viisid kõlasid kergelt ja kaasahaaravalt. Meeli köitsid väikesed viiuldajad ning flöödi- ja kitarrimängijad. Esimese osa kevadisest muusikaüritusest lõpetasid laululapsed, kes esitasid tuntud lastelaule. See hetk tõi äratundmisrõõmu nii suurtele kui väikestele. Mõned lapsed koos oma emmedega laulsid tuttavaid laule kaasa.

Rõõmsalt pidulik meeleolu

Vahepeal, kui uued esinejad kontserdiks valmistusid, said lapsed kringlit süüa ja koos õpetaja Triinuga külmkapimagneteid valmistada. Oma magnetile kleebiti kaunis soov - ``Ilusat päeva!´´ See väärt mõte, et homme on kodusel külmkapil positiivne sõnum, meeldis nii lastele kui ka emadele. Mõni külastajatest valmistas isegi kolm magnetit. Head mõtet on ju sobiv ka sõbrale kinkida.

Positiivses meeleolus jätkasid Tartu I Muusikakooli lapsed. Nende poolt mängitud palad olid ühtaegu kerged ja klassikaliselt sügavad. Ühele emale läks hinge väike flöödimängija, kes paistis silma täieliku pühendumusega. “Nii kaunis on kuulata, kui väike tüdruk on perfektselt selgeks õppinud klassikalise muusikapala ja mäng tuleb kogu hingest,´´ lausus ta.

Meeleolu kogu ürituse ajal oli rõõmsalt pidulik. Lapsed esinesid lastele ja silmad särasid nii esinejatel kui kuulajatel. See oli kingitus iseendale, vanematele ja sõpradele.

VABATAHTLIKUD: Riina Laanemets, Helle Tverdohleb, fotograaf Anni Lamp

Toetajad

Mart Reiniku Kool    DUO INVEST OÜ (Trio Buss)    Tartu I Muusikakooli  ja Tartu II Muusikakooli õpilased ning nende juhendajad     Meistrieri OÜ- Triin Pannel