Minu unistuste päev

Keskaegne perepäev Rakvere linnuses

Rännak keskaega, kus võitlesid vaprad rüütlid ja kõrgel lossitornides ootasid oma sangareid imekaunid printsessid!

Kui eelmise aasta perepäeval küsisime lastelt, millest nad unistavad, mis sajandis nad tahaksid elada, mida nad näha sooviksid, siis vastus oli üksmeelne! Lapsed unistasid, et saaksid end rüütlina tunda, mõõkadega draakonile vastu astuda ja kõrgelt lossitornist printsess päästa.

Nii saigi järgmise aasta perepäeva plaan paika: me läheme ajas tagasi!

Varahommikul tuli lastele järele Valdeko Reiside „Vanker“ ning meeleolukas ajarännak võiski alata. Rakvere linnus on ainulaadne koht Eestis, kus on säilitatud kõik detailid selleks, et tunneksid, kuidas oled astunud ajas mõned sajandid tagasi.

Linnusesse jõudes ei suutnud lapsed uskuda, et nende unistus ongi täitumas! Suurte silmade ja naerusuudega vaatasid nad lossi ja ärevus oli hinges nii suur, et rahulikult paigal ei suutnud keegi seista.

Linnuse väravas ootasid kangelasi meie tublid vabatahtlikest teenijad ning linnuse kuningas, kes jagasid lastele kohukesi. Maiuspala maitses imeliselt ning andis uuteks ees ootavateks seiklusteks vajalikku energiat.

Elagu rüütlid!

Linnuse hoovi sisenedes avanes lastele vaatepilt rüütlitest ja kahurist. "Mis nüüd lahti?“ küsisid lapsed.

Siis hüüdis kuningas, et nüüd on sõda lahti ja tuleb vali kahuripauk. Lapsed arvasid, et see on nali, aga asi oli naljast kaugel! Ühtäkki kostus muusika ja loetud sekundite jooksul käratas vali kahuripauk. Ja oh neid rõõmsaid ja üllatunud nägusid! „See on PÄRIS!“ karjusid lapsed kui ühest suust.

Vibudega vaenlase vastu

Väikestele rüütlitele näidati, kuidas vibuga nooli saab lasta ning valmistati neid ette põnevaks lahinguks. Kordamööda, üksteist toetades hakkasid vaprad rüütlid „vaenlaste“ pihta nooli tulistama. Saadi sada korda pihta ja sada korda päästeti loss! Mitmed täppilaskmised andsid ainult usku juurde, et täna on nad suurepärases vormis ja saavad kõikide väljakutsetega hakkama. Vanemadki imestasid, kui andekad ja osavad lapsed neil on!

Harivad tegevused linnusemüüride vahel

Terve päev oli hästi sisustatud. Kes tegi vaha sulatades küünlaid, kes valmistas hõbemünte, et kaupmehe käest siidi osta, kes mängis malet, et selgitada, kelle kuninganna on ilusam! Kõik need hetked olid imelised, sest laste silmad särasid. Saime palju teada selle kohta, kuidas vanasti elu käis. Näiteks tutvustati meile, kuidas ravitsejad oma tööd tegid ja erinevaid ravimiretsepte valmistasid. Nägime, kuidas loomapidamine oli väga suur elu osa ja õppisime, et alati peab väiksemate eest hoolitsema. Lapsed jälgisid hanesid ning olid üllatunud, et nad on alati koos ja keegi ei lähe kaduma. Neile oli see õppetund, et iga laps peaks käima oma ema sabas ja mitte vastupidi! Väike jänes tegi meile eriti palju rõõmu, sest kõik lapsed said talle pai teha.

Uhke piknik värskes õhus

Aeg lendas nagu linnutiivul. Lapsed olid õnnelikud ja natukene väsinud, kuid kurvad, et nende seiklus saab kohe-kohe läbi. Suur oli nende üllatus, et Rakvere linnusest väljudes ootas neid suur uhke piknik!

Laud oli kaetud parimate paladega: kohukesed ja jogurtid, pitsad, kringel ja saiakesed ning värsked puuviljad nägid kõik ahvatlevad välja. Lapsed ei teadnudki esiti, millest alustada, aga pitsa võlus nende südamed kohe ära. Mis saab olla veel parem, kui peale pikka seikluspäeva nautida ilusat ilma nii maitsva toiduga. Enne kui piknikuplatsi kokku kraamisime sai iga laps ka kingikoti, mille seest võis leida vitamiinid algavaks sügishooajaks.

Ja nii see ajarännak otsa saigi. Rääkisime lastega pikalt, mis plaanid neil uuel kooliaastal on ja tuli välja, et kõik tahavad olla väga tublid, sest muidu jõuluvana ju ei tule. Aga me ju teame, et tuleb igal juhul, kuid see on
hoopis teine lugu, millest varsti ka kirjutame!

TAGASISIDE:

Taaskord korraldas Minu Unistuste Päev meile toreda perepäeva. Milline imeline väljasõit Rakvere linnusesse! Saime puhata linnamelust, lasime vibu, mängisime hiiglaslike malenuppudega malet, meisterdasime küünlaid, vermisime münte ning vaatasime nukuteatrit. Linnuse hoovis jalutasid aga vabalt ringi haned, kanad, kuked, jänesed, eeslid ja hobused. Ja ka ilmaga vedas meil väga! Ning lisaks veel külluslik piknik! See oli tõeline pidupäev! Aitäh Minu Unistuste Päev!


 VABATAHTLIKUD:   Svetlana Kolkanen,  Maria Jeskova,  Mari-Liis Kallikorm,  Guido Tellis,  Irina Landa