Minu unistuste päev

Karmo unistuste päev

Superkangelase Karmo unistuste sünnipäev

Karmo ja tema pere koju läksime külla ühel kevadisel pühapäeval. Polnud kahtlustki, et sellise toreda perega, saame korraldada midagi vägevat! Peres on kasvamas kuus vahvat last. Kuulsime, et Karmol on peagi tulemas esimene väike juubel, tema 5. sünnipäev! Mis võiks sel puhul olla veel vahvam, kui kogu pere saaks tähistada seda koos lõbusalt aega veetes. Kuuldes, kuidas Karmole meeldivad kõikvõimalikud superkangelased - Spiderman, Batman, Roheline latern jne, oli selge, et sellist sõpra sooviks enda kõrvale kasvõi üheks õhtuks ka Karmo.

Üllatuskülaline Ämblikmees

Jõudiski kätte imeliselt soe ja päikeseline laupäeva õhtupoolik. Minu Unistuste Päeva õhupallid olid Vigurite Maailma mängutoa esiuksel vaikselt tuules hõljumas ja külalisi tervitamas. Pere oli aegsasti kohal, lapsed autosõidust küll veidi unised, aga nähes kaunistatud mängutuba, lõid nende silmad särama. Sisseelamine ei võtnudki palju aega, külalised hakkasid saabuma ja nagu võluväel oli äkki kohal elusuuruses Ämblikmees! Karmo ei suutnud uskuda, et selline päris ehtne Spiderman ongi olemas. Side, mis tekkis Ämblikmehe ja Karmo vahel, oli kõrvaltvaatajalegi nähtav. Kõik mängud mängiti koos ja ikka naeru saatel. Spiderman kõndis isegi käte peal ja tegi trikke, mis köitsid kõiki külalisi. Lisaks sai toreda näomaalija juures endale mis iganes superkangelase maalingu teha. Isegi emad olid sel õhtul kaunistatud imeliste näomaalingutega, isadest rääkimata. Ja nagu võluväel oli kohal ka mustkunstnik. Nüüd sai alguse päris võlumaailm ja need trikid, mida nähti, olid väga lahedad.

Uhke sünnipäevatort ja uued südamesoovid

Kuigi laud oli kaetud maitsvate Ämblikmehe teemaliste toitudega, ei olnud lastel väga mahti aega kulutada laua taga istumisele. Kiirelt ampsati toit ja joosti tagasi mängutoa võimalusi nautima.

Aga tordi ja küünalde ajaks said kõik ühise laua taha. Karmo sai koos superkangelastega tordil küünlad ära puhuda, soove soovida ning talle lauldi sünnipäevalaulu. Kingi andis Karmole üle Spiderman isiklikult. Tort lausa sulas suus ja kõige populaarsemaks osutusid ikka superkangelaste pildiga tükid. Vichy Vitamini karastusjoogid olid laste suured lemmikud, eriti purgi sees kihisev sidrunimaitseline keelekaste.

Südames rõõm koosveedetud päevast

Vigurite Maailma mängutoa omanik kehastus ootamatult haldjaks ja tegi lastele veidi teadustrikke, võludes kohale udu - isegi joogid aurasid ühtäkki. Seda rõõmu jagasid lapsed ühises ringis pikalt, kuni oligi mängutoa vigurkell jõudnud sinnamaale, kus tuli hakata vaikselt pidu lõpetama. Fotograaf tegi veel mõned grupipildid ja ikka koos Spidermaniga, nii sai sünnipäevapeole ilus punkt pandud. Lapsed said endale koduteele kaasa õhupallid, kõigi südameid täitis rõõm ja palju häid emotsioone, nii et väike väsimus ei murdnud kedagi. Loodetavasti ilmusid paljude laste unenägudesse Ämblikmees, mustkunsti trikid, värvilised näomaalingud ja palju naerukilkeid!

PERE TAGASISIDE

Suurepärane pidu, meie perele ideaalne võimalus koos aega veeta. Saime täielikult pühenduda lastega tegelemisele ja nautida pidu ilma korraldusliku poole pärast muretsemata. Mängutuba oli avar ja lustimiseks valmis. Kõigile jagus tegemisi ja avastamist. Imemaitsev tort ja muud suupisted. Lapsed küll eriti söömisele aega ei raisanud :)

Emotsioonid ämblikmehe saabumisel olid ülimad. Skeptiline väike ninatark esitas nii palju kontrollküsimusi aga ämblikmehel olid kõigele vastused olemas. Erilised tänud talle kannatlikkuse eest. Spidermaniga ära joodud võlujook andis ka Karmole superkangelase võimed ja mängud võisidki alata. Päevakangelane ei soovinud hetkegi oma iidolist maha jääda. Ämblikmehega möllates tundis Karmo end täiesti vabalt ja unustas enda nõrkused. Spidermani ehtsuses meie peres enam kahtlusi pole, sipelga (Karmo arvab, et see oli sipelgas, mitte ämblik, sest ämblikud ju ei hammusta) hammustus oli ta ju nii tugevaks teinud.

Mustkunstnik hullutas oma trikkidega kõiki. Kuidas küll need asjad võimalikud on? Mustkunstnik pidi olema täitsa päris, nii mõndagi simmsala-bumm-bumm trikki prooviti ka kodus teha.

Teaduslikud katsed olid põnevad, mängulised ja vahvad. Milline udu ja mullid ning võlujoogid.

Ilusad ja toredad näomaalingud, kõigi soovidele tuldi vastu.

Võimsad tunded valdasid ka lahkumisel. Ohtralt küsimusi, väsimusega võideldes tuli üle vaadata kõik imetoredad kingitused.

Superkangelase sünnipäev oli ootamist väärt. Karmo on uhke, et sai endale uue hea sõbra - Ämblikmehe. Sünnipäevalaps teatas, et tema nimi ei olegi enam Karmo, vaid Superkangelane ja nii igavesti.

Suur tänu Teie tublidele vabatahtlikele, teenuse pakkujatele ja külalistele.

PS! Karmo: " Mul ununes küsida üks pisiasi, kas ämblikmees ikka võrku oskab ka lasta?" Seega, kui keegi peaks ämblikmeest kohtama, siis äkki saab selle olulise asja üle küsida :)

VABATAHTLIKUD: Liis Leuska, Mari Annuka, Annika Jenkins, Erle Sepp, keeletoimetaja Elge Lind

Toetajad

Maalides Head    Joan-Martin Astudnev   OÜ Vigurite Maailm   Kadri Marie Männik     Annely Kokkamised OÜ     Kaubamaja AS   Kärolin Kivisikk   Tomson (TY)    Vichy Vitamin    Rannikupeod OÜ   Loome Ilu OÜ   Nordic Cake Mustkunstnik Richard Samarüütel