Minu unistuste päev

Käbipidu Tartu Ülikooli Kliinikumis 

Vahvad sügisesed mängud Metsahaldjaga

Ilus on mõelda, et sügisel on loodusel tõesti sünnipäev. Puudel lõhnavad magusad õunad ja samblal punetavad valminud marjad. Sellest ilust võib lõputult vaimustuda. Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliiniku lapsi külastas ühel päikeselisel päeval Metsahaldjas, kes rääkis lastele vahvaid lugusid loodusest ja metsas toimetulemisest.

Lõbus sabamäng

Armas külaline metsast mängis lastega erinevaid mänge. Mets annab tõesti jõudu ja energiat. Metsahaldjal oli seda endal kuhjaga. Tema poolt läbiviidud hoogsatest ja lustlikest mängudest said osa ka lapsevanemad ja haiglatöötajad. Vallatu mängujuht pani pesunäpitsatest saba ka isale, keda kõik lapsed taga ajasid. Ja see hetk oli uskumatult naljakas ja meeldejääv. “Nii lahe mäng,” kilkas üks väike poiss ja jooksis uuele ringile, sest mida rohkem sabasid oli mängijal, seda suurem tõenäosus oli võita.

Õhupallidest metsloomad

Metsahaldjas oskas ka rahulikumaid mänge. Koos otsiti muusika saatel värve, mis igal ühel meil olemas on: silmavalged, tumedad kulmud ja kollane päike südames. Lahke külaline metsast valmistas igale lapsele õhupallidest lemmiklooma. Saalis said kokku hunt, rebane ja karu. Nad olid kõik omanäolised ja erinevat värvi.

Sügisvärvides siilid

Peale kosutavat kringlisöömist meisterdas ja värvis iga laps endale käbidest tehtud siili. “Kui palju erinevaid värve, ei tea küll mis värvi see siil päriselt olla võib”, oli väike kunstnik alguses pisut segaduses. Siilid said lõpuks tõesti kirjud: punased, sinised, kollased ja kuldsed. Ja laste sõrmed ka - kirjud nagu sügisvärvid. Või nagu sünnipäevakleitki. 

OSALEJATE TAGASISIDE

"Nii lahedad siilid ja õhupalliloomad," kommenteeris väike tüdruk.

 "Värvida on nii mõnus, ise saab valida värve," nautis üks laps

VABATAHTLIKUD:  Riina Laanemets, Mari-Liis Männik, Ada Konsa,  Kertti- Airin  Pärli,  fotograaf Karole Kutsar 

Toetajad

Marika ja Ihdiander Siida pulm   Meistrieri OÜ  -mängujuht Anne