Minu unistuste päev

Jõuluvana ja põhjapõdrad Ida-Virumaal

Külluslikult kingitusi, palju säravaid lapsesilmi ja tõeliselt mõnus jõulumeeleolu

Ida-Virumaal on juba ilusaks traditsiooniks saanud, et enne jõule külastab jõuluvana neid pisikesi patsiente, kes veedavad oma jõulud haiglaseinte vahel. Et jõuluvanal oleks kingitusi, mida patsientidele viia, käis juba alates novembrikuust väga tihe sagimine Eesti Riigiametnike Klubi ruumides. Seal käisid need head inimesed, kes tahtsid väga omalt poolt midagi jõuluvana kingikotti pista. Ja kingitusi oli tõesti külluslikult. Jõuluvana ja põhjapõdrad teevad suure kummarduse nende toredate inimeste eest. Ilma teie headuseta ei oleks võimalik meil juba teist aastat haiglate pisikesi patsiente rõõmustada.

Kui palatiuksele koputab Jõuluvana ise..

Üks päev enne jõule istusid jõuluvana ja põhjapõdrad Virve ja Mari-Liis rõõmsalt koos autosse ja suund sai võetud Ida-Viru Keskhaigla poole. Kinke oli nii palju, et jõuluvana mahtus hädavaevu haigla uksest sisse. Küll lapsed alles rõõmustasid, kui ukse vahelt piilus sisse ei keegi muu kui jõuluvana isiklikult, kannul kaks põhjapõtra. „Kas luuletused-laulud on selgeks õpitud?“ uuris jõuluvana igaühelt. Uhkusega kandsid lapsed ette juba pikalt harjutatud luuletusi ja laulukesi. Iga salmike võeti vastu aplausiga ja kingikoti said kõik, kes sel päeval haiglas viibisid. Kes ei osanud luuletust lugeda, sai jõuluvanale patsu visata. Mõni pisike nägi jõuluvana elus esimest korda ning ehmatusest poetati ka paar pisarat. Haiglasse jäeti veel hulgaliselt kingitusi nendele lastele, keda nakkusohu tõttu külastada ei tohtinud.

Järgmine sihtpunkt – Narva

Nüüd aga keeras jõuluvana autorattad Narva suunas ning jõululaulude saatel jõudis see vahva seltskond üsna kiiresti haigla ette. Asusime taas palatiustele koputama. Palatitest olid aga rohkem kui pooled tühjad ning see tegi meile üpris palju heameelt – see tähendab, et lapsed on terved ja saavad jõulud kodus veeta! Lapsed olid jõuluvana nähes vaimustunud. „Jõuluvana, aga kuidas sa teadsid, et ma just siin olen?“ tahtis üks väike tüdruk teada. Põhjapõdrad vaid muhelesid vaikselt. Kaks kuueaastast poissi lehvitasid veel pikalt jõuluvanale järgi. Mõni pisike magas ning nemad leidsid oma kingitused üles ärgates.

Jõulurõõm südametes

Jõuluvana ja põhjapõdrad rõõmustasid väga, nähes mõlemas haiglas nii häid lapsi. Vahvate tegelaste nägemine toob südametesse jõulurõõmu isegi siis, kui õues on aasta pimedaim päev. Sellel päeval süttisid kümned õnnelikud lapsesilmad, kelle pisikesed unistused sel jõulueelsel päeval täitusid.

VABATAHTLIKUD: Mari-Liis Kallikorm, Guido Tellis


Toetajad

Erilised tänusõnad: Virve Linder    ERAK/Viru Vangla    Justiitsministeeriumi Vanglate osakond   TalTech Virumaa Kolledži töötajad ja õpilased     Sotsiaalkindlustusamet   Kohtla-Järve Järve Kooli 5. klassi õpilased    Ülo Veldre