Minu unistuste päev

Jõulupidu Tallinna Lastehaiglas

Jõuluvana ja päkapikud tõid haiglasse tõelise pühademeeleolu

17. detsembri hommikul oli kuulda Tallinna Lastehaigla viienda korruse mängutoast tavapäraselt rohkem saginat. Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud tegid ettevalmistusi kohe-kohe algavaks jõulupeoks. On ju jõulud üks ütlemata tore aeg, mida lapsed, nii suured kui ka väikesed, pikisilmi ootavad. Soovisime meiegi, et jõulurõõm jõuaks ka nende lasteni, kes peavad kauni jõuluaja haigla seinte vahel veetma.

Piparkookide kaunistamine ja laulud-tantsud päkapikk Katiga

Tasapisi täitus tilluke pühademeeleolus mängutuba uudishimulike ja ootusärevate lastega. Vabatahtlikud tervitasid lapsi ning suunasid laua äärde, kus ootasid kaunistamist imemaitsvad piparkoogid. Lapsed õnneks teavad, et glasuuriga ei ole mõistlik koonerdada. Seda tuleb panna ikka mõnuga! Kohe nii palju, et kogu piparkook saaks värviline ja eriti magus! Olime jõulupeole kutsunud ka meie armsa sõbra päkapikk Kati, kes oli ette valmistanud toredad laulu- ja tantsumängud. Sellised ühistegevused aitavad lastel üksteisega paremini sõbruneda ning koos haiglas veedetud ajast rõõmu tunda. Äkitselt oli koridoris kuulda kuljuste helinaid. “Jõuluvana!“ hüüdsid lapsed, kui nende pilke köitis pika valge habemega jõulutaat.

Jõuluvana andis uueks aastaks hea soovituse

Jõuluvana võttis kuuse kõrvale istet ning hakkas lastega juttu puhuma. Ta tundis huvi, kas tema abilised päkapikud on ikka head tööd teinud ja iga lapse juurde jõudnud. Samuti andis jõuluvana hea nõu, et väikese sussi asemel tasub järgmisel aastal aknale panna näiteks kummik, sest sinna mahuvad ka suuremad maiuspalad kenasti ära. Seejärel kutsus jõuluvana lapsed ükshaaval enda juurde, et anda üle pikisilmi oodatud jõulupakid. Üks väike heledapäine krussis juustega tüdruk luges soravalt, peaaegu ühe hingetõmbega, jõuluvanale ette pika luuletuse. Kõigil ruumis viibijatel täitus süda heldimusega, sest see oli lihtsalt nii armas. Üks suurem tüdruk üllatas aga kõiki ruumis viibijaid väga omapärase etteastega. Nimelt tegi ta paki lunastamiseks spagaati.

Mängutoas kingid jagatud, suundus jõuluvana koos oma tublide abilistega osakondadesse, et viia jõulurõõmu ka nende lasteni, kes mängutuppa tulla ei saanud. Maitsvad suupistekorvid said ka õed ja arstid, keda jõuluvana koos Minu Unistuste Päeva meeskonnaga tänuväärse töö eest tänas.

VABATAHTLIKUD: Grete-Liis Lepp, Kristiina Gabor-Mägi, Helen Aarela, Annika Jenkins