Minu unistuste päev

Jenny Elise unistuste päev

Täitus Jenny Elise unistus ratsutada suure hobusega

Jenny Eliset esmakordselt kohates oli selge, et tegemist on äärmiselt elurõõmsa ja aktiivse loomasõbrast tüdrukuga, kelle suurimaks unistuseks on hobustega ratsutamine. Armastust hobuste vastu oli märgata pea igas detailis tema toas. Seega oli kindel, et ühe osa Jenny unistuste päevast peaksid sisustama need graatsilised loomad.

Ratsutamine Kregleni Ratsus

Unistuste päev algas lühikese autosõiduga Kurtnasse. Kregleni tallide juures ootasid meid mitukümmend hobust ja poni ning treener Margit. Jenny Eliset rõõmustama oli toodud uhke 25-aastane holsteini tõugu Leonhard. Tüdruk sõbrunes hobusega kiiresti ning peagi asuti Leonhardi sõiduks ette valmistama. Esmalt tuli hobune põhjalikult harjata, et sadula ja valjaste alla ei jääks mustust, mis nahka vigastada võiks. Protsessi käigus astus Leonhard isegi kogemata Jenny jalale, kuid õnneks lõppes vahejuhtum siiski viga saamata, sest Jenny jalg vajus vaid saepuru sisse. Seejärel otsiti üles Leonhardi isiklikud valjad ja sadul ning kui ratsmed kaelas, oligi hobune sõiduks valmis. Meie päevakangelane, kes oli esimest korda nii suure hobuse seljas, oli justkui sündinud ratsutaja – sirge seljaga sai ta käskluste andmise ja ratsutamisega suurepäraselt hakkama, nagu oleks juba aastaid ratsatrennis käinud. Treener Margit jäi Jenny sooritusega väga rahule. Margit tutvustas meile ka teisi talli elanikke ja jutustas nende kohta vahvaid lugusid. Hobused Leonhard, Ruhnu Poiss, Kessu, Võlur, Hugo Boss ja Traxik ootavad Jennyt kindlasti tagasi toredalt aega veetma.

Pärast uute sõpradega kohtumist olid ratsasportlane ning tema kaaskond juba üsna näljased ja suund võeti Kohila poole, kus ootas meid Harakapesa kohvik. Kohviku menüü võttis silme eest lausa kirjuks! Kõhud said täis ja lõunasöögi lõpetasime muidugi pannkookide ja soojade šokolaadikookidega, mis lausa sulasid suus. Aitäh Harakapesa armsale perele, Jenny annab teile hindeks 5+!

Kohtumine uute loomadega

Autosse istudes ootusärevus taas kasvas ja küsimus: “Kuhu me nüüd läheme?” aina kordus. Peagi oli selge, et ka järgmises kohas saame tutvuda erinevate loomadega. Polli loomaaias nägime põhjapõtru, emu, jaanalindusid, kitsi, faasaneid, paabulindusid, kääbuskitsi ja lambaid. Kui teatasime Jennyle, et loomaaias elab ka poni Eksel, ilmus tüdruku näole kaval naeratus ning ta juba teadis, mis teda ees ootab. Ekseliga sõites oli Jenny nagu proff. Kui hommikul suurema hobuse seljas veel lehvitada väga ei julgenud, siis nüüd lehvitas ta õnnelikult kõrvaltvaatajatele lausa kahe käega. See ei olnud aga veel kõik! Unistuste päev jätkus Tallinnas Kassikohvikus Nurri, kus jõime maitsvaid jäätisekokteile ja silitasime armsaid kiisusid.

Kassikohvik võõrustas meid hästi, andes Jennyle võimaluse kiisusid ise toita ning kinkides talle mälestuseks ilusa võtmehoidja.

Ka vabatahtlike poolt anti Jennyle üle kingikott, mis sisaldas palju erinevaid meisterdamistarvikuid, et toredat päeva kodus jäädvustada saaks. Kuuldused noorest hobusefännist olid jõudnud isegi Eesti Ratsaspordi Liiduni ning nemad ootavad Jennyt juba oktoobri alguses Baltimaade suurimale ratsaspordisündmusele Tallinn International Horse Show-le. Imeline lõpp toredale päevale!

TAGASISIDE:

Esimene, millest mina järeldasin, et Jenny naudib seda päeva kohe algusest peale, oli see, et tüdruk hakkas talle omaselt naljaka häälega rääkima ja eputama. Suurt hobust ta ei kartnud üldsegi mitte, näoilme järgi oli ise ka väga uhke, et ei karda. Lisaks tekkis kohe mõlema vabatahtlikuga hea side ja ta üldse ei peljanud sellel päeval mitte midagi, nautis kogu päeva täies mahus. Mis aga meeldis kõige rohkem? Eks ikka see suur hobune, sellele vastast ei olnud. Aitäh teile, et võimaldasite sellele väikesele inimesele nii meeldejääva ja elamusterohke päeva. 

Iga päev on unistuste päev! Parimate soovidega - Jenny isa

VABATAHTLIKUD: Reelika Paart, Kaisa Rindberg

Toetajad

Minu Unistuste Päeva helkuri kampaania “Mina hoolin “   Kregleni Tallid  (Kregleni Ratsu, Margit Järv)   Harakapesa kohvik     Eesti Ratsaspordi Liit   Kassikohvik Nurri    Polli Loomaaed    Nordic Digital AS    AGA Eesti