Minu unistuste päev

Ükssarvik Tallinna Lastehaiglas

Lustakas mänguhommik ükssarvikuga

Sel korral külastas lapsi haiglas eriti maagiline tegelane – ükssarvik. Suur, kohev, värvikirev seelik, millega ükssarvik uksest sisse üritas mahtuda, tekitas paljudes elevust ja naerukilkeid. Olenemata vanusest leidsid kõik endale meelepärase tegevuse ja nautisid seda suurima rõõmuga.

Mängisime mängu „Arva ära, mida ma siit ruumist kirjeldan“. Lisaks panin laste teadmised proovile – kui hästi nad ikkagi Eesti lauljaid ja näitlejaid tunnevad. Kõige lõbusamaks kujunes sel vahval mänguhommikul sõnaseletusmäng, kus lapsed lasid oma fantaasial lennata.

Imetlesin neid tüdrukuid ja poisse, kes olid tulnud üritusele, kus üksteist ei tuntud, kuid kes mängude ja tegevustega omavahel tuttavaks said. Oli näha, et nad tunnevad rõõmu, mis tervenemisel suurt rolli mängib. Veel eriti armas oli näha, kuidas vene keelt kõnelevad lapsed mängudes üksteist toetasid ja püüdsid ka eesti keeles rääkida. Ja ka vastupidi – eesti keelt kõnelevad lapsed püüdsid rääkida vene keeles.

Mänguhommiku lõpus said lapsed meisterdada endale särava ükssarvikumaski. Pole sõnu kirjeldamaks, kui loomingulised lapsed võivad olla ja kuivõrd nauditav oli osaliste jaoks kogu tööprotsess.

Aitäh Minu Unistuste Päev! Head paranemist ja uute kohtumisteni!