Minu unistuste päev

Perepäev Narvas

Narva perepäeval löödi kõvasti tantsu

Märtsi alguses korraldasime erivajadustega lastele ühe toreda perepäeva, kus esines vahva tantsukollektiiv nimega „Vallatud“.
Selline idee tekkis meie tiimil siis, kui tutvusime lastekeskuse „Matveika“ asutaja Ritaga. Keskus ühendab terveid ja erivajadustega lapsi ning on Narvas äärmiselt populaarne. Tahtsime korraldada ühe mõnusa ja tegusa päeva, et lapsed saaksid koos lõbutseda ja vanemad omavahel suhelda. Loomulikult tahtsime külalisi ka maiustustega kostitada.

Laud heast ja paremast lookas
Perepäev toimus Narva keskraamatukogus, kus on ilus suur saal. Täitsime selle kaunite õhupallidega ettevõttelt Roosa Vaib ning valgusmuusikaga aitas meid Narva kolledž. Lauad katsime aga maitsvate hõrgutistega. Meile oli abiks palju toredaid ettevõtteid. Bar-buffee Nikolay ja Bellaria pagariäri saatsid imemaitsvaid pirukaid – laste vaieldamatud lemmikud olid Bellaria viineripirukad! Narva kohviku magusad kringlid aga lausa sulasid suus ning neile ei jäänud sugugi alla Vahvlihaldjate supermaitsvad vahvlid. Ka Saaremaa piimatööstuse kohukesed ja Fruit Xpressi värsked puuviljad kadusid laudadelt nagu soojad saiad. Ürituseks vajalike toidunõudega aitas meid ettevõte Kaupmees.

Tänu kaaspanustajatele olid lauad ilusad värvilised ja kahtlemata väga maitsva kraamiga kaetud! Lapsed lausa särasid ja ütlesid, et nii palju maitsvat ja nii palju korraga ei ole nad ammu saanud. 

Esialgu tundsime pisut ärevust, sest ei osanud ette näha, kas kõik pered ikka kohale tulevad. Tulid! Kokku oli umbes 30 last. 

Tantsu jätkus kauemaks
Kui lapsed kaunistatud saali saabusid, hakkasid nad kohe hoogsalt tantsu vihtuma. Vabatahtlikud ühinesid nendega ja nii said kõik natukene hullata! Meile esines kollektiiv "Vallatud" kahe ülipositiivse ja energilise tantsunumbriga. Nii suured kui väikesed külalised olid pärast nii elevil, et tantsisid ja mängisid veel pikalt edasi.

Programmi kuulus ka tantsutreeneri tund, mille viis läbi Ksenia oma abikaasaga, kes on ühtlasi koreograaf. Nii läks poiste ja tüdrukute vahel käima üks tõeline tantsulahing! See oli äge! Kõik lapsed ja vanemad said lõbutseda, oma argipäeva muredest eemale.

Loomulikult ei puudunud ka kingitused. Iga laps sai lahkudes kaasa õhupalli, kommipaki ja D-vitamiine ettevõttelt Soome Tervisetooted. Üritus kestis veidi üle kolme tunni ja meie koosviibimine pakkus kõigile palju positiivset. Sellised perepäevad aitavad lastel paremini sotsialiseeruda ja tekitavad vanemates tunde, et nende muredest hoolitakse. 

Lapsed palusid, et korraldaksime kunagi veel midagi sama vahvat, ja me anname endast kõik, et nende soov täita!

VABATAHTLIKUD: Irina Landa,  Svetlana Kolkanen, Maria Jeskova, Aleksandra Popova, Maria Kullamägi