Minu unistuste päev

Perepäev Energia Avastuskeskuses

Energiast pakatav perepäev Energia Avastuskeskuses


Ühel päikeselisel ja eriti soojal laupäeval kogunesid nii väikesed kui suured mudilased Energia Avastuskeskusesse energiast pakatavale perepäevale. Alati lõbus laste sõber Jänku-Juss tervitas sissepääsul kõiki sooja kallistusega.

Päev sai alguse põneva teadusšõuga, kus lastele ja vanematele näidati meelelahutuslikul viisil erinevaid katseid. Näiteks, miks puhub tuul ja kuidas panna polte helisema. Samuti demonstreeriti, kuidas käituvad eri tihedusega vedelikud ning kuidas pindpinevus ja gravitatsioon toimivad. Lapsed said ka ise katseid teha ja lisaks oma teadmised proovile panna.

Peale etendust lasti hea maitsta kohvik Komeedi hõrgutistel, mis olid tõesti maitsvad. Laudadel olid ka Fruit Xpress puuviljad ja kosutavad mahlad.

Juuksed püsti

Seejärel liiguti koos Jänku-Jussiga välgudemonstratsioonile, mis osutus tõeliseks elamuseks. Milline põnev viis saada aimu, kuidas välgunooled välja näevad ja käituvad!

Peale seda sai osaleda ka „Juuksed püsti!“ ehk staatilise elektri demonstratsioonil, kus katsetaja sai tunda, kuidas tema juuksed koguni juurteni püsti tõusevad. Selle peale kerkisid isegi Jänku-Jussi kõrvad!

Et sel imeilusal laupäeval kõik kaunid välja näeksid, tegi juuksur kohapeal mudilastele volüümikaid lokke ja punus uhkeid patse. Huvilised said lasta endale teha ka kauneid näomaalinguid – tõelised kunstiteosed! Õhupallimeister voolis samal ajal kõigile soovijatele erineva suuruse ja värviga õhupalliloomi ja -mõõku. Ja seda kõike jäädvustas meie tore fotograaf, et need positiivsed emotsioonid talletuks piltides igaveseks.

Palju naeru ja nalja

Jänku-Juss viis lapsed ka esimese korruse väljapanekule, mis selgitas selliseid teemasid nagu valgus ja optika ning heli tekkimine ja levimine. Interaktiivsel käed-külge-näitusel näitlikustasid eksponaadid valguse ja heli omadusi ning selgitasid igapäevaelus toimivaid seaduspärasusi. Peale selle sai ise veenduda, et optiliste efektide ja helide mängimine on ka lõbus!

Põnevust jagus veelgi. Meile tuli külla naeruteraapia koolitaja Silva, kes suutis kõiki imekiiresti naerma ajada. Teame ju kõik, et naer annab ellu rohkem rõõmu ja harmooniat, parema tervise ning elujõudu!

Lustliku ja hariva päeva lõpetas imemaitsev Gustavi kook.

Just see oligi perepäeva eesmärk, et saaks koos lõbusa seltskonnaga toredalt aega veeta.

TAGASISIDE: 

"Suur-suur aitäh imelise päeva eest! Lastel oli väga-väga põnev ja lõbus! Leole meeldis kõige rohkem Jänku-Juss, õhupallist mõõk ja tort, Jakobile aga kõik 😊 Aitäh, et hoolite! Tulgu see hea kõik Teile mitmekordselt tagasi!" - Leo ja Jakobi ema Moonika

VABATAHTLIKUD: Helen Aarela, Liis Leuska, Evert Eero, Annika Jenksins, Helen Nurmsoo, Oksana Murashkina, Mai Teras

Toetajad

Ma Armastan Aidata   TOMSON    Fruit Xpress   Energia Avastuskeskus   Stability Consulting OÜ   Kohvik Komeet    Gustav   Aire Kurgpõld  Kaisa Kalmus  Gloria Eliisabet Jäätma