Minu unistuste päev

Padjaklubi Tallinna Lastehaiglas

Mõeldes emadele: koos ”Padjaklubi” tüdrukutega valmisid sooja südamega tehtud armsad padjad

Kui populaarse telesarja ”Padjaklubi” sarmikad näitlejad Kristel Aaslaid ja Kertu Moppel sel päikeselisel kolmapäeval Tallinna Lastehaiglasse jõudsid, oli meil esimene lauluproov juba tehtud – sel hommikul ei laulnud me ei kiisust ei kutsust, samuti mitte nukkudest, vaid eelseisva emadepäeva ootuses hoopis emadest, kes kõigi jaoks ju kõige kallimad.

Läheneti loominguliselt

Tuju heaks lauldud ja käed soojaks plaksutatud, võis padjaklubi ehk emmedele vahvate padjakeste kaunistamine alata. Spetsiaalsed markerid, millega tekstiilile kirjutada-joonistada, leidsid endale kiiresti omaniku, ning padjakuhi laual kahanes imekähku.

Igal lapsel oli oma moodus, kuidas emale mõeldud pilt ja sõnum padjale kirjutada või joonistada. Kõik liblikate, kasside, lillede, südamete, võlusõnade ja haldjatolmuga kaetud peaalused valmisid südamest. Tegevust saatsid laul, nali ja naer. Ja kel kõht vahepeal tühjaks läks, sai keha kinnitada maitsvate puuviljadega.

Peale laste käsitööga tutvumist ja inspiratsiooni ammutamist hakkasid valmima ka ”Padjaklubi” esindajate padjad – positiivsed kallipadjad. Kristeli ja Kertu ägedate patjade valmimisest võiks kirjutada lausa terve raamatu! Sellest, kuidas lapsed tüdrukuid patjade kaunistamisel abistasid, ning kuidas samal ajal jutustati, nalja visati ning vahepeal ka fotode jaoks poseeriti ja autogramme jagati.

Kingitused kõigile

Kristel ja Kertu otsustasid positiivsed kallipadjad haiglale kinkida. Nüüd on meie toredate sündmuste ”keskuses” ehk Tallinna Lastehaigla viiendal korrusel mängutoa diivanil kuhjaga positiivseid, kallistust ootavaid patju.

Lisaks said kõik lapsed ka endale kingituseks uue vahva sõbra. Kui üks armas suurte silmadega värviline kaisuloomake haiglas lapse kõrval on, saab igast murest rõõm.

”Elada võib kahte moodi – üks on nõndaviisi, justkui poleks miski ime. Teine on niiviisi, et kõik meid ümbritsev on imeline,” on Albert Einstein öelnud. Valik on siinkohal ainult meie endi teha!

VABATAHTLIKUD: Kersti Urbala, Reelika Paart, Mädleen Mustonen

Toetajad

JYSK   Põhja Mööbel     Charlot OÜ     Jannseni Kaubamaja    Tomson    Kristel Aaslaid    Kertu Moppel      Meeri-Lii Nairimäe