Minu unistuste päev

Noorteadlaste hommik Tallinna Lastehaiglas

Õpetlik noorteadlaste hommik

"Teadus on igal pool!" - alustas mänguhommikut Tallinna Lastehaiglas professor Siiri. Teadust tehti muidugi koos lastega. Näiteks avastati, kuidas plekkpurki on võimalik panna staatilise energiaga liikuma. Selleks puhusid lapsed täis ühe õhupalli, hõõrusid hoolega täispuhutud palli vastu juukseid ja seda vaid mõni sentimeeter plekkpurgist eemal hoides panid nad purgi liikuma. Laste tahe õnnestuda on alati suur ja jätkuvalt imetlesin, kuivõrd teotahtelised ja järjekindlad olid ka mänguhommiku lapsed.

Joonistatud kalad 
Professor Siiri joonistas lastele tahvlile kalad ja kõrvale akvaariumi ning lisas, et midagi muud ta kahjuks joonistada ei oska. Avastus oli aga suur, kui lapsed samuti joonistama asusid - ühele paberitükile kalad ja teisele paberitükile akvaarium. Kui pildid omavahel läbipaistva teibiga kokku panna - üks pilt ühele poole ja teine pilt teisele poole, tekib visuaalselt pilt, kus kalad ujuvad akvaariumis. Oh kui palju elevust see tekitas.

Teaduri märk
Katseid ja teadust jätkus hommikusse veelgi ning kõiki noorteadlasi premeeris professor Siiri teaduri märgiga. Tegevustest osa said ka need lapsed, kes ei saanud palatist välja tulla. Nimelt külastas professor Siiri lapsi seal ja pani nad samuti proovile erinevates teaduskatsetes. Suured tänud ka professori abilisele ja ideede generaatorile Danelile!