Minu unistuste päev

Nõiapidu Tartu Ülikooli Kliinikumis

Nõiapidu ja teadusteater koos

Üks särav üritus keset halli sügist rõõmustab alati laste ja nende vanemate südameid. 8. novembril toimuski lastekliinikus halloweeni pidu, kus sai näha tõelist suitsu, tuleleeki ja kuulda pauku, mis sundis arglikumaid kõrvu katma. Toimus tõeline nõiapidu ja külas oli teadusteater ”Kolm põrsakest”. Lapsed suutis kaasa mõtlema ja tegutsema panna noor teadlane oma värvika etteastega.  Pealtvaatajad said puudutada külma auru ning  veenduda selles, et täis klaasi tagurpidi keerates ei tule sealt vesi alati välja.  Uudihimulikud said teadlase käest selle kohta ka selgituse. Õhkkond kujunes sõbralikuks ja huvitavad  teadmised innustasid lapsi lisa küsima.  

Unustamatu Ämblikmees

Etendus lõppes pauguga nagu nõiapeole kohane. Ja siis tuli üllatus, õigemini üllatuskülaline. Uksest astus sisse Ämblikmees, kes oskas õhupallidest loomi valmistada. Väikesed peolised soovisid endale küll koera, kassi, mõõka, lille ja isegi kilpkonna. Lasti oma fantaasial lennata. Üks väike poiss sattus kangelasest nii vaimustusse, et palus näomaalijal ka ennast Ämblikmeheks teha. Oli võimalus endale huvitavaid maalinguid tellida ja fotoseina ees  uus välimus ka jäädvustada. Väikesed tüdrukud eelistasid ikka lilli ja liblikaid. Peo eredaim hetk oli siis, kui suur Ämblikmees võttis väikese kukile ja koos pilti tehti.

Pakuti ka magusaid ja soolaseid suupisteid ning nõiajooki.  Sellel ajal,  kui mõnele lapsele tehti näomaaligut või õhupallilooma, said teised lapsed ja vanemad süüa pirukaid ja kooki. Ämblikmees käis ka osakondades ja valmistas lemmikloomad nendele lastele, kes peole tulla ei saanud.

Teadusteater ”Kolm põrsakest” suutis juba ürituse alguses luua rõõmsa peomeeleolu, koos näomaalija ja õhupallimeistriga pakuti mõnusat ja kvaliteetset aega nii toredatele lastele, vanematele kui ka meile, korraldajatele.

VABATAHTLIKUD: Riina Laanemets, Kertti-Airin Pärli, Mari-Liis Männik ja keeletoimetaja Elge Lind