Minu unistuste päev

Nidžati unistuste päev

Seis! Käed üles! Nidžati elamusterohke unistuste päev politseinikunaNidžati unistuste päev politseiruumides päädis ägedate emotsioonide ja päevakangelase kindla veendumusega, et temast saab tulevikus politseinik.

Üllatused algasid juba 02. juuni hommikul kella kümne paiku, kui noormeest ning tema õde ja ema ootas nende maja ees politseisõiduk. Roolis olev politseiametnik tervitas lahkelt ja asus pere sõidutama – läbi käidi linna kõik politseijaoskonnad!

Esimene sihtpunkt oli Ida-Harju politseijaoskond. Seal tehti perele põhjalik ekskursioon – tutvustati politseitööd, näidati kõiksugu siseruume, politseisõidukeid ja relvaruumi! Ringkäigu lõpus sai Nidžat politseiametnikult Kallikaru ning mitmeid politsei sümboolikaga meeneid, mille üle tal väga hea meel oli. Seejärel sõidutati pere päästeameti häirekeskusesse, kus nad said tutvuda juhtimiskeskuse töö ja päästesõidukitega. Põnev!

Lõuna möödus aga mõnusas Kalamaja kohvikus Boheem, kus kõigi kõhud said head ja paremat täis.

Kangelaste keskel

Päeva teine pool jätkus politseiameti teenistuskoerte koolituskeskuses, kus avanes võimalus jälgida tublide teenistuskoerte treeningut.

Kuid see polnud veel kõik! Päeva lõpus õnnestus perel aega veeta ka Lääne-Harju politseijaoskonnas Rahumäe teel, kus näidati samuti ägedaid politseisõidukeid, sh mootorrattaid, aga ka konfiskeeritud vara.

Nidžati jaoks kujunes kõige meeldejäävamaks politseiauto, millega ta terve päeva linna peal ringi tuuritas. Veel märkis poiss, et kõik politseinikud, kellega ta sel päeval tutvus, said tema jaoks tõelisteks kangelasteks.

Päeva lõpus sai ta veel ühe kingituse – uhke teleskoobi! Sellega asub ta usinasti läbi koduakna ümbruskonda jälgima, et ükski põnev sündmus kahe silma vahele ei jääks!

Terve pere jäi päevaga väga rahule. Ema oli eriti rõõmus selle üle, et laps sai mõneks ajaks oma haiguse unustada.

Pärast niivõrd inspireerivat unistuste päeva on Nidžat veendunud, et temast saab tulevikus politseinik!

VABATAHTLIKUD: Helen Nurmsoo, Mai Teras, Oksana Muraškina