Minu unistuste päev

Lavastus "Naksitrallid Vanemuise teatris

Lavastuse “Naksitrallid” külastus Vanemuise teatris

Kord kohtuvad jäätiseputka juures kolm imelikku mehikest - Sammalhabe, Kingpool ja Muhv. Nad tutvuvad, rõõmustavad üksteisega kohtumise üle- seni on nad kõik olnud üsna üksikud- ning otsustavad sõpradeks saada.

Ühel oktoobrikuu pühapäeval käis kümme last oma ema, isa või sõbrannaga seda armsat ja lõputult põnevat kohtumist teatris vaatamas. Kogu saal oli kujundatud metsaks, ilusad rohelised puud ulatusid fujaneeni välja. Kui tuled kustusid ja naksitrallid oma punase furgoonautoga lavale jõudsid, hüüdsid väikesed vaatajad saalist : ”Vau, kui äge!”.

Sõnu ei olegi vaja

Laval ei räägitud. Kavaleht lubas, et kõik on sõnadetagi selge. Tõepoolest, saalis võis kuulda kasvõi pärishiire krõbinat. Nii vaikne oli seal. Lapsed vaatasid põnevusega, kuidas abivalmid tegelased linna päästsid ja vanaprouat aitasid. Mõned kohad olid uskumatult naljakad nii lastele kui ka emmedele-issidele. Väikese tüdruku ema pühkis peale etendust silmi ja lausus: ”Ma vist naersin kõigepealt iseenda üle”. See lavastus on mõeldud tervele perele, eelkõige pakkus aga põnevust lastele.

Naksitrallid päästavad linna

Etenduses soovivad naksitrallid aidata vanaprouat, keda kimbutavad kassid. Kingpoolel on mänguhiir, mille sõbrad otsustavad söödaks sättida ja niimoodi pahad loomakesed linnast eemale meelitada.

Nii põgenevadki Muhv ja Kingpool kasside eest, samal ajal kui Sammalhabe peab vaikselt lamades valvama linnupesa, mis talle öö jooksul on habemesse tekkinud. Sõber ei tohi enne liigutada, kui linnupojad on suureks kasvanud ja nende tiivad neid kannavad.

Laval on linnulaulust rõkkav mets, puu all pikutab Sammalhabe, kes südamest laulu ümiseb. Saalis on ikka vaikus. Ei räägi näitlejad ega ka väikesed vaatajad. Üks laps lausus peale etendust vaikselt: ´”Tahaks ka vaadata, kui linnupojad päriselt kasvavad, aga tasa peab olema”. Vahel on oluline lihtsalt kuulata ja vaikselt vaadata.

Vaatamiseks tegime ka naksitrallide metsas ühise pildi, mis tuletab meelde, kui oluline on, kui  sul on sõbrad, kellega kogu aeg midagi ette võtta. Olgu see siis vanemate aitamine, kasside tagaajamine või metsas linnupoegade kasvatamine.

Lapsed nautisid etendust. Etenduse alguses said nad ka fuajees meisterdada ja joonistada.  

PEREDE TAGASISIDE:

Kolmele emale meeldis etendus väga. Ka mitu last ütles, et äge oli. Eriti Muhvi punane auto.

VABATAHTLIKUD: Riina Laanemets, Elge Lind

Toetajad

Püsiannetajad     SA Teater Vanemuine