Minu unistuste päev

Jõulupidu Ida-Virumaa haiglates

 Jõuluvana ja päkapikud Ida-Virumaa lapsi üllatamas

Jõuluvana kõrvu jõudsid kuuldused pisikestest Ida-Viru Keskhaigla patsientidest, kes kauni jõuluaja haiglaseinte vahel veetma peavad. On just selline aeg, kus sünnivad imed ja nii koputasidki ühel laupäeva varajasel hommikutunnil haigla lasteosakonna uksele Jõuluvana, Päkapikk, Lumehelbeke ja Kõikide Päkapikkude Ema. Viimane teadis täpselt, et haiglas on ainult väga head lapsed – seetõttu oli kingikott suur ning kinke jagus kõigile.

Suu said magusaks teha ka lapsevanemad, kellele pakuti kommi ja õunu. Päkapikk riputas iga vanema külge ka helkuri, et nad pimedal ajal märkamatuks ei jääks. Lapsed olid jõuluvana külaskäigust muidugi väga elevil. Väikese häälevärinaga kanti ette selgeks õpitud luuletused ja laulud. Ühes palatis lugesid viieaastased kaksikud üksteise võidu vist kõik luuletused ette, mida nad üldse teadsid. Tüdrukud lausa kilkasid rõõmust, kui kingipakist tuli välja imearmas roosa poni. “Teda ma ju endale jõuludeks soovisingi, “ õhkas üks neist poni kallistades.

Ida-Viru Keskhaiglas kingid jagatud, võttis vahva seltskond ette teekonna Narva Haiglasse. Sealsedki lapsed olid vaimustuses ootamatutest külalistest ja emadel peegeldus silmist õnnetunne. Ühiselt lauldi pea igas palatis “Metsas kasvas kuuseke..” ja julgemad lapsed said koos päkapikuga tantsu lüüa.

Külastati ka sünnitusosakonda, kus oli lausa viis vastsündinud pisikest. Kõiki värskeid lapsevanemaid õnnitleti südamlikult ning Lumehelbeke andis üle pisikeste elu esimesed jõulukingitused. Kõik kingipakid leidsid endale särasilmse omaniku ning haiglapersonal sai külakostiks maitsvaid punaseid õunu. “Küll on siin Ida-Virumaal ikka vahvad lapsed,” muheles jõuluvana omaette, kui pikk, aga meeleolukas päev seljataha oli jäetud.

VABATAHTLIKUD: Mari-Liis Kallikorm, Guido Tellis, Elge Lind, Virve Linder, Marika Perle

Toetajad

Minu Unistuste Päeva püsiannetajad    TTÜ Virumaa Kolledz      ERAK      Toila SPA     Justiitsministeeriumi Vanglate osakond    Jõhvi eesti näitering   Marika Perle    Virve Linder