Minu unistuste päev

Joosepi unistuste päev

Vahva rongijuht Joosep ja rännak kommide maale

Joosepi ja tema emaga kohtusime suvel kohvikus. Juttu ajades selgus, et noormehe suured lemmikud on mängulambad. Rääkisime sellest, kuidas Joosep kunagi oma lemmiklamba kaotas ja kuidas tal nüüd seetõttu lausa lammaste perekond on tekkinud. Kui küsisime temalt, kas tal lemmiklaulu ka on, saime sekundiga vastuseks -- Taukar. Joosepi unistus on rongijuhiks saada ja kommide maailma minna, just nagu multikates.

Põnevas kommimaailmas

Joosepi vahva unistuste päev sai alguse Pärnu raudteejaamast, kuhu noormehe isa auto parkis ja kogu pere põnevusega ootama jäi, kes neile vastu tuleb. Õige pea jõudiski parklasse kaunis lumivalge Tesla, polnud mingit kahtlust, et just see auto on neile järele tulnud. Põnevus sees, võeti jutuvadina saatel suund küll pealinna poole, kuid esimene peatus tehti hoopis Jüris.

Autost välja ronides ja õhus šokolaadilõhna tundes oli kohe selge, et saabutud on Kalevi kommivabriku ette, kus Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud perekonda ootasid. Sees võtsid meid vastu Kalevi kommunikatsioonijuht Ruth ja legendaarne, aastakümneid Kalevis töötanud Otto Kubo. Panime kõik selga vajalikud kaitseriided ja asusime põnevale ringkäigule.

Tutvusime kommimaailma ja Kalevi ajalooga. Saime teada, kust šokolaad tuleb. Ja oh seda põnevat avastust, kui palju erinevaid kommipabereid on olnud „Mesikäpal“ või „Komeedi“ kommil. Ringkäiguga jõudsime tehasesse, kus nägime, kuidas kõik need magusad kommid kottidesse, šokolaadid vormidesse ja siis meie kommikaussi jõuavad. Ja et käsitöökommid tehaksegi päriselt käsitsi! Küll oli põnev! Meie ringkäik lõppes kommidega kaetud laua ääres, kus Kalevi perekond kinkis Joosepile ja tema õele mõlemale vahvad kingikotid.

Mängulisel lõunapausil

Oligi aeg jälle istuda kogu perele armsaks saanud Teslasse. Pika ringkäigu järel tuleb ju süüa midagi toitvamat kui kommid. Jõudsime Toit’s Ülemistesse, just seal pidavat olema väga maitsvad friikartulid - Joosepi lemmikud.

Andsime pärast lõunat üle noormehele esimese kingituse. Karl Erik Taukar oli saatnud Joosepile autogrammiga plaadi. Kingitus tõi hetkega Joosepi näole siira naeratuse. Nüüd oli jõudnud kätte aeg natukene auru välja lasta (energiat kulutada) ja nii läksime Nordica keskuses olevasse Park Minigolfi kõik koos mängima. Igaüks sai valida endale meelepärast värvi palli ja korraks unustasime kõik, et oleme suures kaubanduskeskuses. Olime sattunud justkui maagilisse parki.

Ronge uudistamas

Nüüd seadsime suuna viimasesse sihtkohta. Kohale jõudes saime tuttava Elroni logo järgi aru, et läheb tutvuseks rongidega, need on Joosepi suured lemmikud. Meid võtsid endaga kaasa kaks rõõmsameelset härrat - vanemliikluskorraldaja Viljar ja instruktorjuht Oliver.

Kuna Joosep ja tema isa on suured tehnikahuvilised, siis oli see tõepoolest üks huvitav ekskursioon. Nägime nii rongi mootorit kui rattaid, saime lausa rongi alla ronida. Tutvusime rongide ja rongijuhi tööga ja nägime rongi sisse. Tegime kabiinis isegi väikese sõidu. Kui ringkäik lõppes, seadsime end mugavalt sõiduks valmis ja võtsime suuna Balti jaama poole.

Sel teekonnal jagasime oma värskeid emotsioone ja rääkisime veel viimased jutud, sest oli aeg pere saata just sellesama rongiga Pärnu poole teele. Andsime üle veel viimased pisikesed kingitused. Joosepi lammaste kollektsiooni lisandus nüüd veel üks pehme lammas ja tema õega asus koduteele pehme ja armas jänku. Veel ühed soojad kallistused ja saatsimegi pere kodu poole teele.  

TAGASISIDE: "Tere, Kristi! Joosepi pere tänab Teid ülivahva päeva eest! On suur ime, et on selliseid inimesi, kes lihtsalt teevad midagi nii imetlusväärset! Me täname kõiki, kes Joosepile ja samuti meile selle kena päeva kinkisid! Veel praegugi kisub suu mõnusale muigele ja eneselgi välgub silmis väike lapselik rõõm! Tore on unustada ja lihtsalt rõõmustada! Päikest igasse Teie päeva soovides" - Joosep- Johanna, ema ja isaga

VABATAHTLIKUD: Kristi Remmik, Triin Vaikmäe, Sandra Tarve, Elge Lind

Toetajad

Rõõmsate Laste Festival    Tesla Rent      Kalev      Park Minigolf    Toit's     Elron   Viljar Luhthein    Oliver Kuks   Martin Aldur    Karl-Erik Taukar