Minu unistuste päev

Johannese unistuste päev

Rallisõitja Johannes ja tulevane päästja

Johannesega kohtudes oli esimesest hetkest selge, et väike poiss teab, mida ta tahab. Lapsest kiirgas elurõõmu ja avastamislusti. Küsisime Johanneselt otse: ”Millest Sa unistad?”. Vastus oli lühikene ja konkreetne: ”Ma tahaks autodega rallitada ja päris ralliautoga sõita”. Ema sõnul meeldivadki Johannesele autod ja talle pakuvad huvi tegevused, kus saab riskida ja uusi põnevaid oskusi omandada. Kuna Johannesel on ka vanem vend, siis koos meeldib neile legodest kraanasid, päästeautosid ja ralliradasid meisterdada. Meile, korraldajatele, oli selge, et väikese poisi unistuste päev peab tulema täis uhkeid sõidumasinaid ja veidi isegi adrenaliini.

Vaimustus krossisõidust

Johannese unistuste päev algas laupäeva hommikul kell 10. Novembrikuine vihm oli korraks järele jäänud ja päikegi piilus pilve tagant. Maja ette parkis majesteetlik limusiin, et sõidutada tulevane rallisõitja koos venna, ema ja isaga oma esimesele päris tuleproovile. Poistele meeldis, et autos olid tumedad aknaklaasid ja palju ruumi. Ka sobis neile tümpsuv muusika, mis sõidule värvi andis. ”Siin on nii äge”, lausus Johannes, kui läbitud oli pool teed Kulbilohu krossirajale.

Sügiseselt tuulisel krossirajal võttis meid vastu väga sõbralik ja sportlik Reinsalude tiim ja kirju ralliauto, mis kohe poiste tähelepanu tõmbas. Elamust oli tulnud pakkuma rallisõitja Andre Õun oma võistlusautoga. Vend vaimustus sõidust kohe, väikesel Johannesel läks natuke aega. Peale teist ringi tõstis ta aga oma väiksed pöidlad püsti ja ütles: ”Väga lahe”. Eriti meeldis talle vaadata ja kaasa elada, kui ema ja isa sõitsid. Andre kinkis Johannesele särgi ja albumi koos autopiltidega, näitas oma võidukarikat ja kutsus võistlusi vaatama. Järgmisel hommikul ärgates küsiski poiss emalt: ”Kas nüüd ongi juba kevad ja me läheme võistlusi vaatama?”

Tähtis hetk päevas oli see, kui rallisõitjad Andre ja Johannes koos pilti tegid, taustaks võidukarikas ja ralliauto.

Johannes oli terve päeva heas tujus. Kohanemine võttis küll veidi aega, aga kui sul on samade huvidega vanem vend, on alati tugevam tunne temaga koos kõikvõimalikes tegemistes kaasa lüüa. Isegi ema ja isa nautisid rallisõitu.

Päästeautot roolimas

Pühapäeva hommikul külastasid Johannes ja tema pere Lõuna Päästekeskuse Tartu komandot. Perel oli võimalus tutvuda päästeautode ja tehnikaga. Autodega tutvumist nautis väike poiss esimesest hetkest. Ta ronis suure auto kabiini ja kutsus venna ka kaasa. Päevakangelase nägu lõi lausa särama, kui päästeameti sõbralikud töötajad talle erinevate autodega sõitu tegid. Ühe väiksema auto rooli sai poiss ka ise hoida. Unistuste päevaks kingiti vahvale tegijale suur tuletõrjeauto, mis ilmselgelt lapsele rõõmu valmistas.

Oluline hetk oli see, kus Johannes ise koos päästeameti töötajaga autot juhtis. Poisi nägu oli roolis nii asjalik, uhke ja õnnelik.

Kingiks saadud tuletõrjeauto osutus aga tõeliseks üllatuseks. See oli poisi suur salasoov, mis täiesti ootamatult täide läks.

Lapse siiras rõõm oma unistuste täitumisest oli ilus ja ehtne. Tõelised unistused peavad tulema südamest, siis saavad need ka sinna tagasi minna

TAGASISIDE JA KOMMENTAARID:

”Südamest nii suur aitäh Teile nende kahe hommiku eest, see soe ja südamlik vastuvõtt nii eile kui täna läks meile väga hinge. Ja see tuletõrje teema oli nii kümnesse, kui üldse olla sai Johannesele. Tuletõrjeautot ei pane ta enam hetkekski käest ära ja ootab juba kevadet, et minna rallit vaatama. Aitäh.” - Johannese ema Maris

VABATAHTLIKUD: Riina Laanemets, Liina Arumägi, Elge Lind

Toetajad

Emajõe Festival   LuxTaxo OÜ     MTÜ Tõrvandi Päästeselts    Päästeameti Lõuna Päästekeskuse Tartu Komando päästjad  Rene Šimko   Ferdi Persidski    Anti Lauk   Jaanus Suur   Reinsalu Sport     Andri Õun