Minu unistuste päev

Emajõe suveteatri etendus "Üle linna Vinski"

Üle Linna Vinski lõbustas unistuste päeva lapsi
„Suvevaheajal ei saa ju olla igav,“ ütles Vinski ja astus apteeki, et kohtuda hea sõbraga. Nii algas lõbus seiklus Emajõe Suveteatris, mis on oma laulude ja hea huumoriga võitnud laste südameid juba neljal eelneval suvel. Veidi vihmasel suveõhtul läksid Tartu piirkonna Unistuste Päeva lapsed kõik koos lustakaid suveseiklusi otsima. Väiksematel lastel olid emmed kaasas, suuremad kogusid suveks tarkusi koos sõbra või õe -vennaga. Külastajaid oli kokku 17.

Armunud noored ja kosutav vihmasabin
Etenduse alguses kostitas ilmataat meid kosutava vihmasabinaga, aga meid see ei heidutanud. Pigem lisas positiivset emotsiooni. Ka näitlejatest noortele armunutele pakkus vihm nalja ja oli näha, et nad ise nautisid olukorda täiel rinnal. Laulsid veel laval: „ Praegu sajab natuke ja kui vihm tiheneb, siis on meie tunded veel kuumemad!“ Päriselt sadas ikka väga kõvasti:) Kogu publik ja kõige rohkem lapsed naersidki vihmapilved laiali. Esimese vaatuse poole peal paitasid meid juba soojad päikesekiired.
Vahepeal oli aga meie peategelane Vinski saanud hea sõbra apteekri käest valget pulbrit, mis muutis ta nähtamatuks, kui poiss seda vaid soovis. Siit alles seiklused algasid.

Võluväega valge pulber
“Suvevaheaeg peab olema põnev, täis lusti ja rõõmu ning isegi veidi igatsust. Aga kiusata kedagi ei tohi,“ hoiatas apteeker. „Pane valge pulber suhu, puuduta vasaku jala kannaga parema jala varvast ja ütle: LÄBI SEINTE,“ õpetas apteeker Vinskit ja kadus salapäraselt. Koos naerust rõkkava publikuga astuti läbi seinte õpetaja poole ja tantsiti pirtspekkidega tühja jutu jenkat.
Etenduses juhtus tegelastega veel mõndagi iseäralikku. Härra Mõrumann, kellel kunagi sõpru polnud, leidis endale kaaslase- Vinski ema. Nutikas poiss Vinski viis aga tööle lutikalossi laiskvorstid ja päästis kellatornist linnapea tütre. Seda kõike lustakate ja sisukate laulude saatel.

Lauamäng Vinski suvistest seiklustest
Kavalehega oli kaasas ka lauamäng, mis haaras lapsed Vinski suvistesse seiklustesse kaasa. Unistuste päeva laps Gerli ütles, et laumäng on nii äge ja ta hakkab seda kindlasti mängima, kui õues jälle vihma sajab.
Eriti armas oli aga etenduse lõpp, kus vigureid täis Vinski loeb Hulkur Robiga pilvi ja unistab. Suundub siis apteeki ja soovib osta veel seda valget imepulbrit. Tema suureks üllatuseks aga selgub, et seal ei olegi kunagi töötanud sellist apteekrit, kes müüb imerohtu.
Väikesed unistused ja nende täitumised teevad iga lapse suvel rõõmsaks ja aitavad järgmisel suvel uuesti apteegist võlupulbrit otsida.

VABATAHTLIKUD: Riina Laanemets

Toetajad

UPM Kymmene Otepää AS 3. vahetus      Tartu Suveteatri Selts