Minu unistuste päev

Ugala teatri külalisetendus "Võlur Oz" Vanemuise teatris

Elevust täis talvepäeval külastati  Vanemuise teatrit, et üheskoos  vaadata laste poolt armastatud Ugala teatri külalisetendust ”Võlur Oz”.
Etendusele kutsusime 5 last koos saatjatega, kellele olime korraldanud või lähiajal korraldamas Unistuste Päeva. Kõik nad tänasid kutse eest ja olid kenasti nõus tulema.

Leppisime kokku, et kohtume pool tundi enne teatrit fuajees. Nii tore oli vaadata lapsi ja vanemaid, kes väga kaunilt ja pidulikult riides ja teatrist pisut elevil. Vabatahtlik Riina koos nendega,  justkui ootamas midagi erakordselt.

Erakordne see etendus oligi. Lavastusse mahtus südamlikkust ja headust ning samal ajal sära ja palju hoogsaid laule. Võlur Oz elas Smaragdlinnas, mida tohtis vaadata ainult läbi roheliste prillide. Rohelised prillid olid kaasas kavalehtedel. Iga laps sai need etendusel ise silmade ette panna. Lastele väga meeldisid need prillid.

Gerli arvas, et elu ei tulegi vaadata läbi roosade prillide, sest roheline elu on ilusam.  Cassandra oli õnnelik selle üle, et prillid sobisid hästi tema kleidi värviga.

Etenduse põhimoto oli aga, et iga laps peab leidma julguse, arukuse ja hoolimise üles enda seest. Arvame, et see etendus aitas lastel enda südamest neid omadusi otsida ning etenduselt saadud hea,  ehe tunne on pikaajalisem.

Lavastus meeldis nii lastele kui ka vanematele. Kõik pered tänasid ilma tagasisidet küsimata kutsumise eest ja leidsid, et sellist üritust võiks veel korrata.

TAGASISIDE:

„ See oli kõige ilusam laste etendus, mida ma näinud olen “  Cassandra isa

„  Gerli oli seda etendust varem näinud, aga kui kuulis, et teda uuesti kutsutakse,  hakkas ta suurest rõõmust tantsima. Nii hea etendus oli see tema meelest “  Gerli ema

VABATAHTLIKUD: Riina Laanemets