Minu unistuste päev

Teraapiakoer Ida-Viru keskhaiglas

Teraapiakoer Gerda rõõmustas lapsi Ida-Viru keskhaiglas

Kõigi armas uus sõber

Oktoobri alguses toimus meeleolukas grupiüritus Ida-Viru Keskhaiglas. Särasilmsetele lastele tuli külla koeratiim Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust - koerajuht Svetlana Ivanova ja teraapiakoer Gerda. Svetlana on ühtlasi Heategevusfondi Minu Unistuste Päev vabatahtlik ning üritust oli filmimas isegi ETV+ võttemeeskond.

Koeratiim näitas koos vahvaid trikke.  Külastuskoer oskas nii tantsida kui ka mänguasju ühte karpi kokku korjata. Lastele tegi palju nalja palli ära peitmine, mille lugemiskoer Gerda pidi hiljem üles otsima. Gerda lemmikmaiuseks on krõbuskite kõrval ka õunad. Lapsed said koera sööta ning ta püüdis kõik palad eeskujulikult õhust kinni.

Vahvad õhupallikoerad

Vabatahtlikud Anželika ja Aleksandra meisterdasid igale soovijale oma isikliku õhupallikoera ja lapsed lasid ka oma fantaasial lennata. Ürituse lõpuks oli nii mõnelgi uhke õhupallist kroon peas või mõni eksootilisemgi loom valmis tehtud.

Kõhutäie eest hoolitses Jõhvi Selver ning ülimaitsvad muffinid küpsetas kohvik Noot, mis tõesti viisid keele alla ja andsid kõigile energiat möllamiseks. Kogu üritust jäädvustas professionaalne fotograaf Maila Meldre.

Koeratiimi külaskäik valmistas lastele palju rõõmu. Ürituse lõpuks oli teraapiakoer Gerda ümbritsetud lastest, kes igaüks tahtis kutsale pai teha ja maiust pakkuda.

VABATAHTLIKUD: Irina Landa, Svetlana Ivanova, Mari-Liis Kallikorm, Anželika Mägi, Aleksandra Popova