Minu unistuste päev

Sõbrapäevapidu Tartu Lastekliinikus

Sõbrapäevatrallil kuulati Stig Rästa lastelaulude kontserdit ja meisterdati heade soovide purke! :)

16. veebruariks polnud sõbrapäev veel kõigi jaoks läbi. Tartu meeskonna vabatahtlikud otsustasid oma pisikestele sõpradele lastehaiglas korraldada sõbrapäevapeo. Sellel päikselisel pärastlõunal sai ruum täidetud õhupallidega ja laudadele snäkid.

Tartu Tudengipäevade kollane koer Villem tervitas juba varakult piiluma tulnud uudishimulikke. Kui meie külaline Stig Rästa oli koha sisse võtnud, kutsusime ootusärevuses lapsed saali. Lapsed ja pered hiilisid sisse vargsi ja jälgisid meie külalist silmanurgast- ikkagi kuulsus meie väikeses saalis! Kui kõik olid omale koha leidnud, tutvustas Stig ennast ja oma uut raamatut ning mängis mõned imelised palad, mis paljudel jala tatsuma ja õhupallid võnkuma panid.

Mõni laps oli nii julge ja agar, et küsis Stigilt ka soovilugusid – eriti palju sooviti, et Stig oma eelmise aasta eurolugu laulaks. Stig arvas, et kuidas nii ikka saab, sest Elina Borni ju kaasas ei ole, kuid lapsed hõikasid kui ühest suust: „Proovi ikka, Stig!“. Nii ta prooviski ja laste abiga sai ka Elina osa ideaalselt lauldud. Naeru ja nalja jätkus päris kauaks.

Kui Stig oli laulmise lõpetanud, suundusime kõik koos laudade juurde, millel oli päris palju purke ootamas. „Milleks küll nii palju purke? Kas hakkame kuningale moosi keetma nagu Stigi lauludes?“ küsisid lapsed. Ei, moosi me keetma ei hakanud!

Andsime igale lapsele ühe purgikese ja panime lauale hulgaliselt sädelevaid liime, värvilisi pabereid, markereid, vildikaid ja tohututes kogustes südameid. Nimelt hakkasime meisterdama heade soovide purki. Iga laps sai enda nägemise järgi purgikese ära kaunistada ning seejärel käisime ringi ja kirjutasime väikeste sõprade imelistesse purkidesse ilusaid soove, mõtteid ja unistusi. Soovime, et kõik meie pisikesed ning imelised sõbrad Tartu Lastekliinikus oleksid terved, õnnelikud ja et kõik unistused täituksid!

 Ainuüksi teadmine sõprusest aitab vastu pidada erinevates raskustes! Piisab sellest kui sõber olemas on!

VABATAHTLIKUD: Laura Zirel, Britt Randma, Hendrik Pillmann.

TAGASISIDE: „Te olete kõige ägedamad, ausalt, täiega ägedad!“- Uku