Minu unistuste päev

Seiklusterohke ELDÜ perepäev

Vahval perepäeval tutvuti Tallinna Teletorniga ja Botaanikaaiaga. Põnevust lisasid muud huvitavad tegevused!

Põnevusi pakkuv teletorn!

Päikesepaistelisel pühapäeval juuni alguses toimus Eesti Laste ja Noorte Diabeediühingu perepäev. Teletorni kogunes kokku 65 heatujulist osalejat. Maskott ETI tervitas kõiki saabujaid ja kutsus kõiki rõõmsalt endaga pilti tegema tohutukõrge Teletorni taustal. Edasi olid kõik juba oodatud teletorni sisse, nimelt ootas seal kõiki maitsev kringel ja suviselt magusad maasikad. Seda ikka selleks, et energiat ja julgust oleks kõrgel teletorni tipus ringi uudistamiseks. Kaunid vaated meeldisid kõigile ja eriti põnev oli lastele Teletorni põrandas olev klaasist „auk“.

Päev jätkus näitusega „Banaane ei ole. Ajareis Nõukogude argipäeva“. Need vanad mänguasjad, pood ainult piima ja leivaga, vanad jalgrattad, vee gaseerimise aparaat ja palju muud pakkusid imestamist lastele ja emadele-isadele vanu tuttavaid mälestusi.

Seiklus ja enese proovile panek

Pärast teletorni läks asi veelgi põnevamaks. Nimelt tuli peredel moodustada võistkonnad ja suunduda nüüd taas õue, kus ootas neid esimene ülesanne. Kõikide pereliikmete teravad silmad ja head mälud pandi proovile memoriinis. Teki all oli peidus 21 asja, mis kõik tuli väikese aja jooksul meelde jätta ja kirja panna. Võitjad olid meil kõik! :)

Edasi liiguti juba mööda salajasi teeradu teletornist botaanikaaeda. Imeväel avanesid väravad, kust igaüks läbi ei pääse. Mõnus jalutuskäik läbi ilusa aia ja juba ootaski meid uus proovilepanek. Sel korral oli tegemist looduseteemalise katsumusega. Nimelt tuli peredel leida õiged paarilised taimedele: vaja oli leida nii kuuseoksa paariline ehk käbi, aga ka näiteks puuvillatutile õige oks.

Maagiline botaanikaaed

Botaanikaaia troopikamajas sai uudistada imeilusaid õisi, kõrgele kasvavaid palme ja paljusid muid huvitavaid ja kummalisi taimi. Kui ekskursioon läbi siis viis tee meid kaunile sireliplatsile, mis tänu oma õitele lõhnas sel ajal lausa imeliselt! Just seal lõhnaval platsil oli kõigil võimalus nautida pikniku, mis oli juba ootamas. Head ja paremat süües oli võimalik istuda mõnusatel Pusku Pusku kott toolidel. Kui kõhud täis, said lapsed lasta endale teha näomaalinguid ja meisterdada mälestuseks käevõrusid või võtmehoidjaid.

Järele jäigi veel tänusõnad ja kingipakkide üleandmine. Oligi ilus päikesepaisteline päev lõppemas, naeratuste ja väga mõnusa tundega said pered asuda koduteele.

VABATAHTLIKUD: Meery Reitel, Kertu Siir, Teele Kants, Kristi Remmik, Kristina Bushell, Maarja Vanags

Toetajad