Minu unistuste päev

Roosi Marie unistuste päev

Roosi Marie veetis oma unistuste päeva printsessile kohaselt võrratut Saaremaad külastades!

 Vabatahtlike esmakohtumine Roosi Mariega

Esmane kohtumine Roosi Mariega toimus vihmasel juunikuu õhtupoolikul tema kodus, kus meid ootas äärmiselt soe vastuvõtt. Juba esimesest silmapilgust sai selgeks, et Roosi on ise üks päikene, kes vaimustub väikestest asjadest ning kes nakatab teisigi enda positiivsuse ning elurõõmuga. Saime ruttu aru, et Roosi on aktiivne ja seltsiv noor tütarlaps, kes ei võõrasta ega karda, vaid naudib elu! 

Samuti kogesime Roosit külastades pere piiritut külalislahkust ning saime aru, et Roosi heasüdamlikkuse päritolu ei ole vaja kaugelt otsida. Perel on kodus palju loomi, millest tuleneb ka Roosi suur loomaarmastus. Eriti head suhted on tüdrukul lambatalle Katiga, kelle eest hoolitsemine on tema vastutusel. 

Roosi  Marie unistused 

Kui Roosi teatas, et talle meeldivad printsessid ning ka tema tahaks üks nendest olla, teadsime kohe, et unistuste päev peab olema printsessile vääriline! Lisaks mainis Roosi, et tema lemmikvärv on vaarikapunane, talle meeldivad tuulelohed ning meisterdamist naudib ta ka väga. Roosi teatas, et lennukiga oleks põnev lennata, kuid natukene tundub see hirmutav ka. Samuti peab Roosi printsessile kohaselt lugu ehetest. Lemmik lauljaks on särasilmsel loomasõbral vaieldamatult Karl-Erik Taukar.
Esmane info käes, hakkasime positiivsusest pakatavana pritsessipreilile unistuste päeva korraldama. Roosi ja tema pere olid kõigile kiirelt südamesse pugenud, mistõttu oli vastutus suur ning teotahe meeletu.

Üllatusmoment ja kingitus Mammu Couturilt
Soojenduse unistuste päevaks sai Roosi juuli lõpus, kui teda ootas hingematvalt kaunis stuudios energiast pakatav disainer Mammu koos pisikese koera Miaga, et Roosiga koos talle unistuste päevaks kleit disainida. Roosi jäi stuudiosse astudes lausa sõnatuks – kõikjal olid suursugused kleidid – iga printsessi unistuste buduaar! Koos Mammuga valis õhinal tüdruk välja kleidi materjali ja värvid (loomulikult heleroosa ja pastelne lilla), seejärel võeti kleidi jaoks mõõdud ning Mammu joonistas kleidi visandi. Enne stuudiost lahkumist kinkis Mammu Roosile särtsaka lilla seeliku, et printsess saaks enda unistuste päevaks valmistuma hakata.)
Unistuste päeva esimesed hetked
Ühel augustikuisel varahommikul, täpsemalt kell 06.30, sõitis Roosi koduhoovi säravvalge Rendilimu limusiin, mis pere peale võttis. Roosi jaoks oli kõik jäetud saladuseks, nii tuligi iga eesseisev tegevus ja käik talle suure üllatusena ning tüdruk ei püüdnudki enda uudishimu järgneva ees varjata. Enne kui sõit võis alata oli Roosil veel üks ülesanne - riietuda printsessile kohaselt. Nii nägigi Roosi esimest korda spetsiaalselt temale õmmeldud Mammu Couture kleiti, lisaks oli Mammu kotti pistnud printsessile sobiliku krooni, samuti leidis Roosi kotist NS Kinga poolt kingitud säravad printsessikingad. Kleit tekitas vaimustust kõigis: millised detailid, millised värvid, kui luksuslik, kui printsessilik! Roosi jooksis õhinal tuppa riideid vahetama. Kui Roosi uksest välja astus, seistes uues riietuses enda koduümber õitsevate rooside keskel, siis ahmisime joovastusest lausa õhku. Kõik sobis Roosile kui valatult ning sõit Tallinna bussijaama võis alata. 

Esmakordne limusiinisõit

Nii Roosi kui ka pere jaoks oli limusiinisõit esmakordne ning tekitas palju elevust. Roosi arutles vahetpidamata, et ei tea, kas möödasõitvates autodes olevad inimesed ikka mõtisklevad, kes küll selle limusiiniga varahommikul sõita võiks. Meil jäi vaid üle tõdeda – ju nad kahtlustavad, et limusiinis on printsess.
Sõit limusiiniga möödus linnutiivul ning bussijaamas tervitas Roosit juba rõõmsameelne Liis Veskimäe, kes pildistas printsessi tegevusi kahe päeva vältel, jäädvustades palju südantsoojendavaid hetki perele mälestuseks. 

Sõit Saaremaale ning kohtumine lemmikutega

Lux Expressi lillat värvi bussiga (muide transpordivahend sobis printsessi kleiditoonidega valatult) alustati sõitu Saaremaa poole. Esimene vahepeatus oli Muhu Jaanalinnufarmis, kus Roosi tutvus kohalike saareelanikega: jaanalindude, kängurude, emude, sebrade, alpakade, ponide ja jänesega. Just väike lontkõrv sai Roosi suureks lemmikuks. Külastuse lõpus kingiti Roosile mälestuseks värvilised jaanalinnusuled. Lõunatama suundus Roosi Muhu saarel asuvasse Nautse Mihkli tallu, mis avaldas muljet oma koduse õhkkonnaga, maitsva kolmekäigulise einega ning kauni looduslähedase taluõuega. 

Tutvumine Saaremaa tuulikutega

Keha kinnitatud ootas Roosit mugav Osilia Takso koos lõbusa autojuhiga, kes sõidutas Roosi linnutiivul Angla Tuulikutesse. Angla Tuulikumäe külastus oli just Roosi vanemate jaoks üks reisi tipphetki, kuid ei jätnud külmaks ka Roosit, kes elus esimest korda sai näha tuulikuid seestpoolt. Suure loomasõbrana ei saanud Roosi üle ega ümber Angla Tuulikumäel elavatest pardiperest ning küülikutest. Tuulikud külastatud viis Osilia Takso Roosi juba Saaremaa pealinna Kuressaaresse, täpsemalt Rüütli Spaasse, kus oli pere ööbimiskoht väga mugavates ja maalilise vaatega tubades. Rüütli Spaa asus väga hea koha peal, mere ääres oli ideaalne lennutada Hobimaailma poolt kingitud suure punase lepatriinu pildiga tuulelohe.

Õhtusöök imekauni vaatega kohvikus

Õhtusöök oli printsessil väga suursugune. Roosit ootas Kuressaare linnuse vahetusläheduses asuv hubane, imekauni vaatega Nautleja kohvik. Kohvikus oli Roosi jaoks kaetud suursugune printsessi peolaud, millelt ei puudunud vaarikapunane tort Avella Tordibutiigilt, viineripirukad, kartulisalat, maasikad, saaremaine lestakala, vahukommid, lauda kaunistavad pärlid ja kristallid ning palju muud maitsvat. Esimene vaatepilt lõi Roosil silme eest kirjuks – see ju ongi nagu printsessi õhtusöök! 

Ehtekarbi meisterdamine ning kingitus Angela Decorilt

Pidusööma vahepeal meisterdas Angela Decor koos Roosi ning tema uue sõbrannaga imekauni ehtekarbi, kus printsess saaks edaspidi enda ehteid hoida. Õhtusöök möödus mõnusas meeleolus ning Roosi tundis ennast nagu lestakala saaremaises meres, poseeris fotode jaoks, meisterdas ning nautis jahutavat smuutit. Seejärel oli aeg Rüütli Spaasse puhkama heita.

Hommikusöök söödud suundus Roosi teise päeva hommikul Rüütli Spaa veekeskusesse suplusele, mida ta täiel rinnal nautis. Ujumine väsitas printsessi päris ära ning kehakinnitamiseks suunduti armsasse Castello Restorani, kus toidud olid imemaitsvad ning teenindus laitmatu. Roosile meeldis väga ka sealne interjöör, mis lausa kutsus pildistama. Lõunasöögi lõpetuseks kinkis Castello Restoran Roosile barbie nuku ning kleidiga ideaalselt sobiva printsessikrooni, mida Roosi hiljem naljalt peast võtta ei tahtnud. 

Professionaalne fotosessioon

 Kroon pähe sätitud liiguti lähedal asuvasse Eha keskusesse, kus NOAH Fotostuudio ruumides pildistas Roosit suure südamega Fotoliis fotograaf Mari-Liis Nellis. Pildistati kogu pere ja ka printsessi üksinda. Koostöö sujus ladusalt, Roosi ja Mari-Liis leidsid kiirelt ühise keele ning fotograafi professionaalsete õpetussõnade järgi poseeris Roosi ka ülejäänud päeva vältel. 

Kingitus lemmiklauljalt

Fotosessiooni käigus ütlesime Roosile, et talle on kiri ka saadetud. Uurisime, et ehk on Roosil mõni lemmik laulja, mille peale särasilmne printsess teatas õhinal KARL-ERIK TAUKAR! Jah! Nii see oli, Karl-Erik Taukar ise oli Roosile kirja kirjutanud, milles teatas, et ootab Roosit koos kaaslasega enda ”Elu suurimale kontserdile” Saku Suurhalli. Karl-Erik koos bändiga ootab Roosit väga ka lava taha, kus saaks koos pilti teha ning nalja visata. Roosi ei suutnud oma õnne uskuda, et kas tõesti saab ta Karl-Erikut päriselt näha ja veel kontserti ka kuulata?

Ehte valmistamise õpituba ning südamlik kingitus

Kuivõrd Roosi oli eelmisel päeval Angela Decoriga koos valmistanud endale kauni ehtekarbi vajas see ju ka sobilikke ehteid. Printsess suundus ajaloolisesse Kuressaare linnusesse, kus tekitasid elevust lossi katuselt avanev vaade ning loodusmuuseumis olevad topised. Ühes linnuse saalis oli Kuressaare Loomemaja valmis pannud ehtevalmistamise õpitoa, mille raames meisterdas Roosi endale käevõru. Meisterdamine tekitas palju elevust ning Roosi valis endale välja just sobiva materjali. Lõpetuseks kingiti Roosile sobilik, südamega valmistatud roosidega kaelaehe, mida printsess kandis uhkusega päeva lõpuni. Enne kojusõitu oli vajalik kõht korralikult täis süüa. Seetõttu suunduti John Bull pubisse, kus Roosile valmistati ekstra kartulisalatit, mida printsess väga soovis. Toit oli maitsev ja pubis asuv buss tekitas Roosis igati positiivseid emotsioone. John Bull pubi kinkis Roosile omalt poolt veel käsitööseebid, õhupallid ning kaelakee, et printsess igati enda unistuste päeva naudiks. 

Elevust tekitav lennusõit Tallinnasse

Osilia Takso oli kahe päeva jooksul Roosile juba tuttavaks sõbraks saanud, seegi kord sõidutas takso Roosi Kuressaare Lennujaama. Ees seisis põnev lennureis Saartelennuliinidega. Roosi ei olnud kunagi varem lennukiga lennanud ning eks adrenaliini oli sees ikka ka. Reisi käigus sai selgeks, et printsess on julge ning Roosi imetles vatitupsudena tunduvaid õhulisi pilvi ning õhust avanevat vaadet. Emotsioon missugune! Kohale jõudes ootas Roosit veel üks kingitus – Lottemaa piletid! Roosi hakkas kingituse peale käsi kokku lööma ning uuris, et millal sinna juba sõita saaks. Lennujaamas küsisime Roosilt, et kas ta oskab äkki arvata, milline võiks tema transport olla. Valget sõidukit silmates hõikas ta – LIMUSIIN! Tõesti, ka unistuste päeva lõpetuseks sõidutati printsess just Rendilimu limusiiniga koju. Koju jõudes sõnas Roosi väsinuna, kuid õnnelikuna, et see oli just selline unistuste päev mida ta soovis. Printsessikleit seljas, roosidest kaelakee kaelas, suundus printsess Roosi enda roosidega ümbritsetud koju, et magama heita ning unes printsesse näha.

Tagasivaade unistuste päevale

Kahe päeva vältel olid Roosil pöidlad pidevalt tunnustavalt õhus – see reaktsioon tabab väga hästi ka Roosi enda olemust. Kokkuvõtvalt võib öelda, et vahetult Roosi Marielt ja tema perelt on meil kõigil palju õppida: kui midagi teha, siis südamega, hinda inimesi ja ka väikeseid asju enda ümber, armasta ja naera südamest, väljenda tänutunnet, ole siiras ja lahke. Naudi elu!

TAGASISIDE: Täname kogu meeskonda ning lahkeid vastuvõtjaid ja toetajaid toredate päevade eest.
Andsime täna Roosi vanaemadele ülevaate reisist ja õigupoolest alles nüüd saime aru, et printsess külastas Saaremaad :))
Kõik oli super, nii korraldus kui saatemeeskond.
Ei oska teid kuidagi tänada.
Mõnigi kord nende päevade jooksul tuli mulle meelde kuidas Roosi kolme kuuselt intensiivravi palatis vaevu elus oli. Oleme sellest õnnelikult välja rabelenud. Võib - olla oli hea, et seda õnne meile meelde tuletasite.
Homme (21.08.) läheme Lottemaale ja siis on küll viimane aeg kooliks ettevalmistusi hakata tegema.
Tervitame ja täname meie poolt Mari, Geilit ja Liisi. Roosi sõbrunes kõigi kolmega. " - Roosi Marie ema

VABATAHTLIKUD: Mari AakGeili Pais,  Annika Jenkins