Minu unistuste päev

Robini unistuste päev

Väike rongihuviline Robin suurte rongide lummuses

Kohtusime ühel suvisel päeval 4-aastase Robini ning tema perekonnaga Maiasmoka kohvikus, Tallinna vanalinnas. Poiss teadis juba, miks me temaga kohtume, ja nii asus ta kohe innukalt ämblikest rääkima. Kuidas ta neid suviti püüab ning oma telgis „kasvatab“. Robin jutustas ka sellest, kuidas talle meeldib oma vennaga mängida ja vaadata videoid rongide pesemisest. Viimase kohta teab ta suisa kõike! Pärides Robinilt tema lemmikmultifilmide ja -tegelaste kohta, ütles ta kohemaid, et kõige toredamad on ämblikud. Tema ema täpsustas, et Robinit multifilmid ei huvita, vaid teda paeluvadki pigem Discovery Channeli saatesarjad kõiksugu ämblikulistest, putukatest ning madudest. Tutvunud lähemalt Robiniga ja kuulnud tema suurest huvist looduse ning rongide vastu, otsustasime talle organiseerida kaks vahvat päeva koos rongidepoo ja tropikaariumi külastusega. 

Võimalus rongipesus kaasa lüüa 

Unistuste päeva seiklus sai alguse reede pärastlõunal, kui Tallinki taksojuht Marek Robini ning tema pereliikmed peale võttis ja Pääskülla, Elroni depoosse sõidutas. Seal saime kõik kokku. Meile tulid vastu Elroni töötajad, kes end tutvustasid ja edasi juhatasid. Saime selga suured kollased vestid. Robin jäi esialgu vestist ilma, aga kuna talle see nii väga meeldis, toodi temalegi üks selline. Ehkki see vest oli Robinile nagu kleidi eest, oli ta siiski väga õnnelik, et seda kanda sai. Ja ringkäik saigi alata. Depoos tutvustati meile kõike rongindusega seotut. Nii saime teada, kuidas ronge remonditakse, pestakse ning hooldatakse. Robini jaoks oli kõige põnevam just rongipesu ja muidugi võimalus ise rongi juhtida! Kuna poisile rongipesu väga meeldis, korraldas Elroni tiim veel teisegi pesu ning Robin sai seekord ka ise käed külge lüüa. Ta oli kindel, et puhtaks tuleb pesta kõik rongid! Külastuskäigu lõpus sai Robin meeldiva üllatuse osaliseks, kui Elroni töötajad talle väikese mängurongi kinkisid ja teda tulevikuski külla (ja tööle!) kutsusid. Rongidepoo ees ootas Robini peret neile tuttav taksojuht, kes viis nad Tallink Spa hotelli. Robin oli depoo külastusest pisut väsinud ning tegi uinaku. Seni said teised pereliikmed spaad ja saunamõnusid nautida ning hiljem liitus ka Robin nendega. Hotellis sõi kogu seltskond ka õhtust. 

Avastusretk tropikaariumisse 

Järgmisel päeval pärast hommikusööki võttis taksojuht Marek nad taas peale ja sõidutas D-terminali, kus neid ootas juba reisilaev Tallink Star. Kätte oli jõudnud kauaoodatud reis tropikaariumisse, Eestile kõige lähemal asuvasse Tropicariosse Helsingis. Teispool merd ootas neid saatja Kätlin, kes aitas trammipiletid osta ning pere õigesse kohta juhatada. Seal, Tropicarios, kõik need põnevad ämblikud, maod ja sisalikud olidki! Robin oli väga õnnelik. Ta uudistas kõiki elukaid eraldi ning oli näha, kuidas ta sealolemist tõeliselt nautis. Hiljem jalutas pere veel linna peal ja õhtul tõi reisilaev Tallink Star nad tagasi Tallinnasse. Sadamas ootas seltskonda taksojuht Marek, kes pere pärast pikka väsitavat päeva koju viis. Sõit Helsingisse oli Robini ning teiste pereliikmete sõnul ülivahva ja jääb neile meelde veel pikaks ajaks. Kuna pere viibis terve päeva Soomes, siis andsid Heategevusfond Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud kingitused Robinile ja tema vennale üle mõned päevad hiljem. Tallinna Kaubamaja kinkis Robinile puldiga ämbliku, mis talle väga meeldis. Poistele kahe peale kinkis Kaubamaja veel vinge autoraja komplekti. Kui me Robini ning tema perega esimest korda kohtusime, ütles tema vend, et unistab rulast – selle ja veel ühe vahva rulamehe särgi kinkis talle Surfhouse.

TAGASISIDE: 
"Elroni rongidepoo külastus oli väga meeldejääv ja rõõmupakkuv, sellest räägib Robin ikka veel. Ta armastab ka vees sulistada, mistõttu meeldis talle väga Tallink Spas supelda – rõõmu jagus kogu õhtuks. Reis Helsingisse oli Robini jaoks samuti vahva, sest sai esimest korda nii suure laevaga sõita. Tallinki laeval Star veetis ta meelsasti aega lastetoas, kus mänguasjade seas leidus ka mängumadusid, millest ta oli vaimustuses. Robinile meeldib lisaks rongidele ka trammidega sõita. Seetõttu oli tema jaoks väga huvitav trammisõit sadamast Tropicariosse. Sealsed trammid on hoopistükkis rohelist värvi, teed palju käänulisemad ja tramm sõidab ka munakiviteel. Samuti sai Robin Helsingis esimest korda metrooga sõita. Olid väga meeldejäävad päevad. Robin näitab kodus kõigile kaardi pealt, kus ta ära käis. Suur aitäh! Pärast „Unistuste päeva“, mis oli lastele väga rõõmupakkuv, tuli veel suure üllatusena teade põnevatest kingitustest. Põnevil ja ootusärevust täis olid mõlemad lapsed. Robin hõikas rõõmust: „Oi, näe,kingitused! Teeme juba lahti!“. Kingituste lahtipakkimine oli lastele pingetpakkuv. Kui kingituste sisud juba tasapisi paistma hakkasid, tõusid laste emotsioonid veel rohkem lakke. Robin oli vaimustuses oma uuest puldiga ämblikust. „Oumaigaad!“ hüüdis ta suurest õnnest, pisarad silmis. Sellist mänguasja oli Robin varem näinud vaid Youtube’i videotest. Talle meeldis väga ka teine pakk, millest avastas autoraja komplekti. Robin ootas kannatlikult, millal see kord juba kokku pannakse, et ta saaks koos vennaga kiiresti sellega mängima asuda. Markkus oli samuti üllatunud ega osanud sellist kingitust oodata. Tema silmad lõid särama. „See on kõige ägedam rula!“ teatas ta, pisarad silmis. Ta oli salamisi juba pikka aega rula soovinud ega jõudnud ära oodata, millal ta sellega õue saab minna. Pere poolt soovime südamest tänada kogu „Unistuste päeva“ tiimi, kõiki toetajaid ja korraldajaid!" - Eve (Robini ema)

VABATAHTLIKUD: Grete-Liis Lepp, Maris Süld, Liis Leuska