Minu unistuste päev

Roberti unistuste päev

Robert veetis seiklusterohke unistuste päeva enda lemmik youtuberi Marrti Halliku ning Jüri Pootsmani seltsis :) 
Robert on vahva 13-aastane Viljandimaa poiss, kellega oli rõõm kohtuda ühel lumisel ja külmal kevadpäeval Tartu Ülikooli Kliinikumis. Kui väitsime, et tahaksime Roberti kõik salajased soovid ja unistused täide viia, vaatas poiss meid suurte üllatunud silmadega ning lubas pakkumise üle järgi mõelda.
Mõned päevad hiljem helistasime Robertile ning nagu lubatud –poiss oli mõtteid mõlgutanud ning usaldas oma suurimad soovid ka meile.
Nimelt tahtis Robert üle kõige kohtuda oma lemmik-youtuberi Martti
Hallikuga. Robert oli vaimustuses ka Grete Kleinist ning Jüri Pootsmannist. Lisaks mainis Robert, et talle meeldib väga ka kinos käia ja legodega mängida – just nagu õigele poisile ikka kohane!

Paar kuud hiljem olime Roberti päeva korraldamisega valmis saanud!
20. juuli õhtul, mil taevas oli juba mõnusalt roosakaks tõmbunud ja linnaõhk üpris soe, tõime Roberti koos ema ja väikese 2-aastase venna
Johannesega Viljandimaalt Tallinnasse. Viisime Roberti imelisse Swissotelli, mille viisakad ja sõbralikud töötajad juhatasid pere nende luksuslikku tuppa. Tuppa astudes avanes suurepärane vaade Tallinnale, mis pani veel rohkem poissi edasisi tegevusi ootama.

21. juuli hommikul üllatasime Robertit üpris vara. Pere oli juba valmis ning erutatult meie tulekut ootamas. Enne lahkumist edastasime Robertile imearmsa ja südamliku tervitusvideo Grete Kleinilt.  Robert tunnistas, et päev oli juba väga hästi alanud!

Hommik Tallinnas oli päikesepaisteline nagu meie päevakangelane Robertki. Taevas polnud mitte ühtegi pilve – tõotas tulla imeline päev. Jalutasime hotellist Solarise keskusesse, kus seisis ees filmi Autod 3 esilinastuse vaatamine! Kui film vaadatud ja popkorn söödud, ootas meid Solarise keskuse ukse ees lumivalge ja vähemalt kilomeetri-pikkune uhke limusiin!
Robert polnud mitte kunagi limusiiniga sõitnud ning selline üllatus tõi Roberti näole suure naeratuse.
Naeratus venis aga veelgi laiemaks, kui Robert limusiini ronis. Seal ootas Robertit youtuber Martti Hallik ise! Viisime poisid Rocca Al Mare bowlingusse bowlingut mängima. “Ema, ma ikka veel värisen!” ütles Robert, kui limusiinist välja ronisime.
“Ma ei suutnud uskuda, et Martti Hallik limusiinis on!”
lausus õhinal Robert meile. Robert ja Martti klappisid kohe algusest peale: Robert sai Marttilt küsida kõik küsimused ning Martti innukalt ka vastas. Robert polnud kunagi varem bowlingut mänginud, kuid Martti õpetuste järgi läks poisil alates esimesest viskest kuni päris lõpuni väga hästi! Martti ja Roberti vahel käis lausa tuline võistlus!
Puhkepauside ajal saime maitsta ka vinget Youtube’i logoga Roberti-nimelist torti. 

Kui bowling mängitud ja kõigil higimull otsa ees, viis Martti Roberti oma stuudiosse, kus youtube-videosid filmitakse, ekskursioonile. Roberti abi ja Martti õpetustega filmisid poisid ka oma video Roberti vahvast päevast. Lõbu jätkus tundideks!

Korraga kuulsime, et allkorrusel küsib keegi väga tuttava häälega noormees meie Roberti kohta. Läksime asja uurima. Robert tardus – trepil tuli poisile vastu Jüri Pootsmann isiklikult! Jüri
ulatas Robertile fännikoti, kus oli sees autogrammiga CD ja postkaardid.
Robert oli kui pahviks löödud - poiss jälgis Jüri ammuli sui ja laulja küsimused panid Roberti lausa kokutama. Oli see vast üllatus!

Aeg lendas kiiremini kui linnutiivul! Tellisime kogu seltskonnale
pitsat ning pärast söömist oligi aeg Marttiga hüvasti jätta ja lahkuda. Martti andis Robertile mälestuseks mitu erinevat Youtube’i kleepsu
ning muidugi ka enda autogrammi. Roberti silmad särasid nagu tähed taevas ning teel hotelli tunnistas poiss, et oli tema elu parim päev.
Kallistustega saatsime Roberti ning tema armsa pere koduteele. Meil kõigil oli kahju, et elamusterohke päev oli läbi saanud, kuid imelised mälestused Roberti vahvast päevast jäävad meile kõigile, kuid eriti just
Robertile alatiseks meelde.

VABATAHTLIKUD: Laura Zirel,  Britt Randma, Hendrik Pillmann 

Toetajad

AmCham Estonia  Swissotel    XS mänguasjad.    Väikebussi rent   Cafe Boulevard  Rocca Al Mare Bowling   Martti Hallik    Grete Klein Jüri Pootsman    Krõõt Aab