Minu unistuste päev

Origamide meisterdamise töötuba Tallinna Lastehaiglas

Erasmuse vahetusüliõpilased tõid lasteni loomingulise ja fantaasiarikka töötoa!

Ühel kolmapäeva hommikul märkas Tallinna Lastehaigla 5. korruse intensiivosakonna õde mängutuppa kiigates noori võõramaalasi, kes laudade taga süvenenult millegi kallal nokitsesid. 

Laudadel oli segamini käärid, joonlauad, värvipaberid ja palju muid põnevaid materjale.  Parajasti käis usin joonimine ja lõikamine. “Mis siin toimub?”  küsis õde uudishimulikult. “Kohe hakkavad EBS-i Erasmuse tudengid origamide meisterdamise töötuba läbi viima!”  hõikas Minu Unistuste Päeva vabatahtlik rõõmsalt vastu.

Head ideed sünnivad koostöös

Umbes kuu varem võttis Minu Unistuste Päeva tegevjuhiga ühendust EBS-i  Erasmuse programmi vahetusüliõpilane, kes avaldas soovi fondiga koostööd teha. Nimelt olevat tal pakkuda kuueliikmeline seltskond – kõik välismaalased ja kunstilembesed –, kel on suur soov kursusetöö raames läbi viia heategevusprojekt lastele. Lepiti kokku kohtumine, et arutada võimalusi, kuidas tudengid saaksid fondi omapoolse panuse anda. Selgus, et sobiva tegevuse leidmiseks ei olegi kuigi kaua tarvis pead murda –origamide meisterdamise töötoa idee on suurepärane ja sobib väga hästi üheks Tallinna Lastehaigla grupiürituseks. 

Roheline konn ja pika patsiga printsess

Päeval, mil töötuba aset leidis, oli kõigil väike elevus hinges, kuid meie rõõmuks sujus kõik nagu õlitatult. Elava fantaasia ja osavate sõrmede abil valmisid rohelised konnad, uhked pingviinid, tegelased joonissarjast „Simpsonid“, pika patsiga printsessid, Minni hiired, Peppa-nimelised põrssad, teravate sõrgadega krabid ja palju, palju muud vahvat! Pireti (mängutoa BOSS, nagu meie Minu Unistuste Päevas teda kutsume) nobedate näppude vahel valmis kelmikas jõuluvana, kes otsejoones mängutoa uksele kleebiti. Piret lubas terve lastehaigla lõbusate jõuluvanade ja päkapikkudega ära kaunistada! Ja mõni laps oli ütlemata rõõmus, et sai koolis õpitud inglise keelt praktiseerida. Kõik oli väga hästi organiseeritud ja lapsed tõesti nautisid meisterdamist. 

Tänusõnad 

Suur kniks ja kraaps vahvale seltskonnale EBS-ist toreda idee ja teostuse eest!

VABATAHTLIKUD: Kedi Välba, Kertu Karu, Annika Saar, Mari-Liis Altmann
Toetajad

Ball Transport       Daniel Elkayam    Gad Keter    Maniny Francis    Marie-Claire Stoll     Thuy-Trang Trinh Hoang Jérôme Yves Lyon