Minu unistuste päev

Olafi unistuste päev

Elamuslennu ootus pani ujeda Olafi silmad särama

Väikese Olafiga kohtudes sai selgeks, et tal on palju huvisid. Nii meeldivad talle 60-70ndate autod ja hipibussid, relvad, arvutimängud, õudusfilmid. Samuti meeldib talle ujuda, tõukerattaga trikitada ja pitsat süüa.   

Seda kõike arvesse võttes organiseerisime Olafile unistuste päeva, mis talle loodetavasti veel pikaks ajaks meelde jääb.  

Põnev sõit hipibussiga 

Päev sai alguse vahva üllatusega, kui poisi maja ette saabus ühtäkki hipibuss. Koos emaga bussi astudes, avastas ta, et neid ootavad mõnusad värskendavad Blenderi smuutid. Kui siis buss liikuma hakkas, vaatas Olaf uudishimulikult aknast välja, sest tal ei olnud aimu ka, kuhu me ta algul viime.  

Poisi üllatus oli suur, kui me Tallinna lähedal asuvasse Ämari lennubaasi jõudsime. Seal võttis meid vastu Eesti õhuväe kopteripiloot leitnant Sten Lember, kes rääkis kohalikust eluolust. Olaf puges helikopterisse ja küsis Stenilt kõiksugu nuppude ja kangide kohta. Seejärel tutvustas meile oma töövahendeid ka Ämari lennubaasi meedik. Nägime suurt ja uhket tuletõrjemasinat. Olafil lasti koguni tuletõrjeautoga sireenide saatel sõita ning vett lasta. Tagasihoidliku poisi silmis oli vargsi tõelist rõõmu näha.  

Elamuslend helikopteriga 

Väravasse tagasi suundudes selgus, et Olaf ei ole kunagi õhusõidukiga lennanud. Ent just sel hetkel oli teda ootamas kingitus Summukalt – elamuslend helikopteriga. Nüüd võis poisi naeratust hinnata juba silmnähtavaks. Emotsioone ta küll kohe välja ei näidanud, kuid võisime tunnetada temas tõelist õnnetunnet – nüüd on, mida oodata! 

Seejärel läksime lõunatama. Tõelise pitsasõbra jaoks on ainuõige valik muidugi pitsa. Ent veelgi paremini maitseb see kindlasti siis, kui see on isetehtud ja ainult lemmikkoostisosadest. Kaja Pizza rõõmus meeskond selgitas Olafile kõike pitsa valmistamisega seonduvat, alates taigna valmistamisest lõpetades kiviahjus küpsetamisega. Kokk Andrei aitas tal valmistada tõeliselt suussulava lõunasöögi.  

Söögi kõrvale jagus veel üks üllatus. Nimelt saatis Eesti parim noor arvutimängija Robin “Ropz“ Kool Olafile kirja, hiiremati ja T-särgi. Viimaseid kasutas ta võistluse ajal, mille hiljuti võitis.  

Uued trikid tõukerattaga 

Hipibuss viis meid edasi Krati teele elamusspordikeskusesse Spot of Tallinn. Meie päevakangelane ei saanud esialgu aru, kuhu me suundume, kuid keskuse ette jõudes oli tal üpris keeruline naeratust tagasi hoida. Olafit ootas tõukeratta treener, kes talle uusi trikke ja nippe õpetas. Seejärel läks juba tõeliseks trikitamiseks – kõik rajad sai läbi käidud! Et trikitamine oleks ikka turvaline, kinkis Rademar omaltpoolt kiivri.  

Aeg möödus kui lennates. Juba oligi käes õhtupoolik, mil sõidutasime ema ja poja aega veetma Swissoteli, kus neid ootas kaunis tuba vaatega linnatuledele. Laual olid Levier’i tassikoogid ja kingitus Apollo Kinolt, et Olaf saaks ka õudusfilmi ära vaadatud. Algaski mõnus ema-poja aeg – õhtusöök, spaa ning ehk ka õudusfilm. 😊

VABATAHTLIKUD: Meryl Kärner, Andra Viidikas, Triin Rebane