Minu unistuste päev

Lisett Marii unistuste päev

Energilise Lisett Marii unistuste päev loomade seltsis

Augustikuu viimane laupäev oli Lisett Marii jaoks eriline- päev täis üllatusi ja unistuste täitumisi. Avastusterohke päev algas hommikupoolikul tüdruku kodu juures, kus ootas teda uhke BMW linnamaastur, mille oli meile sõitmiseks andnud Inchcape BMW. Enne teele asumist andsime üle tüdrukule esimese kingituse, milleks oli tervituskaart ja Piletilevi kinkekaart.

Kui tüdruk koos vanematega oli autosse istunud ja turvavööd kinnitanud, võis alata õhtuni kestev autosõit, mille vältel toimus mitmeid vahepeatusi, et täita oma unistusi, kogeda vahvaid elamusi ning koguda unustamatuid mälestusi.

Põnev loomaarsti maailm

Esimene peatus toimus Pet City loomakliinikus, kus tüdrukul oli suurepärane võimalus tutvuda oma unistuste tööga- loomaarsti ametiga. Samal ajal kui loomaarst operatsiooni lõpetas, saime avastada hiiglaslikku lemmikloomapoodi. Need minutid möödusid seal kibekiiresti ning juba oligi loomaarst Marili Köster meid valmis vastu võtma. Tüdruku ja arsti vahel tekkis kohe eriline side. :)

Kõigepealt seati sammud operatsioonisaali, kus laual oli operatsioonist toibumas pisikene kass. Kui tüdrukul kaitseriided seljas, võis ta koos doktoriga ka sammuda kassile lähemale. Küll see oli alles põnev... kuulata kuidas kogu see operatsioon välja näeb. Sel hetkel võis Lisett Marii näoilmeid lugedes öelda, et ta on asjast väga huvitatud.

Edasi liiguti arsti kabinetti, kus ta tutvustas meile lähemalt oma igapäevaseid ja lihtsamaid tegevusi, kui sellega asjad selged siis ei muutunud asi sugugi igavamaks, hoopis vastupidi! Seadsime sammud ruumi, kus toimub operatsioonideks ettevalmistamine ja hilisem toibumine. Olime mõne hetke seal viibinud, kui see sama kass, kes oli alles hetk tagasi operatsioonilaual, hakkas toibuma. Ka tüdruku silm läks koheselt särama, sest kassiga oli kõik hästi.

Veel tutvustati meile seal majas mitmeid põnevaid ruume. Tutvusime kliiniku püsielaniku  kass Mustuga- eakas vanaproua, kes otsib omale uut omanikku. Saime näha laboratooriumit ja katsetada sealset mikroskoopi. Jäigi üle vaadata veel viimased ruumid, teiste seas ka ruum, kus tegeletakse loomade suuprobleemidega ja selle kõrval asuv röntkeni ruum.

Igal loomaarstil peab ju oma lemmikloom olema ja nii oli ka meie doktoril- puhkeruumis ootas vapralt üks vahva valge koer. Kui doktor hakkas oma jutuga ekskursiooni kokku võtma, jalutas täiesti otseses mõttes järgmine üllatus ja unistus Lisett Marii selja taha. Tüdruku üheks suurimaks lemmikuks on Getter Jaani ning ta on alati soovinud temaga kohtuda. Nende sõbralik kohtumine algas suure ja sooja kallistusega. Sõnu polnudki vaja- tüdruku emotsioonid rääkisid ise, kui õnnelik ja tänulik ta selle kohtumise üle oli.

Magustoit ja alles siis lõunasöök

Loomakliinik nähtud, unistuste ametiga tutvutud, istus Lisett Marii koos perega uuesti autosse, Getter Jaani tema kõrval, ning sõit järgmiste unistuste juurde võis alata. Auto peatus vanalinna ääres, et lühikese jalutuskäigu järel siseneda jäätisekohvikusse Gelato Ladies. Kellele siis ei maitseks jäätis? Just selles kohvikus valmivad linna parimad jäätised, lett on täis ahvatlevaid valikuid, üks näeb välja parem kui teine. Sellest hoolimata leidis igaüks omale kõige meeldivama ning istuti ühise laua taha uusi maitseelamusi nautima. Sai palju vesteldud, Getterit küsimustega pommitatud ja ka üksteise jäätiseid proovitud.

Kui magus söödud, jätkus jalutuskäik läbi vanalinna Solarise keskusesse. Unistuste päev on just see päev, kus võib asju teha nii nagu soov on, sellepärast alustasime ka meie magustoidust ja siis asusime alles soolase kallale. Nagu ka paljudele teistele lastele, meeldivad Lisett Mariile pastad, just seda pakub Vapiano. Pärast pikka juurdlemist menüüd vaadates, otsustas tüdruk sel päeval aga hoopis pitsat süüa.

Kõhud täis söödud, oli aeg suunduda korraks Tammsaare parki, et teha mõned pildid mälestuseks koos Getteriga. Pildid olemas, liikusime tagasi auto juurde, kus jätsime Getteriga hüvasti. Ees ootas järgmise unistuse täitmine!

Võluvad hobused

Tüdrukule meeldivad väga hobused ja seetõttu suundusime järgmisena Veskimetsa Ratsakeskusesse. Tallis tehti meile kõigepealt väike tuur, tutvuti erinevate hobustega ja söödeti hobuseid kaasa võetud porgandite ehk kommidega, mida meil oli terve korvitäis!

Oligi aeg valida sobiv kiiver ja suunduda hobust ette valmistama ratsutamiseks. See läks sujuvalt ja peagi sai Lisett Marii omale uue sõbra, kellega võis juba suunduda julgemalt ratsutama. Kui algselt oli suure hobuse seljas hirmus, siis tüdruk harjus kiiresti. Pärast tüdruku esimest katsetust nägime, et  isegi ema ja isa tegid paar ringi. Seejärel suundus tüdruk juba järgmistele ringidele. Terve aeg oli tüdruku näol naeratus ja tundus nagu oleks tegu juba aastaid ratsutamisega tegelenud neiuga. Oli see vast põnev kogemus!

Pärast ratsutamist ootas meid tallide lähedal muruplatsil väike pikniku tekk,  millel roosat värvi maitsvad unistused. Lisett Marii armastab väga magusat ja tema lemmik värviks on roosa. Sel korral olid meile appi tulnud Ristikheina Kohvik, kes valmistas imehea ükssarviku tordi ja ka Vahvlihaldjad, kelle vahvlid viisid keele alla nagu alati. Andsime tüdrukule üle ka teise kingituse Kaubamaja poolt- meisterdamiskomplekti. Tüdrukule meeldib väga käsitöö ning nüüd on tal võimalus valmistada ise hulgaliselt käevõrusid ja –paelasid.

Kõhud magusat täis, pakiti järgi jäänud maiustused perele kaasa ja oli aeg meie uhke autoga kodupoole teele asuda. Päev lõppes kümnete soojade kallistustega kodu juures.

Oli üks imeline päev täis ilusaid unistusi, siiraid emotsioone ja toredaid inimesi!

TAGASISIDE: „Kõigepealt oli see meile suureks üllatuseks. Lisett Marii oli väga ärevil ja ootel. Talle meeldis see päev, sest see oli ju mõeldud temale. Üle kõige meeldisid hobused ja ratsutamine. Loomakliinikus oli tunda temas hella ja armastavat hoolivust ning kaastunnet. Aitäh teile Kristi, Teele, Merlin ja Andre, et toote lastele rõõmu ja sära silmadesse.“ – Lisett Marii pere

 VABATAHTLIKUD: Kristi Remmik, Teele Kants, Merlin Mahlakas