Minu unistuste päev

Klaara unistuste päev

Naerusuise Klaara unistuste päev hobuste seltsis

Pardiralli loosiratas

Käesoleva aasta Pardiralli raames loosisime külastajate hulgast välja ühe õnneliku lapse, kelle unistuste päeva fondi vabatahtlikud ellu viisid. Seekord naeratas õnn Klaarale, kes koos sõbranna ja perega vannipartide rallit vaatama oli tulnud. Klaara suurimaks sooviks oli minna hobustega ratsutama.

Suured aga armsad hobused

Ühel ilusal pühapäevasel päeval kohtusime pere ja Klaara parima sõbranna ja tema emaga Veskimetsa Ratsakeskuses, et veeta üheskoos üks tore päev hobuste seltsis. Tuli välja, et Klaara sõbranna on samuti suur hobuste fänn! :)

Ratsakeskuses võttis meid vastu rõõmsameelne Pille, kes tegi algatuseks tallis ekskursiooni, rääkis hobuste kohta lugusid ja tutvustas kõike seda, mida tallis näha võis. Hobuste jaoks olime kaasa võtnud maitsvad porgandid, mida nii lapsed kui ka täiskasvanud suure õhinaga uhketele ja graatsilistele loomadele jagasid.

Pärast talli ekskursiooni pandi pähe ratsakiivrid ning suunduti õuealale, kus lapsed said korda määda hobusega sõita. Loomulikult oli see päeva parim osa! Viimased ringid tehti juba kiiremas tempos ning eemalt vaadates oli näha, kuidas laps hobusega ühes rütmis ülesse-alla õõtsus: Oli see vast elamus! Päeva lõpetas piknik ning väike meene Klaarale ja tema sõbrannale hobuste teemalise raamatu näol, mida lapsed hiljem kodus lehitseda said.

TAGASISIDE: „Klaara ja Emili olid mõlemad vaimustuses (vanemad ka!). Järgmisel päeval lasteaias ei jõudnud tüdrukud ära oodata, et saaks kaaslastele oma unistuste päevast rääkida ja uut raamatut näidata.

Tüdrukutele meeldis kõige rohkem hobustega ratsutamine ja hobustele porgandite andmine. Kõige rohkem vaimustuses olid nad muidugi sellest, kui hobusel (ponil) joosta lasti- kõik rappus sees, aga nii tore oli! Emili oli ainult veidi kurb, et ei saanud kahe poniga ratsutada- ta oleks tahtnud Klaaraga koos ratsutada, mitte vaheldumisi. Lastele meeldis ka pärast õues süüa ja õhupallidega mängida.

Nii lastele kui meile meeldis väga tallis ringkäik, Pille sobis lastega rääkima suurepäraselt. Tore oli, et sai erinevate hobustega tutvust teha (Klaarale jäi eriti meelde see hobune, kes algul pättust tegi). Meil lapsevanematena oli rõõm näha, kuidas väikesed tüdrukud julgesid läheneda nii suurtele loomadele, neile porgandit pakkuda ja pai teha. Pille oli suurepärane giid hobuste maailma, nii lapsed kui vanemad said targemaks ja vastused kõigile küsimustele.

Mina olen alati hobuseid kartnud. Sel päeval aga julgesin isegi selga ronida ja peale ratsutamisringi ka tänutäheks peost porgandit pakkuda. Aitäh teile ka selle kogemuse eest!

Teil oli kõik nii kenasti lõpuni läbi mõeldud- väga armas, et lastele jääb seda päeva meenutama raamat hobustest. Klaara on seda hoolega uurinud ja lugenud nii iseseisvalt kui koos meiega. Oleme ka ise sellest raamatust saanud uusi ja huvitavaid teadmisi. J

Meie kõigi suur tänu nii teile, kes te Klaara unistuste päeva korraldasite, kui ka toetajatele, kes aitasid selle ellu viia. Oli tõeliselt imeline päev! Palju jaksu edaspidisteks unistuste täitmiseks!“- Marge, Klaara ema.

VABATAHTLIKUD: Kristiina Gabor-Mägi, Teele Kants