Minu unistuste päev

Jõulupidu Tartu Ülikooli Kliinikumis

Elevust täis jõulupidu Tartu Ülikooli lastekliinikus
20. detsembril oli tõeliselt ilus jõuluilm: taevast langes kergeid, kohevaid lumehelbeid ning haiglaakendest oli näha hangesid. Ka päkapikud käisid akende taga piilumas!
Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud uurisid samal ajal palatites lastelt, kas nad ikka teavad, kes neid sel päeval külastab. Pisikesed raputasid üheskoos päid ning isegi arstidel ja õdedel polnud vähematki aimu! Jätsime õhtuse ürituse üllatuseks ning läksime kibekiiresti ettevalmistusi tegema.
Kaunistasime hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakonna uhiuue Mesikäpa mängutoa värviliste õhupallidega. Lisaks katsime laua hea-paremaga – mandariinide, ilusa tordi ja kringliga, nagu jõuludele kohane.

Punane kuub ajas põnevile
Kui me seejärel lapsed palatitest mängutuppa kutsusime, olid nad väga üllatunud ega saanud esialgu arugi, mis toimub. Korraga nägid nad koridoris välkumas kellegi punast kuube. Ja oh imet – seal oli kohe päris jõuluvana, kel kaasas koguni kaks suurt kotti! Tartu Tudengipäevade maskottkoer Villem juhatas jõulutaadi laste juurde ning viimaste silmad läksid elevusest särama.
Jõuluvanale esitati nii lühikesi kui pikki jõulusalme, imeilusaid laule ja isegi räpilugusid! Kingitusi said kõik lapsed ning lusti ja naeru jagus veel pikaks ajaks.

Ootamatud külalised üllatasid lauluga
Üllatused jätkusid, kui ootamatult astusid uksest sisse Lenna Kuurmaa ja Juss Haasma, kes lapsi lauluga tervitasid. Lenna mängis ukulelet, Juss aga kitarri. Laste suud olid ammuli ja silmad peas nagu tõllarattad. “Kas need on päris Juss ja Lenna?” küsis väike patsient Susanne imestamisi.
Tuntud külalised esitasid mitu lugu, mida lapsed rõõmsalt ja hoogsalt kaasa laulsid. Pärast sai veel ohtralt autogramme jagatud ja koos pildistatud.
Nii olid jõulupühad paljude laste jaoks vahva alguse saanud – tõeline imede ja soovide aeg!

VABATAHTLIKUD: Laura Zirel, Piibe Kadak

Toetajad

ENDOVER   NG INVESTEERINGUD   Tartu Tudengipäevad   Vanemuise Kostüümilaenutus   Tartu Kutsehariduskeskus   GUSTAV    Henrik Pillmann   fotograaf  Krõõt Aab   Lenna Kuurmaa   Juss Haasma