Minu unistuste päev

Jõulupidu Saaremaa erivajadustega lastele

Lustlik jõulupidu Saaremaal

13. detsembri varahommikul võtsime ette pika teekonna mandrilt Saaremaale, et rõõmustada sealseid erivajadustega lapsi ja nende peresid vahva jõulupeoga. Ühtlasi viisime täide oma suvel antud lubaduse, et kohtume nende väga toredate lastega kindlasti veel*.  

Saaremaa pealinna jõudes avastasime, et olime teinud vale ajaarvestuse, kuid seda õnneks meie kasuks! Võitsime tunnikese juurde ning Kuressaare kultuurikeskuse saali jõuluehteisse sättimiseks oli nüüd aega koguni kolm tundi. 

Suur oli meie üllatus, kui kohe alguses ilmus saali ukse peale kümmekond Kuressaare gümnaasiumi noort, kes teatasid elevil, et tulid appi ruumi kaunistama. Loomulikult olime osavate kätepaaride abi üle väga rõõmsad!

Kogu saal oli järgnevad kolm tundi saginat täis – kes täitis heeliumõhupalle, kes ehtis kuuski, sättis valguskette või kattis laudu. Viimaks oli kultuurikeskuse saal uhkes pidurüüs ning külaliste jaoks oli kaetud hõrkude suupistetega laud. Ka päkapikud olid valmis peolisi vastu võtma. 

Peresid muudkui tuli ja tuli ning saal täitus kiiresti suminaga. Kokku oli meid tol õhtul üle 130! 

Aurupilvest võluti välja jõuluvana 

Jõuluõhtu juhatas sisse põnev teadusšõu, mille käigus nägi nii mõnigi laps ja täiskasvanu esimest korda katseid nii vee, tule kui ka lämmastikuga. Eriti vaimustav oli viimane katse, kui maagilisest aurupilvest võluti välja päris JÕULUVANA!  

Seda hetke oli kaua oodatud! Kõik lapsed kogunesid jõulumehe ümber ja ootasid kannatlikult oma korda esinemiseks. Lauldi, loeti luuletusi, löödi patsu. Samal ajal lahutas perede meelt meile juba väga armsaks saanud teraapiakoer Mia. Küll teda hoiti ja kallistati!  

Peol pakkusid palju rõõmu ka osavad näomaalijad, kelle käte all valmisid ilusad maalingud laste kätel ja põskedel. Õhtu lõpus viis aga meie sõbralik päkapikk veel läbi mitu toredat ühismängu.  

Lõpuks jõudis kätte hetk, kui armas jõuluvana pidi sammud taas põhjamaa poole seadma. Hinge jäi aga mõnus ootus, et ehk leiab see valge habeme ja punase mantliga taat ka järgmisel aastal tee nende eriliste laste juurde. 

*Suvel korraldas heategevusfond Minu Unistuste Päev Saaremaal oma päris esimese perepäeva. Lubasime toona, et meie kohtumine nende vahvate lastega ei jää viimaseks, vaid saab järgmistel meeleolukatel sündmustel ilusa jätku.

 VABATAHTLIKUD: Kristiina Gabor-Mägi, Kristin Värno, Erle Uus