Minu unistuste päev

Heiki Ernits ja Lotte külastasid TLH'd

Heiki Ernits ja Lotte külastasid Tallinna Lastehaiglat, et veeta ühiselt joonistades üks tore hommikupoolik.

Ühel ilusal kevadisel hommikul kogunesid kõik Tallinna Lastehaiglas parasjagu kohal olnud lapsed viienda korruse mängutuppa. Külla oli tulemas Lotte illustraator Heiki Ernits.

Nagu tublid lapsed ikka, võtsid kõik kohad sisse ja jäid viisakalt meie külalist ootama. Mida aga keegi ei osanud oodata, oli meie järgmine külaline. Nimelt tuli päris Lotte kohtuma lastega. Iga lapse näolt oli näha äratundmisrõõmu ja kilkeid oli kuulda ka hilisematelt saabujatelt. Lotte aga tundis end nagu omas kodus ja istus enda uute sõprade vahele ja lausus kõva häälega “Miks te nii rahulikult istute, mulle küll ei meeldi nii istuda. Mängime midagi!”

Seni, kuni saabus meie teine külaline avastati ühiselt mängutuba. Kuid seda mitte kauaks, sest järgmisel hetkel oligi juba Heiki Ernits kohal koos pliiatsite ja paberitega. Kõigile jagati paberid ja igaüks leidis endale kõige mugavama koha ruumis- põrandal, laua ääres, toolil. Modell oli meil juba omast käest võtta ja asutigi Lottet maalima.

Tulevased kunstnikud olid justkui ühte ruumi kokku sattunud. Magusaid muffineid süües valmisid meistriteosed. Üks pilt tuli ilusam kui teine ja nii mõnigi usinam laps sai valmis rohkem kui ühe pildi. Valminud meistriteosed kingiti suurele sõbrale, Lottele. :)

VABATAHTLIKUD: Kristi Remmik, Agnes Jevstafjev, Kaari Lainevool, Kristina Bushell, Merlin Mahlakas, Marleen Arus.