Minu unistuste päev

Emadepäev Tartu Lastekliinikus

Tartu Lastekliinikus peeti maha üks imeline emadepäevaüritus koos Märt Avandi ja teadusshow’ga.

Öeldakse, et ema on see, kelle poole pöördud kõige suuremas hädas, ta toetab sind alati ja pakub sulle turvatunnet. Et seda imelist päeva, emadepäeva ka Lastehaigla pisikeste patsientide ja nende vaprate emadega tähistada, kutsusime nad kõik suurde saali emadepäevapeole.

Pidu algas suure tralliga! Emasid ning nende põnne üllatas võimas teadusshow Kolmelt Põrsakeselt! Suured plahvatused vaheldusid laste kilgete ning naeruga. Küll oli näha laeni ulatuvaid tuleleeke ja küll kattis kogu maad tihe suitsupilv! Rõõmu ja vaimustust jagus pikaks ajaks ning kui show oli lõppenud, palus nii mõnigi laps, et katset korrataks!

Kui etendus oli vaadatud, said lapsed ühiselt laua taga emadele lillekesi meisterdada. Lillede õitele kirjutasime emadele ilusaid soove ning mõni laps pani kirja ka ema kõige paremad iseloomuomadused. See tõi kõikidele saalis viibinud emadele naeratused näole! Nii palju kallistusi pole me varem näinudki!

Korraga astus uksest sisse Märt Avandi isiklikult! Nii mõnegi lapse suu kiskus O-kujuliseks ning saal jäi päris vaikseks. Lapsed ja nende emad kogunesid kõik toolidele istuma ning vestlusring võis alata. Laste küsimused Märdile varieerusid alates „Kui tihti sa sokke vahetad?“ kuni Kättemaksukontori erinevate osadeni välja! Ka emad said küsimusi küsida ja mõnus jututuba Märdiga kestis päris pikalt.

Pärast vestlusringi sõime imeilusat emadepäevatorti ning saatsime õnnelikud emad ja lapsed tagasi palatisse. Veendusime kõik, et maailmas ei ole ühtegi teist sidet, mis oleks nii tugev nagu ema ja lapse armastus.

VABATAHTLIKUD: Laura Zirel, Kärt Pajula, Riina Laanemets, Anni Lamp