Minu unistuste päev

Eeriku unistuste päev

Tulevane politseinik, laevakapten või hoopis skulptor?

Eerik on suur raamatusõber, talle meeldivad meri ja skulptuurid ning lisaks tunneb ta huvi politseinike töö vastu. Teemasid ja mõtteid oli palju ning meil oli ainult üks nädal selle unistuste päeva korraldamiseks, kuid see ei tähendanud, et oleksime kuskil allahindlust teinud.

Kohtumine päris ehtsa politseinikuga

Eeriku päev algas kui poisi õue sõitis politseiauto, mille juhiks oli Taavi Kirss. Taavi jutustas Eerikule Eesti politsei tööst, politseiautodest, oma karjäärist ja paljust muust põnevast, mis politsei tööga kaasas käib. Alguses küll poiss veidi häbenes, kuid hiljem muutus julgemaks ja esitas palju küsimusi teemade kohta, mis talle huvi pakkusid.

Jahisõit koos vana merekaruga

Kuhu suundusime politseiautoga edasi? Sadamasse, kus meid juba oodati. Kes ootas? Üks kapten ja tema jaht, millega ta ümber maailma oli käinud. Läksime kõik koos reisima, kuulasime teel olles vana merekaru vahvaid jutte, mediteerisime, maiustasime puuviljadega ja nautisime head ilma.

Mereõhk ja elamused tekitasid isu ja kui olime meeskonnaga hüvasti jätnud, seadsime oma sammud restorani Korsaar. Suur aitäh teile lahke vastuvõtu eest! Meil oli väga huvitav, tundsime ennast hästi ning toit maitses suurepäraselt. Restorani piraadilik ja mereteemaline miljöö aitas hoida ka selle päeva seikluslikku vaimu. Eerik oli väga tänulik kingituste, eriti purjeka mudeli, eest.

Laitse Graniitvilla ja suurmeister Tauno Kangro

Kui kõhud olid täis söödud, sõitsime Laitsesse Tauno Kangrole külla. Tauno rääkis oma lapsepõlvest, põnevast karjäärist ning skulptuuridest. Skulptor jagas oma teadmiste ja oskuste saladusi, näitas materjale ja koos Eerikuga tehti ka üks uus kunstiteos. Oli väga huvitav jälgida, kuidas suur meister ja väike poiss koos šedöövreid loovad. Eerik meisterdas hobuse, mille sai ka hiljem koju kaasa võtta. Kunstikoda oli täis kujuteldamatut loomingut ja vaimu!

VABATAHTLIKUD: Irina Landa, Erle Uus, Sandra Tarve, Kersti Urbala, Agnes Jevstafjev,  Maie-Liisa Sildnik