Minu unistuste päev

Vendade Kerti ja Marko unistuste päev

Kerti ja Marko unistuste päeval sai lõbutseda lõbustuspargis ning sõita nii laeva kui limusiiniga.

Ühel kaunil juunikuu hommikul oli käes aeg minna reisile Helsingi poole, sest kätte oli jõudnud Kerti ja Marko unistuste päev. Ilm oli imeline- päike säras ja taevas polnud pilve raasugi. Varahommikul ootasid vabatahtlikud suure Tallinki taksoga peret maja ees, et üheskoos sõita sadamasse, kus Tallinki laev Superstar meid lahkelt vastu võttis. Laeva nimi oi väga asjakohane, sest kaasas olidki kaks superstaarist poissi!

Peale kiiret kehakinnitust oodati meid infolauas, kust suundusime esimese üllatusena kaptenisillale. Meid võttis vastu tore Superstari kapten Raul Metshein, kes tutvustas kuidas laeva juhitakse ja vastas kõikidele meie küsimustele. Külastuse hetkel oli meil hea võimalus näha ka seda, kui oluline on olla valvel ning jälgida merel toimuvalt. Nimelt kaldus üks merel sõitev laev natuke trajektoorist kõrvale, mistõttu oli vaja ka meie laeval oma tavapärast liikumisteed muuta. Oli väga hariv, ainulaadne ja äge kogemus.

Natukese aja pärast olimegi juba Soomes, kus tramm viis meid Linnamäki parki. Oh seda õnne- nüüd sai hakata ringi uudistama! Kui esimene tiir tehtud, oli aeg valida välja sobivad atraktsioonid. Kerti lemmikuks said kindlasti Ameerika mäed- seal käidi lausa viis korda järjest koos vanema venna Kristjaniga. Samuti jäi hästi meelde rongisõit ning ka Linnamäki maskott, kellele sai mitmeid kordi patsu anda. Emale-isale pakkus aga kõige rohkem huvi sealne akvaarium- Sealife, kus on vahva veealune tunnel ja kus pesitseb elektriangerjas. Vahepeal pidasime kiire lõunapausi ja siis oli veel aega ja jälle energiat lõbutsemiseks.

Vahvalt veedetud aeg läheb aga kiirelt ja varsti oligi aeg seada sammud tagasi sadamasse. Seekord ootas meid Tallinki kruiisilaev Baltic Queen. Küll see oli suur ja ilus! Esimese asjana läksimegi kohe õhtusöögile, kus igaüks sai valida endale midagi sobivat. Kiidusõad kokkadele nii mitmekesise ja maitsva rootsi laua eest! Lapsed olid nüüdseks päris väsinud ja kui kõhud täis, oligi aeg minna kajutisse, et teha väike uinak.

Mõne tunni pärast hakkaski Tallinn paistma ja kogu kamp suundus nüüd tekile, et imetleda päikeseloojangut ja kaunist Tallinna siluetti. Laev sadamas, ootas peret järgmine üllatus- meile oli vastu tulnud veel üks vabatahtlik, kes ootas poisse nendenimelise sildiga ja juhatas reisilised koju viiva transpordivahendi juurde- täiesti uue valge limusiinini! Nagu sellest poleks veel piisanud, olid autos perele ka hulk kingitusi

Kõigepealt sai Marko pühendusega raamatu Kati Oravalt koos Tehnic Legoga Rekato poolt, millest poiss oli juba kaua aega unistanud! Kert sai aga lõpuks oma tõelise unistuse, mida ta kooli jaoks hirmsasti vajas- nutitelefoni, koos vajaliku lisavarustusega, mille kinkis talle üllas ning armas Telia. Oh seda õnne ja rõõmu! Lisaks said poisid veel ka Exit Room’i kinkekaardi, kus saavad proovida ühise tegutsemise oskust. Kuna noormehed on suured Eesti seriaalide fännid siis kingiti neile Voucher, millega saab minna Padjaklubi võtetele. Ka ema-isa ei lahkunud tühjade kätega- Viimsi Spa kinkis vanematele kinkekaardi, et nad saaksid lõõgastuma minna.

Küll olid poisid alles õnnelikud kogu päeva üle. Mälestuseks kujundas kunstnik Anna Ring päevast ka toreda plakati!

TAGASISIDE:
Nüüd peaaegu terve nädal sellest toredast päevast möödas. Mitmeid päevi oleme siin kõik mõelnud, mida kirjutada. Ühine oli aga see, et päev oli väga-väga tore. Markole meeldisid kõige enam Ameerika mäed lõbustuspargis. Kert oli aga üliõnnelik (veelkord suured tänud korraldajatele) oma uue telefoni üle.

Järgnevalt aga Marko kirjutatud essee sellest päevast:

Kui me hommikult autosse istusime tundsin suurt ärevust. Teadsin, et mind ja minu pere ootab ees pikk ja rõõmus päev. Mulle meeldis, et peale hommikusööki kutsuti meid kaptenisillale. Sain istuda kapteni toolis ja vaadata binoklist merd. Teadsin, et mind ootab ees Linnamäki lõbustuspark, aga et see nii äge on...

Päev oli nii super ja lõpuks väsitav. Hea oli puhata kajutis. Tallinna sadamas ootas meid ees silt: KERT JA MARKO. Siis saime täieliku üllatuse osaliseks, imusiin, kingid, oh jeerum...

Tänud korraldajatele, edu edaspidiseks.“ Marko ja Kert’i ema ja isa.

VABATAHTLIKUD: Marleen Arus, Annika Rebane, Mari Pihl, Ebe Ots, Jane Sakson, Snežana Ševtsova, Katria Helm, Eha Rei, Ilona Litvinova