Minu unistuste päev

Vanessa unistuste päev

Unistuste linn Pariis ja imeline Disneyland

Vanessa unistas suurelt. Ta soovis väga külastada Pariisi ja Disneylandi. Kuna ta ei olnud enne Eestist väljapoole reisinud, siis oli sündmus seda erilisem. 

Muinasjutuline Disneyland 

Tüdruku unistus sai teoks ühel päikeselisel varahommikul, kui ta tädiga koos oma esimest lennureisi alustas. Ja mitte Soome või Rootsi, vaid oma unistuste linna Pariisi!  

Disneylandi jõudes, suundusid reisilised otsemaid Euroopa populaarseimat muinasjutuparki avastama. Nende sõnul oli tegu tõelise Disney unelmaga! Muinasjuttudest tuttavad majakesed ja hiiglaslik printsessiloss, millele õhtul multifilme projitseeriti, on vaid paar näidet sellest, mis neile tolle päeva eredamatest hetkedest meelde jäi.  

Lisaks meeldis neile väga peatänaval aset leidnud Disney tegelaste paraad, kus võis teiste seas laulmas ja tantsimas näha selliseid armastatud multifilmitegelasi nagu lõvikuningat, printsess Elsat, Disney haldjaid ja Miki-Hiiri.  

Samamoodi nautis Vanessa täiel rinnal teemapargi atraktsioone. Isegi need atraktsioonid, mille peale tema tädil ihukarvad püsti tõusid, läbis tüdruk mängeldes. Põnevust pakkus Hollywoodi-teemaline eriefektide tuur, mille käigus sõideti trammiga kose alt läbi ning kuulda oli plahvatusi. Ümberringi oli näha ka tuntud filmides kasutusel olnud autosid, teiste seas näiteks õela moekeisrinna Cruella autot filmist "101 Dalmaatsia koera". Kihvtiks osutus ka piraatide koobas, kus sai imetleda mõlemal pool kallast laiuvaid väikeseid prantsuse külasid ühes liikuvate häälitsevate nukkudega. Ratatouille atraktsioon andis aga võimaluse end rotisuuruse multifilmitegelasena tunda. 

Kõigele lisaks sai Vanessa esimese autojuhtimise kogemuse Miki-Hiire teemalise auto roolis. Oli vaja palju keerata, pöörata ja õigel hetkel pidurdada. Ja koguni kaks korda külastas tüdruk õuduste hotelli, kus oli vanaaegses stiilis, tolmu ja ämblikuvõrkudega kaetud fuajee, raamatukogu ning kiiresti üles-alla sõitev lift. Veelgi hirmuäratavaks muutsid selle koha äkitselt hologrammidena ilmuvad tegelased, kes kuuluvad hotelli juurde käivasse legendi. 

Kaunis Pariis 

Peale kaht meeleolukat päeva Disneylandis, suundus Vanessa oma tädiga Pariisi avastama. Giidiks oli kuulus Prantsusmaal elav Eesti näitleja Ene Rämmeld, kes oli väga sõbralik, lausa suurepärane suhtleja. Ta jutustas Pariisi kohta palju põnevat ning tänu tema tutvustele, ei olnud vaja ka pikkades järjekordades seista.  

Vanessa suurimaks elamuseks Pariisis oli Eiffeli torn, mis on kahtlemata oma kuulsust väärt. Eriti ilus oli see pimedas, kui torn tuledes säras. Lisaks külastasid nad Pompidou muuseumi, kus oli parajasti Belgia kunstniku Rene Magritte näitus, aga ka populaarseid Jumalaema ja Sainte-Chapelle kirikuid. Samuti jalutasid nad kuulsal Champs-Elysees avenüül, imetlesid ooperimaja ning uudistasid Louvre muuseumis. Hea ülevaate linnast sai tänu City Sightseeing bussile, millega käidi ka näiteks Triumfikaare juurest läbi.   

Tulevane fotograaf 

Vanessa üheks suureks unistuseks oli veel peegelkaameraga pildistamine. Enne reisi saigi tüdruk kingituseks päris oma peegelkaamera, millega ta Pariisis kõvasti kätt harjutas. Saamaks jälile kõigile peegelkaameraga pildistamise saladustele, sai ta kingituseks veel fotokursuse. Kõik need fotod jäävad meenutama imelisi päevi Pariisis ja Disneylandis, mil Vanessa unistused täitusid! 


TAGASISIDE:

„Kõik need neli päeva Prantsusmaal olid täis vaid positiivseid emotsioone ja uusi kogemusi. Mulle meeldis väga Pariisi arhitektuur. Linn oli suur, kuid samas väga armas. Olen väga tänulik inimestele, kes aitasid minu unistusel täituda. Merci :) „ – Vanessa 

„Igal juhul veelkord palju tänu teie tiimile ja ma tean, et iga heategu saab kord kuhjaga tasutud. Olen selles kindel, et ka teile ning kõigile annetajatele ja organiseerijatele tuleb ükskord kuskilt ootamatult, mingis teises võtmes, õnn mitmekordselt tagasi.“ – Anneli, Vanessa tädi

 

VABATAHTLIKUD: Tuuli Tromp, Martin Kõiv.

Toetajad