Minu unistuste päev

Valerija unistuste päev

Valerija külastas unistuste päeval Ahhaa keskust ja tutvus Vanemuise teatri telgitagustega! :)

Valerija on rõõmsameelne 13- aastane aktiivne neiu, kellel on palju erinevaid hobisid. Ta käib keelekümblusklassis ja õpib täiendavalt ka inglise keelt. Tüdruku suurimaks hobiks on näitlemine Vene kultuurikeskuse näiteringis, veel meeldib talle kõrgustes olla, lõbustuspargid ja ujumine. Tüdruku üheks suureks unistuseks oli külastada Ahhaa keskust ja mõnda veeparki. Neile vihjetele toetudes hakkasime oma meeskonnaga unistuste täitmise poole pürgima. :)

Esimene päev algas mugava bussisõiduga Tallinnast Tartusse. Kohale jõudes ootas Valerijat ja tema pere ees Tartu vabatahtlik Ela Luhaaru, kes nad kollaste roosidega vastu võttis ja fotograaf Karole Kutsari saatel hotell Dorpatiassse juhatas. Pärast check in’i jalutati üheskoos Ahhaa keskusesse.

Erinevad atraktsioonid ja ekspositsioonid avaldasid Valerijale suurt huvi ja häid emotsioone jagus kuhjaga. Pärast põnevat keskuse külastust jätsime selleks päevaks perega hüvasti ning andsime Valerijale üle kingitused Minu Unistuste Päevalt ja Tallinna Kaubamajalt ning lasime perel ka omaette mõnusalt aega veeta. Sellesse unistuste päeva mahtusid veel Aura veekeskuse külastus ja maitsev õhtusöök Big Ben pubis.

Järgmisel hommikul kohtusime taas Dorpati Hotellis, et teha Valerijale veel üks tore üllatus. Ühiselt jalutasime läbi Tartu kesklinna teater Vanemuisesse, kus meid võttis vastu Vanemuise teatri giid ja Inglismaalt pärit baleriin Lawrence Massi. Valerija sai oma silmaga näha, kuidas viiakse läbi balletitundi, kiigata Vanemuise telgitagustesse, vaadata lava taha ja alla, samuti ka kostüümide ja dekoratsioonide tuppa. Külaskäik Vanemuisesse kulmineerus etendusega „Lumekuninganna“.

Pärast etendust jätsime perega hüvasti ning soojade kallistuste ja lehvituste saatel suundusid nad  taaskord enda hotelli, et süüa üks kosutav lõunasöök enne pikka koduteed. Erilised tänusõnad siinkohal Hotell Dorpat kokkadele, kes valmistasid Valerijale ülimaitsvad pannkoogid, mis on tüdruku lemmiktoit.

Ja kodutee võiski alata. Tallinnas tervitas pere Tallinna vabatatahtlik Annika Jenkins, kes ulatas Valerijale veel ühe toreda elamuskingi. Nimelt saab neiu vabalt valitud ajal minna koos sõpradega lustima Lasergame keskusesse.

TAGASISIDE: „Veetsin enda kaks õnnelikku päeva Tartus. Sõitsime Tallinnast Tartusse Lux expressi poolt pakutud täieliku mugavusega. Jõudes Tartusse kohtusime Ela Luhaaruga, kes oli väga positiivne ja meeldiv. Seejärel majutati meid hotellis Dorpat 6. korrusel, kus oli imeline vaade Tartu vanalinnale, õhtusel ajal Emajõe sild on imelises tuledesäras. Raske oli sellelt pilku pöörata. Edasi läksime Ahhaa keskusesse. Seal oli väga põnev. Kõige enam meeldis mulle vaadata füüsikalisi katseid. Ühtusöök pubis Big Ben oli väga maitsev, kust edasi läksime Aura Veekeskusesse. Sõitsin veetorudes ja käisin saunas. Oli väga tore. Järgmine päev oli minu jaoks kõige meeldejäävam. Meid võeti vastu teatris Vanemuine. Alguses vaatasime baleriinide proovi, millised vastupidavad inimesed, kes saavutavad oma eesmärgid! Siis oli meil ekskursioon teatrimajas. Ja kell 12 algas etendus Lumekuninganna. See meeldis mulle tõesti väga !!! Ma olin nii elevil!! Tantsud olid väga kõrgetasemelised! Väga kaunid kostüümid ja dekoratsioonid. Ma sain kordumatu elamuse! Sellest hetkest alates ma armastan balletti. Peale etendust sõitsime koju Tallinnasse. Annika võttis meid vastu bussijaamas, ta on väga hea ja kena inimene kes aitas realiseerida minu unistuse. Suured tänud!!!! Lisaks kingiti mulle Lasergame’i kinkekaart, kuhu võin minna koos oma sõpradega. Hurraa!!!!! Ja veel kingiti 3D Inglismaa pusle. Tahan kõiki südamest tänada, kes aitasid minu unistuste päeva korraldada. Mul olid unustamatud kogemused. Kõik oli suurepärane ja imeline!!!“- Valerija

VABATAHTLIKUD: Annika Jenkins, Elisabet Kalamees, Merle Tühis, Reelika Piller, Ela Luhaaru.