Minu unistuste päev

Sandri unistuste päev

Sandri unistuste päeva golfimängu ja matkabussiga võtsid kokku poisi ema südamlikud sõnad!

"Kui julged unistada ja uskuda, siis ole valmis üllatusteks, sest kuskil on keegi, kes neid unistusi ootab, kogub ja täita aitab! Suur tänu ja sügav kummardus kõigile, kes aitasid Sandri salasoovidel täituda!

Mahlasummer ja joonistusvõistlus

Juulikuus oli Sandril imeline võimalus osaleda Seli mõisas toimunud Mahlasummeril, mis toimus koostöös heategevusorganisatsiooniga Minu Unistuste Päev. Mahlasummeri käigus korraldati lastele ka joonistusvõistlus teemal „Minu Unistuste Päev“.

Sander mõtles joonistades ja kleepides oma suurimate salasoovide peale ning nautis igati neid mõtteid pildiks teha. Nii said joonistusele golfiväljak luigeperega, smuutimeistri unistused suvises rannas, matkamaja perega seiklusteks, aga ka foto tema lemmiklauljast Karl-Erik Taukarist, kes on olnud poisile suureks motivatsiooniks. Poja suureks üllatuseks valis žürii tema loometöö enda lemmikuks Sandri vanuseklassis.

Sedavõrd julge unistamise eest ootas teda ees päris oma unistuste päev. Maruvahva võimalus juba esimesest hetkest alates!

Ühel ilusal päeval tuli Minu Unistuste Päeva tiimijuht Maris koos Annikaga meile külla, et Sandriga tema unistuste üle veelgi vahetumalt arutleda. Arbuusi süües ja kodust õunamahla juues hakkas arenema plaan, mis tundus maruvinge ja pisut ärevustki tekitav. Sander avas oma mõtete salajased unistuste sahtlid ning jagas Marisega igat värvikat killukest. See oli üks igavesti armas kohtumine. Kuna Sandri unistuste ühte põimimine osutus aga parajaks pähkliks, otsustati Unistuste Päev osadeks jaotada.

Kaasahaarav golfimäng

Esimesed unistused, mille täitumisele Minu Unistuste Päeva tiim kogu hingega kaasa aitas, said alguse 12. augusti ennelõunal Jõelähtme Golfis. Sandrit tervitati kohale jõudes südamlikult – kõik töötajad golfikeskuses paistsid justkui teda ootavat. Ootamas oli ka Maris koos fotograaf Tatjana ning golfitreener Merliniga. Kaks golfiautot olid kaunistatud Minu Unistuste Päeva õhupallidega. Põnevus muudkui kasvas. Kaugel taamal taevas paistsid küll vihmapilved, kuid need ei suutnud Sandri rõõmu ja elevust rikkuda.

Golfitreener Merlin võitis Sandri poolehoiu esimesest hetkest – ta oli julgustav, positiivne ja tähelepanelik. Sander järgnes talle hoolikalt kuulates õpetusi väga tähelepanelikult. Ülesandeid täitis ta samuti sellise hoole ja põhjalikkusega, nagu oleks tegemist ettevalmistumisega suureks võistluseks. Treener üllatas Sandrit ka kingikotiga, kust võis leida golfimängija nokamütsi, rinnamärgi, greeni kahvli ning golfipallid Eesti parima golfimängija Egeti Liivi nime ja autogrammiga. Maruvahva! Nokamütsi tõmbas Sander kohe pähe, kahvli suskas taskusse ja golfipallid andis kindlamasse kohta, emme kätte hoiule. :)

Mingi hetk sundis paduvihm meid siiski golfiväljakult tuppa liikuma. Golfihoone teise korruse restoranis ootas meid aga mõnus lõunasöök ja veel üks kingitus. Kingikotis oli raamat „101 smuutit. Värskust ja vitamiine“. Täistabamus kirglikule smuutisõbrale!

Pärast kosutavat lõunasööki ja uue raamatu sirvimist, saime ilma suurema vihmasajuta golfiõpetusega jätkata. Miski ei suutnud enam Minu Unistuste Päeva korraldajate ja elluviijate plaane segada! Golfimäng oli perekonnale põnev seiklus. Emme sai golfiautoga ringi vurada ning Sander koos õe ja vennaga golfimängu õppida ja praktiseerida. Vahva fotograaf järgnes Sandrile igale poole ning tema rohketest klõpsudest saime imevahva fotoalbumi poja unistustest Jõelähtme golfikeskuses.

Smuutimeister Sander

Pärast väsitavat golfimängu sai Sander põhjaliku smuutide valmistamise väljaõppe golfikeskuse restoranis. Esialgsed arglikud liigutused juhendaja käe all muutusid järjest kindlamaks ja vallatumaks ning teineteise järel valmisid noore smuutimeistri maitsvad loometööd. Perekond koos Minu Unistuste Päeva tiimiga sai ka kõiki smuutisid maitsta ja hinnanguid anda. Milline lõbus ja hariv lõpp sellele põnevale unistuste päevale!

Maris ja Tatjana said Sandrilt enne lahkumist suure kalli ja maailmatuma aitäh-sõna koduteele kaasa. See oli imeline! Maruhästi organiseeritud ja täiuslikult ellu viidud unistuste jada! Kuid imede aeg ei olnud veel möödas. Järgmisel päeval saime teate, et golfitreener Merlin ja golfikool kutsuvad Sandri tasuta golfitrenni. Sõnadest jäi väheks, et meie rõõmu ja üllatust väljendada. Nüüd tuleb vaid leida võimalus, et Sander trennist osa saaks.

Kogu pere ja matkabussiga Soome

Minu Unistuste Päeval on kombeks muuta laste unistused eriliseks ja kaasata üllatustesse kogu perekond. Golfipäeval ei saanud kaasa lüüa meie paps, kuid seda suurem roll oli tal täita järgmise unistuse elluviimisel. Maris organiseeris Sandri salasoovi täitumiseks meie perele matkaauto ja laevapiletid Soome ning tagasi koju.

Sander käis 26. augustil koos isa ja suure vennaga Suur-Sõjamäel matkaautol järel – rõõmu, ärevust ja uudistamist jagus kuhjaga. Kogemus oli uus nii Sandrile kui ka tema isale, kes istus suure matkaauto roolis esimest korda. Startisime juba sama päeva õhtupoolikul mahuka matkaauto ja Viking Line’i laevaga uute unistuste poole!

Laevas oli meil võimalus nautida ühist õhtusööki, mis oli broneeritud hr Sandri nimele. :) Suur aitäh Viking Line’i esindajatele! Toit maitses imehästi ja kõhud said mõnusalt täis. Lisaks jäi meil aega laevaga lähemalt tutvumiseks, merel sõitvate teiste laevade ja purjekate imetlemiseks ning lainevahu uudistamiseks. Meri oli rahulik ja ilm laevatekil seiklemiseks soe.

Soomes peatusime oma heade sõprade, Merja ja Kyösti juures, kes hoolitsesid meie reisi õnnestumise eest Helsinkis ja Hartolas. Merja viis meid laupäeval seiklema Koiramäen Pajutalli, kus saime uurida pajuvitstest punutisi, uudistada notsusid ja jäneseid ning mängida lasteaidas poemängu.

Laupäeval, kui puhus hirmus tuul, mis puid murdis ja matkaautot nügis, saime öömajale jääda Merja ja Köpi suvilas Hartolas. Meil oli mõnus ja rahulik perepuhkus, põnev reis ilmatu suures matkaautos ja palju uusi ühiseid mälestusi, mida tulevikku kaasa võtta. Kas matkaautoga reisimisest võiks saada meie pere uus traditsioon? Veel pole kindel, aga Sander juba uuris, kuhu me järgmisel suvel matkaautoga reisima lähme! Uued unistused? Vahva!

Saadame kogu pere ja Sandri poolt kaunimad tänusõnad Minu Unistuste Päeva võrratule tiimile, Viking Line’le, Jõelähtme golfikoolile ja golfikeskusele, golfitreener Merlinile, fotograaf Tatjanale ja meie armsatele Soome sõpradele! Te täitsite ühe väikese inimese suured unistused kõige imelisemal moel! Aitäh!" - Sandri ema Ulvi

 VABATAHTLIKUD: Maris Süld, Annika Saar