Minu unistuste päev

Sandri unistuste päev

Sandri unistuste päeva golfi mängimas ja matkabussiga ringi reisimas on kokku võtnud poisi ema südamlikud sõnad! :)

"Kui julged unistada ja uskuda, siis ole valmis üllatusteks, sest kuskil on keegi, kes neid unistusi ootab, kogub ja aitab neil täituda! Suur tänu ja sügav kummardus kõigile, kes aitasid Sandri salasoovidel täituda!

Juulikuus oli Sandril imeline võimalus osaleda Seli mõisas toimunud Mahlasummeril, mis toimus koostöös heategevusorganisatsiooniga Minu Unistuste Päev. Mahlasummeri raames korraldati lastele ka joonistusvõistlus teemal „Minu Unistuste Päev“.

Sander unistas joonistades ja kleepides oma suurimatest salasoovidest ja nautis oma unistuste päeva mõtte pildiks loomist. Pildile said golfiväljak luigeperega, smuutimeistri unistused suvises rannas, matkamaja perega seiklemiseks ja foto lemmiklauljast Karl Erik Taukarist, kes on olnud poisile suureks motivaatoriks. See loometöö sai Sandri suureks üllatuseks võistluse žürii hinnangul oma vanuseklassi lemmiktööks ja unistamise eest ootas Sandrit päris tema enda Unistuste Päev. Maru vahva võimalus juba esimesest hetkest alates!

Ühel ilusal päeval tulid Sandri unistuste päevaga tegelema tiimijuht Maris ja vabatahtlik Annika meie perele külla, et Sandriga unistuste üle veelgi vahetumalt arutleda. Arbuusi süües ja kodust õunamahla juues hakkas arenema plaan, mis tundus maru vinge ja pisut ärevust tekitav. Sander avas oma mõtete salajased unistustesahtlid ja jagas Marisega iga värvikat killukest. See oli üks igavesti armas kohtumine. Kuna Sandri unistuste ühte põhimimine osutus parajaks pähklis, oli parem idee jagada Unistuste Päev osadeks.

Esimesed unistused, mille täitumisele Minu Unistuste Päeva tiim kogu hingega kaasa aitas, sai alguse 12. Augusti ennelõunal Jõelähtme Golfis. Sandrit tervitati kohale jõudes südamlikult. Kõik töötajad golfikeskuses paistsid justkui teda ootavat. Ootamas oli ka Maris koos fotograaf Tatjanaga ning golfitreener Merlin. Minu Unistuste Päeva õhupallidega olid kaunistatud kaks golfiautot. Põnevus muudkui kasvas. Tagaplaanil olid ootamas küll mõnusalt taevas lösutavad vihmapilved, aga need ei suutnud Sandri rõõmu ja põnevust varjutada.

Golfitreener Merlin võttis Sandri poolehoiu esimesest hetkest- ta oli julgustav, positiivne ja tähelepanelik. Sander järgnes treenerile hoolikalt õpetusi kuulates ja täitis kõiki ülesandeid ning harjutusi sellise hoole ja põhjalikkusega nagu oleks tegemist suureks võistluseks ettevalmistumisega. Treener üllatas Sandrit golfikeskuse poolt kokkupandud kingikotiga, millest tulid välja golfimängija nokamüts, rinnamärk, greeni kahvel ja golfipallid Eesti parima golfimängija Egeti Liivi nime ja autogrammiga. Maru vahva! Nokamütsi tõmbas Sander endale kohe pähe, kahvli sutskas taskusse ja golfipallid andis kindlamasse kohta, emme kätte hoiule. :) 

Kui paduvihm meid golfiväljakult tubasemaks sundis, ootas meid golfihoone teisel korrusel restoranis mõnus lõunasöök ja üllatuskingitus Sandrile. Kingikotis oli raamat „101 smuutit. Värskust ja vitamiine“. Täistabamus kirglikule smuutisõbrale!

Pärast kosutavat lõunasööki ja uue raamatu sirvimist, saime golfiõpetusega jätkata ilma suurema vihmasajuta. Miski ei suutnud enam Minu Unistuste Päeva korraldajate ja elluviijate plaane segada. Golfimäng oli kui põnev seiklus kogu perekonnale. Emme sai golfiautoga vurada ning Sander sai koos õe ja vennaga golfimängu tõdesid õppida ja praktiseerida. Vahva fotograaf järgnes Sandri igale sammule ja tema klõpsudest kogunes meie jaoks imevahva fotoalbum Sandri unistustest Jõelähtme Golfikeskuses.

Pärast väsitavat golfimängu sai Sander põhjaliku smuutide valmistamise väljaõppe golfikeskuse restoranis. Esialgsed arglikud liigutused juhendaja käe all muutusid järjest enesekindlamaks ja vallatumaks ning teineteise järel valmisid noore smuutimeistri maitsvad loometööd. Kogu perekond ja Minu Unistuste Päeva tiim said iga smuutit maitsta ja hinnanguid jagada. Oli lõbus ja hariv lõpp põnevale unistuste päevale.

Maris ja Tatjana said Sandrilt enne lahkumist suure kalli ja hiigelsuure „aitäh!“-i koduteele kaasa. See oli imeline, maru hästi organiseeritud ja täisulikult ellu viidud unistuste jada, mis ei lõppenud veel sellel hetkel. Imede aeg ei olnud veel möödas! Järgmisel päeval saime teate, et golfitreener Merlin ja Golfikool kutsuvad Sandri tasuta golfitrenni. Sõnadest jäi väheks, et oma rõõmu ja üllatust tagasi peegeldada. Nüüd tuleb leida vaid võimalus, et Sander saaks seda ootamatut kingitust nautida.

Minu Unistuste Päeval on kombeks muuta lapse unistused eriliseks ja kaasata sellesse üllatuste jadadesse kogu pere. Golfipäeval ei saanud kaasa lüüa meie paps, kuid seda suurem roll oli tal täita järgmise unistuse elluviimisel. Maris organiseeris Sandri salasoovi täitmiseks meie perele matkaauto ja laevapiletid Viking Line’ga Soome ja tagasi koju.

Sander käis 26. Augusti lõunal koos isa ja suure vennaga Suur- Sõjamäel matkaautol järel- rõõmu, ärevust ja uudistamist jagus kuhjaga. Kogemus oli uus nii Sandrile kui ka isale, kes suure matkaauto roolis esimest korda istus. Startisime sama päeva õhtupoolikul mahuka matkaautoga ning Viking Line’i laevaga uute unistuste poole. Laevas oli meie perel võimalus nautida ühist õhtusööki, mis oli broneeritud hr Sandri nimele :) Suur aitäh Viking Line’i esindajatele! Toit maitses imehästi ja kõhud said mõnusalt täis. Lisaks jäi laevasõidu ajal aega ka laevaga tutvumiseks, merel sõitvate teiste laevade ja purjekate imetlemiseks ning lainevahu uudistamiseks. Meri oli rahulik ja ilm soe laevatekil seiklemiseks.

Soomes peatusime oma heade sõprade, Merja ja Kyösti juures, kes hoolitsesid meie reisi õnnestumise eest Helsinkis ja Hartolas. Merja viis meid laupäeval seiklema Koiramäen Pajutalli, kus saime uurida pajuvitstest punutisi, uudistada mõnusaid notsusid ja jäneseid ning mängida lasteaidas poemängu.

Laupäeval, kui hirmus tuul puid väänas ja matkaautot teel olles nügis, saime öömajale jääda Merja ja Köpi suvilas Hartolas.Meil oli mõnus ja rahulik perepuhkus, põnev reis ilmatu suures matkaautos ja palju uusi ühiseid mälestusi, mida endaga tulevikku kaasa võtta. Kas matkaautoga reisimeisest võiks saada meie pere uus traditsioon? Veel pole kindel, aga Sander juba uuris, kuhu me järgmisel suvel matkaautoga reisima lähme? Uued unistused? Vahva!

Kogu pere ja Sandri poolt saadame teele kauneidmad tänusõnad Minu Unistuste Päeva võrratule tiimile, Viking Line’le, Jõelähtmee Golfikoolile ja Golfikeskusele, golfitreenel Merlinile, fotograaf Tatjanale ja meie armsatele Soome sõpradele! Te täitsite ühe väikese inimese suured unistused kõige imelisemal moel! Aitäh!" -Sandri ema

 VABATAHTLIKUD: Maris Süld, Annika Saar