Minu unistuste päev

Ratsapäev Tartus

Ühel ilusal kevadpäeval viis buss kuus Tartu last Luunjasse Urmas Saksa hobustetalli.  

Kohe laste saabudes tervitas meid pruun poni Harri, kes kõik patsutused tänutundega vastu võttis ning mõnda last sõbralikult õlast tervituseks müksas. Poni oli vaja enne sõitmist korda teha: kõik lapsed said poni karva sirgeks harjata ning kabjad puhtaks pesta. Talli perenaise sõnul võisid muidu teised hobused Harri mustuse üle naerma hakata ja seda ükski laps ei tahtnud! 

Kui Harri karv oli läikima löödud, viidi poni ratsutamisväljakule. Lapsed said teha suure ringi Harri seljas. Poni käis nina uhkelt püsti. Samal ajal, kui keegi ratsutas, said teised nautida ratsakeskuses aset leidvaid võistlustreeninguid: Harrist palju suuremad hobused hüppasid üle tõkete – neid oli kõigil lust jälgida!

Pärast ratsutamist said lapsed käsi soojendada suure lõkke ääres ning ka kõhtu kinnitada – grillisime koos vorste, sõime juurde salatit ja jõime morssi. Laualt ei puudunud ka laste lemmikud: viineripirukad ja suur puuviljatort. 4 korda torti küsimas käinud Marta sõnul oli see tort parim, mida ta elus saanud on:) 


 TAGASISIDE:

“Ma natuke alguses kartsin hobuseid, aga Harri on päris sõbralik. Mulle hobused tegelikult väga meeldivad nüüd” Andri

“Mulle väga meeldis siin! Harri kogu aeg müksas mind, kui ma teda harjasin. Ma ei tea, miks ta nii tegi! Kook oli ka nii hea, ma võtsin neli tükki. Oleks rohkem tahtnud, aga äkki saab koju kaasa.”  Marta 

“Väga tore ja hariv perepäev oli! Aitäh teile kõigile korraldamise eest!” Uku pere


VABATAHTLIKUD: Laura Zirel, Liisi Sagor, Leena Tauk, Riina Laanemets, Malle Lattik

Toetajad