Minu unistuste päev

Ralf-Henri unistuste päev

Ralf-Henri unistuste päev oli täis kiirust! :)

Minu Unistuste Päeva ja JCI Tallinna vabatahtlike koostöös sündis lõbus Ralf-Henri unistuste päev. Poisile kohaselt meeldib talle kiirus. Tema unistuseks on saada parimaks kardisõitjaks. Motokross ja ralli on need asjad, mis  panevad tal silma särama. Tema salasooviks on õppida ka pildistama. Nende pisikeste vihjete põhjal  sündiski väga poisilik ja kiirusi täis unistuste päev.

Meie päeva peakangelaseks oli Ralf-Henri, kes oli kaasa kutsunud ka oma hea sõbra. Noortele meestele meeldivad lahedad autod. Valisime meiegi midagi sobilikku talvise maantee jaoks ja selleks oli valge Hummer, mis poisse ja peret hommikul koduväravas ootas. Meeskond peal alustati sõitu Tallinna poole.

Esimeseks peatuspaigaks oli Triobeti Kardikeskus, kus noormehi oli juba ootamas karditreener ja tuntud kardisõitja Madis Täht. Esmalt võeti koos istet ja arutati läbi sõiduohutus, raja läbimise trajektoorid ja reeglid. Seejärel istusidki poisid ja treener kardirooli ning tegid esimesed ringid koos läbi, peale mida algas noormeeste omavaheline võidukihutamine. Pereisa, kes alguses kahtles, kas tahab poistele oma vilunud oskustega konkurentsi pakkuda, liitus teistele mõne aja pärast. Seekord pidi ta kahjuks noortele alla vanduma, kuna andis aupaklikult duole veerand ringi edumaad enne kui ise startis. Poiste adrenaliinitase oli selleks hetkeks nii kõrgel, et tal polnud võimalik neid enam tabada. Kui lehvis ruuduline lipp, saigi esimene seiklus läbi.

Jätkasime sõitu teise peatuspaika, Lasergame mängusaali. Komplekteerisime kiirelt meeskonnad ja sukeldusime pimedasse lahinglinnakusse. Seekord moodustasid ühe tiimi noormehed ja teise tiimi korraldajate võistkond. Viis minutit peale stardisignaali tuli korraldajatel tõdeda, et noormehed on kiired ja täpsed ning mängude lõppedes neil aupaklikult kätt suruda ja tulevikus uuele võimalusele loota. Peale lahingut istusid kõik korraks maha, et keha kinnitada.

Aeg oli minna vastu päeva põhisündmusele ja võtsime suuna Laitse Rallipargi poole. Kohale jõudes ootas meid ees Eesti andekas rallisõitja Karl Kruuda. Autoks oli loomulikult valitud noorte meeste lemmikmark- BMW. Polnud pikalt mõelda, kiiver pähe ja piloodi kõrvale. Järgneva poole tunni jooksul oli rajalt kuulda mootori möirgamist, kruusa krõbinat ja näha rehvidest tekkivat halli suitsu. Langes juba päeva teine ruuduline lipp. Noormehed tänasid meie rallistaari ja otsustasid õhtuhämaruses Karli käest õpitut veel ise proovma minna. Selleks istuti taas kartide rooli ja mindi Laitse raja kurvides ka ise ennast proovile panema.

Õhtu lõppes Laitse Rallipargi kohvikus, kus andsime Ralf- Henrile üle kaks olulist kingitust. Noormehele meeldivad väga eksootilised puuviljad, mangostanid. Meile tuli appi Bambona, kes terve kasti neid talle maiustamiseks kinkis. Selleks, et Ralf-Henri saaks oma fotopisikut toita ja elus toimuvat jäädvustada, tuli appi Sony maaletooja Miterassa OÜ, kes oli noormehele teinud kingituseks ägeda Sony hübriidkaamera.

Poisi unistuste päev polnud veel lõppenud. Ralf-Henri proovis õppida pildistama. Ees ootas huvitav ja väga praktiline fotoretk loodusesse kogenud fotograafi ja JCI Tallinna vabatahtliku Urmas Kamdroni juhendamisel. Poiss sai ammutada uusi teadmisi, nippe ja kasulike pildistamisoskusi oma ala asjatundjalt. Ja muidugi kõik nõuanded leidsid kohe rakendust, sest pilti tehti uue kaameraga.

Need olid päevad täis naeru, rõõmu ja adrenaliini- millest siis üks noormees veel võiks unistada!

TAGASISIDE: „Unistuste päev meeldis Ralf-Henrile väga. Kõik tegevused olid lahedad, kuid kõige rohkem meeldis talle kardisõit. Emotsioonid tulid hiljem, oli päev täis toredaid tegevusi.

Oma poolt lisan, et on äärmiselt tore, et olemas olete ja lastele selliseid väikeseid imesid korraldate. Sageli on oma lapsele raske üllatust korraldada kuna lähedased ei mängi kaasa. Kuid kui seda teeb keegi võõras, ei saa laps keelduda.“ – Ralf-Henri ema

VABATAHTLIKUD: Evelin Tatter, Urmas Kamdron, Margo Lustberg

Toetajad