Minu unistuste päev

Raiko unistuste päev

Raiko sai oma unistuste päeval sõita vingete BMWdega ning osaleda osatäitjana telesarja "Viimane võmm" võtetel!

Raiko on tegus särasilmne 16-aastane noormees. Huvisid ja unistusi on Raikol kuhjaga: kiired autod, autoajakiri Top Gear, tehnika, füüsika, osalemine lemmikseriaalis "Viimane võmm" ning kitarrimäng.

Vanemad otsustasid täpse unistuste päeva kuupäeva ja tegevused jätta Raiko ees saladuseks, need selgusid alles päeva käigus. Ning ühel päikeselisel hommikul kell 8.30 startisime uhke BMW ekipaažiga United Motorsi eest Keilasse, kus Raiko oma perega elab. Sportliku hübriidauto I8 roolis product genius Raivo (jah, see on päris ametinimetus) ja värskelt Eestisse saabunud uhiuue M4 cabrio roolis müügijuht Alari (+ vabatahtlike auto, mis nägi aeg-ajalt vaeva, et sportautodele maanteel järgi jõuda).

Sel laupäeva hommikul pidi pere tavapärasest palju varem ärkama, et "minna maale kevadisi aiatöid tegema". Arvata võib, et lapsed ei olnud sellest väga vaimustuses ;) Ema palus siiski Raikol end natuke viisakamalt riidesse panna ning see tekitas väikese kahtluse, et midagi erilist on teoksil. Ja üllatus-üllatus, täpselt kell 9.00 oli veel ärkava linna vaikse tänava majaesine ägedaid autosid täis! Kuna autodele oli kleebitud Raiko nimi ja Eesti lipp, sai kohe selgeks, mis toimub. Üllatunud näod oli kõigil! Õhevil valiti, millisesse autosse istuda, et sõit Tallinna poole saaks alata. United Motorsi ees ootasid poisse juba fotograaf Assar ja kirglik autofänn-autoajakirjanik Kaido Soorsk. Kõik koos hakati uurima mõlema auto hingeelu. Õhkkond oli tõeliselt maskuliinne ja seltskond autode ümber oli elevuses! Järgmine tund möödus kiirelt: vaadati kapoti alla, täpsustati üle kõik tehnilised üksikasjad, katsetati, kuidas miski töötab, külastati ka autosalongi ja töökoda. 

Kui siiani sai peamiselt tutvutud autode hingeeluga, siis järgmine tund läks Tabasalu ringrajal autode tõeliseks proovilepanekuks. Tõsise autofanaatikuna lülitas autojuht Kaido välja kõik abivahendid (veojõukontrollid jne), et saada võimalikult vinge elamus! Auto sõiduomadusi ja kiirendust prooviti nii rajal kui ka pikemal sirgel lõigul, et veenduda, kas auto kiirendab sajani ikka 5 sekundiga. Meelde jäävad kummivilin, suitsevad pidurid, rehvi kärsahais, Raiko ema murelik nägu ja Raiko säravad silmad! 

Emotsioonid ja adrenaliin laes suunduti edasi Tabasalu hubasesse pererestorani Lucca koos lõunat sööma. Tuli välja, et pere oli juba ammu soovinud just Luccat külastada, seega oli rõõm veel suurem. Imemaitsvaid toite saatis inspireeriv vestlus autodest (saime näiteks teada kuidas töötab nitro, gaas, turbo) ja nõuanded tulevikuks. Nenditi, et õppimine Raiko eas on väga oluline, sest see loob eelduse edukaks tulevikuks (et osta i8!) ja loob peas nn “filtri” mis oskab õiget ja olulist eristada ebaolulisest. Meeleolu oli väga soe ja sõbralik, oli tunne nagu oleks kohtunud suur perekond või vanad head sõbrad, kes üksteise seltskonda väga nautisid.

Pärast lõunasööki ootas Raikot ees uus seiklus. M4 viis meid lahtise katusega läbi linna järgmisesse sihtkohta. Aadressil Sakala 8 toimusid Raiko lemmiktelesarja "Viimane võmm" võtted. Võtteplatsil nalja ei mõisteta, ajakava on minuti pealt paigas ja iga stseen täpselt ette planeeritud. Meie saabudes ei olnud võtted veel alanud ja suured staarid olid veel saabumata, seega saime võtteplatsil ringi luusida ja ruume uudistada. Raiko jaoks oli ülipõnev näha, kuidas see kõik päriselus välja näeb ja huvitavat avastamist oli palju. Järgi sai proovitud, kuidas on olla kurjategija ülekuulamistoas, istuda politseibossi uhkes kabinetis ja uurida põnevaid vidinaid lahkamistoas. Lõpuks jõudsid kohale ka staarid mõrvarühma uurija Mikk Kotkas (Üllar Saaremäe) ja tema paarimees Anders Prikk (Robert Annus). Kiire käepigistus ja pilt oma iidolitega ning võtted saidki alata. Raiko rolliks oli mängida nukrat poissi, kes tuli kirjutama avaldust ja kõndis koos politseiga koridoris. Ootamatult haarati võtetele ka unistuste päeva vabatahtlikud, sest selgus, et mõned statistid olid puudu. Võtted ei ole naljaasi, tehti ikka päris mitu duublit ja sama stseen sai läbi mängitud pea 10 korda. Raikol tuli näitlemine hästi välja, tegu on tõelise talendiga!  

Oma unistuste päevast jääb Raikole mälestuseks BMW i8 mudel koos Raiko unistuste päeva graveeringuga

TAGASISIDE:

"See päev oli meie pere jaoks vägagi emotsioone täis, kõik mis te tegite, oli nii-nii läbimõeldud. See hetk, kui need kaks BMWd meie maja ette sõitsid, Raiko nimi peal, jääb ilmselt terveks eluks meelde.

Päev teiega koos oli nagu oleksime ammu tuttavad. Imestasin seal restoranis, et jutustasime seda imelist toitu süües nagu suur perekond. Ka pere teised lapsed said võrratu päeva osaliseks.

Teete suurepärast tööd ja väärtustate lapsi, kes pahatihti oma tervise tõttu pisut teistest eemale jäävad."  Raiko ema ja isa

"Mul oli väga tore päev! Mulle meeldisid kõik päeva tegevused. Sain tuttavaks sõbralike ja toredate inimestega. Väga lahe oli sõita BMWdega - nii hübriidi kui ka tavalisega. Tore oli ka külastada BMW salongi ja saada BMWde kohta rohkem teada.

Üli vinge oli ka osaleda filmivõtetel ja näha paljusid "Viimase võmmi" osatäitjaid ja seda kuidas ühte telesarja tehakse. Suur aitäh kõige eest!" Raiko


VABATAHTLIKUD: Tuuli Tromp ja Martin Kõiv

Toetajad