Minu unistuste päev

Pidžaamapidu Tartu Raadi mõisas

Tartu Lastekliiniku lapsed pidasid maha ühe vägeva pidžaamapeo juuksurite ja näomaalingutega.

Ühel päikesepaistelisel päeval olid Tartu Lastekliiniku lapsed kutsutud Tartu Raadi mõisa kaminasaali pidžaamapeole. Vabatahtlikud polnud jõudnud tulukesigi üles seada, kui esimesed uudishimulikud lapsed ustest ja akendest sisse piilusid. Kibekiiresti sätiti dekoratsioonid paika, pandi üles telk, telgi lakke kleebiti tähed, juuksuri-tädid võtsid kohad sisse ning suur pildistamismasin ehitati kui imeväel valmis! Pidu võiski alata!

Nagu ühele õigele peole kohane, algas ka meie pidžaamapidu tuvumismänguga. Kõik võtsid mängust osa: vabatahtlikud, lapsed ja ka muidugi lapsevanemad. Kui olime üksteisega tutvunud oli lastel võimalus võtta osa väga paljudest ning väga erinevatest tegevustest.

Paljud jooksid kohe juuksuri tädide tooli istuma. Peole olid tulnud neli vahvat ja väga sõbralikku juuksurit, kes kõigile soovijatele uhked soengud pähe meisterdasid. Tüdrukutele punuti patse ja mõnele poisile tehti geeliga lausa okkad pähe!

Seejärel suunduti näomaalija laua juurde. Kõik lapsed lasid oma nägudele või kätele midagi joonistada, järjekord oli lõpuks päris pikk ja näomaalijatele esitati aina raskemaid, ent põnevaamaid väljakutseid. Korraga oli kogu tuba igasugu põnevaid loomasid, vapraid multikategelasi või hirmsaid koletisi täis!

Kui juuksed olid sätitud ning näol või kätel maaling, siis suunduti edasi photoboothi. Korraga sai sisse minna päris mitu last ja masin tegi väsimatult ning peatumata lastest pildikesi. Kõik lapsed said kohe ka mälestuseks äsja tehtud sõbrafotod. Rõõmu pildimasina juures jätkus mitmeks tunniks!

Kui pildid olid tehtud, said lapsed koos vabatahtlikega meisterdamisnurgas Minionide maske ja unenäopüüdjaid valmistada. Poisid valisid maskide meisterdamise- kollast ja sinist guašš-värvi läks küll põrandale ja riietele, kuid see-eest lõbu oli rohkem kui küllaga! Tüdrukud tahtsid pigem unenäopüüdjaid teha: usume, et nüüd on kõikidel piigadel imelised unenäod!

Peo lõpetuseks jagasime lastele Gustav Gastro kokkade poolt valmistatud burgereid ja friikartuleid ning pugesime telki, mis oli kaunistatud tulukeste ja tähekestega. Lapsed, kelle kõht oli suurest mürgeldamisest ilmselgelt tühjaks läinud, sõid kosutavat ja imemaitsvat sööki, ning kuulasid vabatahtlike väljamõeldud õudus- ja muinasjutte. Mõni laps rääkis ka ise paar hirmsat juttu.

Aeg lendas linnutiivul- oligi aeg koduteele asuda. Kõik said endaga kaasa pisikesed kingitused ja suured kallistused. Oli väga armas ning tegus õhtu, mis tõi kõikidele naeratuse suule

TAGASISIDE:

„See on minu esimene pidžaamaõhtu! Ma ootasin seda nii väga, et ei saanud magadagi! Ja see on parim pidžaamaõhtu maailmas. Aitäh-aitäh-aitäh!“- Uku

„Kui ma teada sain, et pidžaamaõhtu on, siis ma olin nii õnnelik. Ma nii ootasin seda. Mlle väga meeldib see pildimasin. Ma olen alati tahtnud minna sinna, aga ei ole saanud. Ma pole näinudki seda enne.“- Marta

VABATAHTLIKUD: Laura Zirel, Britt Randma, Piibe Kadak, Kärt Pajula, Anton Klink.


Toetajad