Minu unistuste päev

Perepäev Lasnamäe päästekomandos

Korraldasime perepäeva individuaalpäevadel osalenud lastele (vanuses 7-11) ja nende peredele. Lapsed olid eelnevalt teadlikud, et üritus toimub päästekomandos, kuid kogu päeva sisu jäi üllatuseks!

Alustasime päeva Lasnamäe komando koolitusklassis tutvumise ja tervitustega. Päästekoera Nublu abil, kes rääkis lastega personaalselt ja sõbralikult, saime üritusega vahvalt pihta hakata.

Järgmisena rääkisid kaks toredat päästetöötajat oma tööst ja tuleohutusest ning tulekahjude ennetamisest. Näitasid riideid ja varustust, mida lapsed said ka selga proovida. Edasi tutvusime komando ruumidega ja masinapargiga. Lapsed said harjutusi teha jõusaalis, kus päästjad oma füüsilist vormi timmivad, uudistada olmeruumides ja garaažis. Laste jaoks oli huvitav suur päästebuss, mida kasutatakse suuremate õnnetuste korral päästetööde koordineerimiseks ning tuletõrjeautod. Lahe oli ka see, kui päästetöötajad demonstreerisid, kuidas nad väljakutsele reageerivad (ja toru mööda alla lasevad, et kiiresti autodesse jõua). Ja muidugi päästekoerte etteaste oli laste jaoks meeleolukas , kuna kolm koerajuhti koos päästekoertega näitasid, mida nad teha oskavad. Lapsed said ka koeri silitada:)

Edasi liikusime komando õuele, kuhu oli kohale sõitnud Bronto - 54 m korvtõstukiga päästeauto, millega said kõik lapsed „õhusõidu“ teha. Vaheldumisi oli võimalik proovida vett pritsida voolikust ning uudistada päästeautode varustust. Et õues puhuv külm tuul liiga ei teeks, sai sekka ka koos Nubluga võimeldud.

Üritus lõppes ühise einega päästekomando köögis. Kõik lapsed said kingitused (poisid Lego City tuletõrjeautod ja tüdrukud Lego Friends uurimisautod) ning tänukirjad.

Kogu üritust ilmestas päästekoer Nublu (kostüümis Kristin Värno firmast OMUMU ), kes aitas oma toredate kommentaaridega ja positiivsusega heale meeleolule kaasa!


TAGASISIDE:

"Tänud toreda päeva eest. Kardole igal juhul väga meeldis. Väga hästi organiseeritud ja läbiviidud. Tuletõrjujad olid väga toredad ja päästekoerad olid lahedad. Kingituse üle oli ka muidugi väga hea meel.
Tänud Teile vabatahtlikud, et olete olemas." Kardo ja ema Tiina

"Keira pere tänab meeleoluka perepäeva ja vahvate piltide eest! Keirale väga meeldisid kõik tegevused ja ta räägib nendest siiani! Nii nagu ka teised lapsed, soovib Keira suureks saades hakata päästjaks!" Keira ja ema Marge


VABATAHTLIKUD:  Kaari Lainevool, Kristina Jüriado, Anu Elmi, Sandra Sutting