Minu unistuste päev

Muinasjutuhommik Luke mõisas

Muinasjutuhommikul sai nii muinasjuttu kuulata, aaretejahis osaleda kui ka pannkookidega maiustada.

Elasid kord Astrid, Uku, Hele-Liis, Mia-Elise ja Kert-Andreas koos oma vanemate ning õdede ja vendadega. Nii algavad tavaliselt muinasjutud. Sel moel algas ka meie muinajutuline pereüritus Luke mõisas.

Päike paistis, kui lapsed mõisaparki jõudsid. Muinasjutuvestja Piret Päär võttise neid vastu ning juhatas neid mõnusatele tekkidele, mis olid laotatud pehmele murule. Lugu võiski alata. Esmalt kuulsime juttu lindudest, kes võtsid omavahel mõõtu kõrgemale lendamise võistlusel. Seejärel mängisime mitu vahvat ringmängu. Lapsed kuulasid tähelepanelikult, sest kõigile Pireti küsimustele olid neil vastused olemas.

Piret Pääri jutud kuulatud võis alata aaretejaht, või nagu meie nimetasime: muinasjutujaht imekaunis Luke mõisapargis. Teejuhiks olid Minu Unistuste Päeva õhupallid. Leidsime pargist kolm lugu - "Tuhkatriinu", "Punamütsike" ning "Hunt ja seitse kitsetalle" koos töölehtedega, mis tuli täita. Seejärel viis õhupallirada meid aardeni, milleks olid ülimaitsvad pannkoogid tuhksuhkru ja moosiga.

Nautisime toitu ja jooki. Kõik tublid muinasjutu-asjatundjad said kiituskirjad, plaadi muinasjuttudega ja šokolaadi, et suu veelgi magusamaks teha. Mängisime veel viimased peitusmängud ning siis lõppes meie muinasjutt ja algas tagasitee koju!

VABATAHTLIKUD: Jaana Unt, Kersti Urbla, Marielle Mugra, Laura Zirel, Riina Laanemets, Anton Klink