Minu unistuste päev

Mihkli unistuste päev

Mihkli unistuste päeval kokkas poiss päris kokkadega ning sai kuulata ühte oma lemmik artistidest.

Mihkli unistuste päev oli äärmiselt päikseline, soe ja ilus: täpselt samasugune nagu päevakangelane ise. Päike paistis palavalt ning Tartu peamine tänav- rüütli tänav oli paksult rõõmsaid inimesi täis. Restorani Krempel ette sõitis uhke valge limusiin, mis pani inimesed peatuma ning ahhetades autot jälgima. Autost tuli rõõmsalt välja Mihkel ning tervitas meid sooja kallistusega. Mihkel oli oma unistuste päevale kaasa võtnud ka ema ning vanema venna.

Koos suundusime restorani. Mihkli ning tema perekonna võttis vastu restorani Krempel peakokk- särasilmne Erle Unt, kes kinkis poisile päris oma MasterChef’i põlle ning viis Mihkli kööki kooke küpsetama.

Koos tehti valmis 9 pisikest koogikest maasikate, küpsiste ning jogurtiga. Kui Erlelt küsisime, kuidas kooki nimetatakse, naeratas ta kavalalt ja ütles, et kutsub kooki „Mihkli koogiks“. Samal ajal kui koogid külmkapis tahenesid, sai noormees õppida, kuidas tehakse õiges restoranis kukeseenepastat. Poisi hoolde usaldati isuäratavate kukeseente valmistamine, nende pesemine ja küpsetamine. Lisaks jagati talle salanippe, mida teha, et pasta kõige paremini välja tuleks. Lõpuks pandi pasta kaussidesse ning kaunistati. Oleme kindlad, et superkokk Gordon Ramsay oleks Mihkli ja Krempli kokkade tööga ülimalt rahule jäänud!

Unistuste peakokk Mihkel viis tehtud road isiklikult lauda. Laud oli imelisel restorani väliterraassil, mis oli kaunistatud siniste ja valgete õhupallidega. Lauas ootasid Mihkli ema, vend ja poisi lemmikbändi Wilhelm laulja Anett Kulbin ning bassist Jorven Viilik. Enne Mihkli valmistatud toitude söömist laulis Anett laule noormehe lemmiklauljatelt ja –bändidelt nagu Adele ja Wilhelm. Atmosfäär restorani terrassil oli suviselt mõnus ning hubane.

Seejärel istuti koos lauda ja söödi eelnevalt valminud juustust kukeseenepastat. Pasta maitses kõigile- lauast kostus vaid kiidusõnu! Mihkel sai Anetti ja Jorveniga pikalt rääkida ja muljetada: kohvikusse sisse kandus terrassilt vaid naeru ja rõõmuhõiskeid. Peakokk Erle viis seejärel lauda ka koos tehtud koogikesed. Korraga oli restorani terrassil vaikus- kõik pugisid koogikesi. Nii mõnigi tunnistas, et need koogid on parimad, mida nad saanud on ning sobisid ideaaselt ja värskendavalt sellesse kuuma suvepäeva.

Kui kõhud täis, valisid unistuste päeva osalised ning Mihkel ja tema pere endale õhupallid. Kõik said oma pallile kirjutada oma suurima unistuste ning koos lasime õhupallid lendu- jääme lootma, et kõik unistusted täituvad!

Päev hakkas lõpule jõudma, kuid meil oli poisile üle anda veel viimane suur üllatus. Kinkisime Mihklile sõbra – pisikese kahekuuse kassipoja ning esmavarustuse kassi pidamiseks. Kogu ürituse jooksul proovisime kassipoega hoida ja rahustada, et ta plehku ei paneks. Kui kiisu sai oma uue peremehe sülle, jättis ta piiksumise ja rabelemise – ta istus nii vaguralt ja tublisti Mihkli käte vahel, ka nurrumootor läks tööle. Kassipoja nimeks sai Willem tuntud muusikalise koosseisu Wilhelm auks.

Nii Mihkli ja tema perel kui ka kõikidel unistuste päeva korraldajatel on senimaani sees nii südantsoojendav tunne. Tegemist oli ühe siira ja vahva päevaga, mis jääb meile kõigile veel kauaks meelde!

TAGASISIDE:
„Päev oli tore ja üllatusi täis. Alustades transpordist, millega me Tartu sõitsime (mis oli mu emale ka väga tore, kes sai ka nautida kordki Tartu sõitu). Mõnus oli midagi uut proovida köögis ja näha restorani "köögipoolt" :D Nii tore oli kuulata oma lemmik artisti, Anett Kulbinit, ta oli nii soe ja sõbralik veel peale kauba. Kõik see oli mega tore, aga minu jaoks oli päeva tipphetkeks see armas kassipojake, kes küll kräunus terve tee tagasi koju, aga siiski :) Väga toredaks üllatuseks osutusid Rahva Raamatu kinkekaardid, mis leidsin alles kodus kaardi vahelt. Ma olen väga tänulik, et Te suutsite mulle selle super toreda päeva korraldada, läbi selle haiguse.” Mihkel

VABATAHTLIKUD: Laura Zirel, Cätly Heinpõld, Anett Männiste